Forgácsolás remekei 2014/1

Lezárt
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Tere-fere

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Mikapu!

A madáretetőnél nekem is voltak gondjaim nagyobb madarakkal, galambbal meg főleg rigóval.
A rigó - legalább is felénk - előszeretettel betelepszik az etetőbe, mintha kizárólag neki helyeztem volna ki, akadályozva ezzel a kissebb madarak hozzáférését. Ráadásul a kedvenc magok vagy mazsola után kutatva a keverékben, kiszórja a napraforgot meg minden egyebet.

Korábban próbálkoztam zsinórral cikk-cakkban korlátozni a berepülési lehetőséget több kevesebb sikerrel.
A mostani etetőm teteje eléggé túlnyúlik, a magassága kb. 12 cm az alap pereménél de ez elégnek bizonyult, hogy a galambok ne akarjanak berepülni. Bár a rigók jóvoltából találnak elég eleséget az etető alatt is.

2914

Én raktam egy nagyobb ülőfát az egyik oldalra, mert nem akarok minden nagyobb madarat kizárni. Oda száll le előszerettel pár mátyásmadár, de a cinegék is szeretnek ott nézelődni. Egyébként a kistestű ügyesebb madaraknak én lefordított cserépbe pálcéval a közepén zsírba kevert magokat teszek. Ezt fellógatva plusz eleség nekik, amihez csak ők férnek hozzá.

A te megoldásod mivel fel van kötve a nagyobb madaraknak az akrobatikus mutatvány miatt már így sem olyan vonzó. Ha a tető tulnyúlását mégjobban megnöveled, biztosan galambmentes lesz, anélkül hogy nagyon lekorlátoznád a berepülési magasságot és kizárnál közepes mérető madarakat is.

Elnézést, hogy kicsit hosszúra sikeredett. Érdekességből pár képem még madarakról, amik eddig előfordultak nálam.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Forgácsolás remekei 2014/1

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Szia Robó!
Kösz,hogy megosztottad velünk a szép madarakat.
Élmény volt nézegetni őket. :D
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Forgácsolás remekei 2014/1

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Szerintem még van annyi idő, hogy lehessen készíteni egy madáretetőt.
A beküldési határidő változatlan: 2014.03.31
Várjuk a pályamunkákat továbbra is.
Üdv. Pozsi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég