Ami megvalósításra vár.

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
Morovik
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012.01.12. 05:40

Ami megvalósításra vár.

Hozzászólás Szerző: Morovik »

Sziasztok!
Arra gondoltam hogy az előkészületekről nem igazán esik szó, ami biztos hogy a lehetőségeket ismerve mindenkinél más és más.A" hogyan kezdjek hozzá" ezt már sokszor hallatom ezért talán jó ha több felé megközelítést is megismerhetünk!
--Az elképzelt dolgokat most már lerajzolom , teszem ezt azért hogy lássam KB. hogy is fog kinézni és nem járok úgy mint eleinte hogy a gyertyatartóból fogpiszkáló lett. Előnye szerintem az hogy a rendelkezésre álló faanyagot is hozzá tervezhetjük , méretezhetjük.
Amit meg akarok csinálni arról egy pár rajz.

324 325 326
"Soha nem késő,hogy azzá válj ami lehettél volna" (George Eliot)
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Ami megvalósításra vár.

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Szia János!

Tetszik a kezdeményezésed, és elgondolkodtató.
Jó lehet ez a megközelítés egy előre tervezett projektnél, amikor az ember tudja mit és hogyan akar létrehozni.
De mi van abban az esetben mikor anyagunk, van de ötletünk nincs.
Tervre ebben az esetben is van e szükség?
Vagy csak tartjuk a kést és az anyag megmutatja mi is akar lenni?
Tisztelettel: Varifer
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Ami megvalósításra vár.

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Nem vagyok hívő, (legalábbis nem tanítottak, meg rá, hogy mit jelent) de ettől függetlenül:
Ember tervez, Isten végez.
Az tény, hogy a szegmentálást, meg lehet tervezni.
De amikor egy darab anyagot befogok és elképzelem, hogy mi lesz a végeredmény, akkor szokott a Főnök beleszólni.
Ekkor jön a kérdés, hogy megálljak, vagy kicsit, vagy nagyon módosul a végeredmény. A félkész darab a tűz martaléka lesz, vagy valami megmarad belőle.
Üdv. Pozsi
Avatar
drehas
Örökös tag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012.01.12. 21:37

Re: Ami megvalósításra vár.

Hozzászólás Szerző: drehas »

Sziasztok
Be kell vallanom, hogy én még soha nem csináltam rajzot a a megvalósitásra váro munkárol.Volt egy elképzelésem,azt igyekeztem a fában megteremteni.Vannak a munkának olyan részei,amelyek a rajz alapján nem ellenőrizhetők.Ilyen pl.a kúposság,a különböző rádiuszok és még sorolhatnám.Ezek hiába szerepelnek a rajzon,pontosan megadva,a valoságban nem ellenörizhetök,tehát ugy valosul meg,ahogy sikerül.Amikor a rajzot késziti az illető,kell hogy legyen egy elképzelése,mert különben mit rajzol?,tehát valami már a fejében van,azt veti papirra.Akkor nem egyszerübb rögtön megcsinálni?Én ezt a nézetet vallom,és nagyképüen hangzik,de még egyszer sem gyártottam fogpiszkálót:(
üdvözlettel:drehas
tomcsifajatek

Re: Ami megvalósításra vár.

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

szia Morovik

Mindenképpen folytasd a rajzolást. Hozzátenném viszont , érdemesebb vetületi ábrázolást készíteni. Mivel általában egyedi munkákat készítesz, a méretezést közben is beírhatod. A méretezés azért lényeges, mivel minden egyes elkészített darab tapasztalatszerzés is. Legközelebbi munkáidnál nagy hasznát veheted.
A rajzaid egyébként nagyon ügyessek!

B.T
Avatar
Jancsibá
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.11. 13:47

Re: Ami megvalósításra vár.

Hozzászólás Szerző: Jancsibá »

Szervusztok!
Nagyon ötletes dolognak tartom,hogy gondolatainkat,elképzeléseinket lerajzoljuk.Morvik János rendelkezik vizuális látással és jó rajzkészséggel. Az ötleteit papirra veti,megőrzi,majd később a feledésbe merült ötletet fel tudja használni egy új munka során.Ha ez gyakorlattá válna hogy ötleteinket megosztanánk a közösséggel,úgy ötletszegényebb időszakainkba nagy hasznát vehetnénk.Ugyan ötletben nincs hiányon,mégis a János egyik rajza motivációjaként,holnap elkezdem én álltalam UFO doboznak nevezett rajzot megvalósítani.
Üdvözlettel:Jancsibá
Mások segítése,erkölcsi nagyságod növeli!
Üdv.:Jancsibá
Avatar
brutus
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2012.01.12. 20:54

Re: Ami megvalósításra vár.

Hozzászólás Szerző: brutus »

Szevasztok!
"Szó bennszakad, hang fennakad,
Lehellet megszegik."
Ahogyan Morovik jövőbelátó rajzait nézem!
Szerintem is kell egy tervnek lenni, mielőtt odaállok a pad élé.Hogy ez írásban,(rajzban) vagy fejben van meg, az majdnem mindegy. Ha komplikáltabb, akkor természetesen jobb a rajz. Ha nincs elképzelés, akkor csak késteszt a forgácsolás. Persze, van amikor valami technikai malőr befut, akkor viszont meg kell találni a tényhez a megfelelő filozófiát, és az sem mindig könnyű feladat!
Ennek tükrében. HAJRÁ, ELŐRE ,forgácsolni nyakra ,főre!
Üdvözlettel: brutus
Aki öt szóval mondja el, amit hárommal is el lehetne mondani, az egyéb gazságokra is képes.
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég