Dekorációs eljárások

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Dekorációs eljárások

Hozzászólás Szerző: kovi »

Sziasztok!

Pozsihoz hasonlóan engem is izgatnak a különböző dekorációs lehetőségek. Különösen a festett felületek érdekelnek. Következő videón láthatjátok is, hogy mire gondolok.
Sajnos a lényeget nem árulja el a pasi, ezért kíváncsi vagyok van e valakinek valamilyen ötlete arról, hogyan éri el a végeredményt, illetve milyen típusú festéket használ?

Az első videót nézzétek. Elég hosszú felvétel, ezért az az első 10 percet nyugodtan átugorhatjátok, a lényeg csao ott kzdődik. Jó mozizást mindenkinek, és várom az ötleteket!




Üdv


Kovi
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Dekorációs eljárások

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Kovi!

Én szeretem natúr hagyni a fát, de amit a faszi alkotott az igazán klassz.
Szerintem elég részletesen elmondja hogyan csinálja, igaz figyelni kell az érdekes brit akcentusa miatt.

A lényeg amit én megértettem, kihasználja a fa egyedi struktúráját, kereszt és hossz szálirányokat, és ennek megfelelően színez. Itt sárga, narancs, zöld színeket használt, közben felesleget lecsiszolt róla. A végén az egészet átkente sárgával, hogy a színeket összemossa, ne legyen kontrasztos, meg is változtak a színek emiatt. Így kapta ezt a szivárvány szerű hatást.
A festéket amit használt mutatta, Spirit Stain a Chestnut-tól. Alkoholos festék. A kis flakonok amit még mutatott azok minták, de ugyan az.

A film elején - kissé hosszasan - arról beszélt, hogyan csinál tökéletes profilt a tokmányba fogáshoz. :P

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Dekorációs eljárások

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Robo!


Gondoltam, hogy a te érdeklődésedet felkelti ez a téma.
A száliránynak megfelelő festést és a festék típusát én is kihámoztam, csak arra nem tudtam rájönni, hogyan kapta a szívárványszerű színeket.

Igazából ezt a mondatot sem nagyon értem" Itt sárga, narancs, zöld színeket használt, közben felesleget lecsiszolt róla." Fejtsd ki ezt bővebben kérlek!

Mert amit én láttam, hogy használta a sárga valamint a piros festéket, majd jön a vágás és kész a nagy mű. Lehet, hogy megcsiszolta, majd egymásra fölvitte a különböző rétegeket?

Kovi
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Dekorációs eljárások

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Kovi!

Én úgy láttam, hogy a három színt külön vitte fel, közben szárított, esetleg kicsit csiszolt is.
Hogy menkkora területet festett be egy színnel, - ha jól értettem - a fa mintázatának és a szálirányoknak megfelően választotta meg. Például volt benne egy ág benövés, aminek keresztirányú, bütü felülete volt, ennek külön színt adott.
Miután az egész felületet megszínezte, egy világos színnel, a sárgával átdörzsölte az egész tálat. Ezzel összemosta a különböző színeket, hogy ne legyen kontrasztos, átmeneteket csinált a színek között, illetve tompította az élénkségüket. Én úgymondanám kicsit homogenizálta.

Hát én ennyit értettem meg belőle. Aztán gondolom kell azért kicsit kísérletezni a színekkel, faanyaggal, hogy tetszetős legyen az eredmény. De nem hiszem hogy mostanság nekiállnék színezni, annak ellenére hogy tetszik amit csinált.

Szerintem Te hamarosan előrukkolsz valami hasonlóval, kíváncsian várom. :P

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Dekorációs eljárások

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Sziasztok!

Szerintem vékonylazur festékekkel meg lehet oldani ezt az eljárást.
Utána úgy is valamilyen olaj, viasz stb. anyaggal át kell kenni.
Talán majd egyszer megpróbálom.
Üdv: farongáló.
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Dekorációs eljárások

Hozzászólás Szerző: kovi »

Sziasztok!


Igen Robo, engem tényleg érdekel ez a technika de a megvalósítást alapos kutatás kell, hogy megelőzze. Valamint tényleg fontos a fa erezete is. nem véletlen, hogy ő a kőrist választotta. natúr szín, hangsúlyos mintázat.

Szia Géza! lehet, hogy igazad van, bár én inkább szeszes páccal próbálom meg. Olcsó és gyorsan szárad. Szerinted Robo?


Kovi
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Dekorációs eljárások

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Kovi!

Szerintem a szeszes páccal nem hibázhatsz nagyot, nem mint ha szakértő lennék a témában.
A gyors száradás mindenképp előny lehet. A helyedben ha meg van a festék hozzá, nekiállnék rögvest. A saját tapasztalat sokat segít. Veszel egy kuglit, kialakítasz egy felületet és lehet nekiállni festeni.
Ha nem megfelelő leesztergálod és kezdheted újból. Mire a kívánt formáig jutsz, mag van a kellő gyakorlat. :lol:

Sok sikert!

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Dekorációs eljárások

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Sziasztok!

Ha már nyílott egy ilyen téma, akkor az újonnan érkezőknek, vagy a neten böngészőknek:

Vannak ugyebár különböző dekorációs eljárások, mint a recéző késsel való "lenyomatolása" a fának (erre szebb kifejezést nem találtam, de találkoztam már rézdróttal való díszítéssel is (vájat készítése a fába, rézdrót beleillesztése/ragasztása, csiszolás, felületkezelés).

Meg nyílván van még jó pár trükk, amiről idő hiányában nincs idő tájékozódni.
Remélem egy tapasztalt mester megoszt majd itt egyet/kettőt, hogy okulhassunk belőle!

Szép napot,
Gábor
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
JANIKA
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.01.12. 16:59

Re: Dekorációs eljárások

Hozzászólás Szerző: JANIKA »

Sziasztok.
Kovi által feldobott téma alapján készítettem el ma ezt a tányért. Hirtelen felindulásból lekaptam a polcról egy régen készített tölgy tányért. Leesztergáltam róla a viaszolást és az idő okozta kajszaságot és jól megcsiszoltam. Ezután következett a "festés". Próbáltam a fa erezetét követni az ecsettel. Először rózsa páccal csíkokat húztam, majd antik tölggyel kitöltöttem a hézagokat. Dió páccal még itt-ott belemaszatoltam és a végén az egészet cseresznyével átkentem. Száradás után finom csiszolószivaccsal eltávolítottam a felhúzódó szálakat és leviaszoltam. Utólag jutott az eszembe, hogy csiszolás után kellett volna bevizezni és mégegyszer átcsiszolni. Akkor a pác talán nem húzta volna annyira föl a szálakat. Sajnos csak ilyen színű pácaim vannak itthon ezért dolgoztam ezekkel. El is csodálkoztam, hogy az 4-5-6 éve bekevert vizes pácoknak még semmi bajuk sincs, pedig elég mostoha körülmények között tároltam. Már most látom, hogy nem dolgoztam kellő odafigyeléssel mert ha pontosan követem az erezetet vékonyabb vonalakkal akkor sokkal jobban nézne ki, de első próbálkozásra nem is olyan rossz.
2937
Ui: A héten vettem még porpácot. Egy csomag 350-ft amit én egy 7,5 dl-es befőttes üvegben szoktam bekeverni langyos vízzel. De ez tetszés szerint alkoholban (ha jól emlékszem alkonek a neve) vagy denaturált szeszben is keverhető.
Üdv. Janika
"Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta."
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég