Növekszik a faktusz:
Talpátmérő: 63 mm, magasság: 26 cm (ebben az összeállításban)
Fafaj: virágos kőris, cserszömörce, akác, bükk, meggy, vadnarancs (ószázsnarancs), feketedió, birs, szilva, ... s majd jönnek a továbbiak.
Sziasztok.
Ugyan nem most készült el, de most teszem nyilvánosságra a legutóbb készített hézagos tálamat. Ennek több oka is van. A videót amit készítettem meg kellett szerkesztenem és még más is, de ezt majd később. Ide is később akartam föltenni ha majd minden kész, de úgy látom amint nyilvánossá tettem a videómat valaki rögtön rácsapott és már fönn is van a facebookon. Ennek annyira nem örülök, de legyen hisz nyilvános és bárki osztogathatja ahova akarja. Elég sokat dogoztam vele. Esztergáltam, fényképeztem, videóztam csak azért, hogy ezt így megmutathassam nektek.
És a videó amit készítettem.
Üdv. Janika
"Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta."
Janika: Gratulálok, mint az elkészült tárgyadhoz, valamint külön ahhoz, hogy a tudást megosztottad videó formájában. A youtube-n is be tudod állítani, hogy nyilvános legyen egy feltöltött anyag vagy sem.
Janika!
Amit te csinálsz az maga a csúcs.A kiszámított,megtervezett,megszerkesztett,elképzelt,megálmodott művészet.Nem sajnálsz időt fáradtságot az alkotásra.Megint szépet csináltál.Bajom csak a radírvégűvel van.Az nem passzol a képbe,gyanúsan távol keleti termék.
Gratulálok Janika!Még sok ilyet csinálj nekünk.
Üdv;csibibacsi
Szia Janika!
Ez elképesztő ahogy ezt a bemutatót összehoztad és hogy kifundáltad ezt a technikát.
Sok időt és energiát belefektettél, gratulálok.
Üdv: farongáló.
Ha egy kaktusz növekedni kezd, ki tudja mekkorára nőhet? Ez lesz a szakköri kiállításon az egyik attrakció. Jelenleg 2300 mm magas. Hány kiló lehet, nem tudom, de az biztos, hogy megdolgoztattam vele a fiúkat!(és magamat).Az érdekessége:a FA sokféleségét ezen igazán jól be lehet mutatni.
Megnéztem a videót, ez így is félelmetes!
Most értettem meg, hogy a fúró vastagságával a szegmens középponttól való távolságát állítod.
Eddig nem értettem, miért kell a fúró, ha a felső ütköző megadja a szegmens helyét, a szegmens
szélessége pedig a hézag nagyságát. Arra nem gondoltam, hogy ha beljebb van a szegmens, a rés is
kisebb lesz.
Sziasztok.
Mint mindenkinek, nekem is jól esik ha megdicsérik a munkámat. Köszönöm azoknak akik vették a fáradságot és írtak valamit vagy csak egyszerűen megnyomták a tetszik gombot. Igyekszem fejleszteni a tudásomat, ellesni innen-onnan trükköket és ha valami sikerül megosztani veletek.
Üdv. Janika
"Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta."