Villanymotor teljesítmény

Lezárt
Avatar
icemann
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.01.10. 20:13

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: icemann »

Szia!
Ha jól tudom, akkor ha 6 kivezetés van a dobozban, akkor átköthető, de akinek a szakmája megerősít, vagy megcáfol.
Avatar
Laszlo59
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2012.12.12. 18:52

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: Laszlo59 »

Szia Soma Bear
Tudod Gugli a haverunk ! Itt olvashatsz róla
Avatar
Soma Bear
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.05.01. 07:16

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: Soma Bear »

icemann!
Köszönöm!

Laszlo59!
A kérdés arra vonatkozott, hogy át lehet e kötni bármelyik villanymotort 380-ról 220-ra. Nem arra, hogy hogyan! Nem vagyok villamossági szakember, nekem a rajzok nem sokat mondanak, bele sem mernék fogni! Amúgy meg ha a Gugli akkora nagy haver, tulajdonképpen fórumokra sem lenne szükség! De én örülök, hogy van ez az oldal! :)
Óvd a fákat! Egyél hódot! :)
Avatar
Laszlo59
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2012.12.12. 18:52

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: Laszlo59 »

Szia Soma Bear.
A válasz a kérdésedre:
Nem minden 380V-os motort lehet átkötni 220V-ra. Ha a motorod 6 kivezetése megvan a kapocstáblán, át tudod kötni deltába azaz tudod használni 220-ról.

Azért küldtelek arra a fórumra, mert ha néhány oldalt végigolvasol tudni fogod hogy mit lehet, vagy mire kell figyelned. Én sem vagyok villamosmérnök, és bocsánatot kérek ha megbántottalak volna a bejegyzésemmel.
Laci
Avatar
Soma Bear
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.05.01. 07:16

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: Soma Bear »

Laszlo59!

Köszönöm, így már világos! :)

És nem bántottál meg, csak a „gugli a barátod” mondat nálam allergiás reakciókat vált ki. :D

Köszönöttel:
Soma
Óvd a fákat! Egyél hódot! :)
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Szia Soma Bear!

Az esetek 95% a 3~ motorokat el lehet indítani 230V is!
Legyen az csillag pontos vagy delta kötésben, de kell a hat kötéspont a kapocstáblán belül.
A közhasználatban lévő motorok általában megfelelnek erre a célra, de ebben az esetben, legyen egy 1,5KW-os az a motor. Így a későbbiekben bővített gépedet is kiszolgálja, és javaslom a 1440 fordulat/perc sebességet.
Igaz én nem tartom magam gyakorlott esztergályosnak, de az én tapasztalatom alapján elég is ez a fordulatszám.
Tisztelettel: Varifer
Avatar
Soma Bear
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.05.01. 07:16

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: Soma Bear »

Szia Varifer!

Köszönöm szépen a hozzászólásod!

Soma
Óvd a fákat! Egyél hódot! :)
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Helló!

380-ról 220-ra való átkötésnél számolj teljesítményeséssel.
Én most köttettem egy 380-ast 220-ra, és nyugodt szívvel közölte a szaki, aki csinálta, hogy az eredeti teljesítményem nagyjából a felének búcsút mondhatok. Mivel a motorom adatlapja nem volt olvasható, átkötés után, némi méregetéssel olyan 550-600 W teljesítményt mondott a szaki, feltételez tehát, hogy 1,1 kW-os motorról volt szó....

További problémája az átkötésnek az indítás. Nekem a lelkemre kötötték, hogy terhelés alatt ne indítsam, tehát amíg a motor fel nem pörög, lazítsam az ékszíjat, tehát mechanikusam oldjam meg a problémát....

Na jó, mondjuk ez nem esztergát hajtana...

Bocs, ha olyan dolgokat közöltem, amelyek már esetleg mindenki más számára evidensek... :-)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég