Háromszögletű csavart mécsestartó

Lezárt
Avatar
JANIKA
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.01.12. 16:59

Háromszögletű csavart mécsestartó

Hozzászólás Szerző: JANIKA »

Sziasztok.
Ma megint pörgettem kicsit, hogy kipróbáljam az újonnan készített csúcsaimat. Tegnap gondom volt a nem ehhez a munkához való forgatóval ezért készítettem egy újat, meg egy másik betétet a cserélhetős forgócsúcsba. Ez már úgy készült, hogy kívülről is tudok rá csavarni valamit ha kell.
3156
Ma már "nagy rutinnal" fogtam hozzá a tegnap előkészített anyaghoz. Berajzoltam a befogási pontokat mindkét végére az anyagnak.
3157 3158
Csúcsok közé fogtam és nekiláttam az esztergálásnak.
3159
Amikor az első oldal majdnem kész volt rájöttem, hogy nem vagyok én olyan ügyes, hogy holker késsel szép egyenletes felületet tudjak esztergálni. Szerencsére volt a fiókban egy gyorsacélom amit hántoló késnek szántam. Erre hegesztettem egy 12-es csavart befogónak a Kálmántól kapott Elga elektródával. Eddig még egy ilyen hegesztés sem tört el.
3160
Az új késsel már elég jó lett a felület, de csiszolni azért ezt is kellett. Mivel nem körkörös az anyag ezért tegnap csak kézzel csiszolgattam, de ma eszembe jutott, hogy miért ne próbálhatnám meg a csiszolást a sablonnak használt korongcsiszolómra rátett vászonnal. És sikerült, bár ez sem veszélytelen. A képen nem látszik, de a tárcsát a késtartóra támasztottam és a csiszolóvásznat kézzel feszítettem rá.
3161
Amikor kész lett mind a három oldal, tokmányba fogtam és kiüregeltem a mécses helyét.
3162
Megfordítva egy facsapra húztam és csúccsal megtámasztva megesztergáltam az alját.
3163
Még egy kis kézi finomcsiszolás (600-as papirral) és rongykorongos viaszolás, polírozás.
3164
Az elkészült darab jobban tetszik mint a tegnapi.
3165
A kettőt összehasonlítva látszik is a különbség, bár a képen a felületi eltérés nem látható, de a második szerintem lényegesen jobban sikerült.
3166
Üdv. Janika
"Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta."
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Háromszögletű csavart mécsestartó

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Janika!

Kiegészíteném a leírásodat a videóval, csak azért, hogy egy helyen meg legyen:


Szöveges angol nyelvű leírást itt lehet megtekinteni:
http://www.barbaradill.com/HOW%20TO%20M ... %20CUP.pdf

Én is próbálkoztam elkészítéssel, de nekem nem sikerült még sokat gyakorolni kell hozzá. A csiszoláskor fúrógépbe fogott tépőzáras csiszolót használtam, de a kés nyomokat így sem sikerült eltüntetnem.
Üdv. Pozsi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Háromszögletű csavart mécsestartó

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Háromszögletű csavart mécsestartó

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

még egy excentrikus:
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég