Te hogyan csinálnád?

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
jmedvegy

Re: Te hogyan csinálnád?

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Robo írta:... Kiscsiszi, ez nem annyira spec kés, hanem egy üregelő holker (bowl gouge) fingeranail profillal. Vagyis a sarkai hátra le vannak csapva. ...
Üdv!

Egy hagyományos vájolattal rendelkező fazonkés is megfelel a célnak, nem kell feltétlenül tálkésnek lennie.
Bár be kell vallanom, az angol néha kissé félrevezető, tapasztalat szerint, mert elég sok mindent gouge-nak vagy akár jig-nek neveznek, funkciótól függetlenül. Az előbbi vájolatot jelent, tehát minden, aminek ilyen vájolatos a profilja, valahol egy gouge, míg a jig bármi, ami alkalmas befogásra, rögzítésre, vagy egy adott szög alatti vágásra, legyen az asztalos, vagy akár esztergályos felhasználási területű. A magyarban is sok az eltérés, az eddig olvasottakban elég sok eltérő elnevezést olvastam, én megpróbálok ezekkel operálni, így a névből egyértelműbben lehessen következtetni a kés típusára.

További szép napot!
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Te hogyan csinálnád?

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

jmedvegy: Lehet hogy hasznos lenne egy faesztergályos szótár? Magyar-magyar, ahol a magyar megnevezéshez (szócikkhez) annak magyarázata, leírása tartozik, illetve mellette az angol és a német változat. Persze mindegyik eszköznél, szerszámnál fényképpel, hiszen gyakori, hogy a kép beszédesebb a legjobb leírásnál is.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
bardi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.04.08. 06:41

Re: Te hogyan csinálnád?

Hozzászólás Szerző: bardi »

Üdv mindenkinek!
Nem szeretnék okoskodni, próbáltam már sokféle vésővel (rendszeresen használok fafaragó vésőket is esztergáláshoz, azok pedig "kellemetlenül" élesek tudnak lenni...és 30 év alatt összegyűlt pár db) a bütün másképp szalad az él mint egyébként, ez pedig tapintható, és időnként feltűnően látható sajnos. Ha puhább az anyag, mindannyian tudjuk könnyebben lesz szálkás is. Vagyis nem vagyok egyedül, várom mit érdemes még kipróbálni.
bardi
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Te hogyan csinálnád?

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Sziasztok!

Hirtelen "megrendelésem" akadt. 15 éves osztálytalálkozómra kellene volt osztályfőnökönek egy kis pálinkás pohár készletet alkotnom. 4 kis feles pohárra gondoltam, egy kis tartóval,, semmi extra, talán időben még bele is férne.
A kezelése viszont fejtörést okoz: sokszor olvastam, soha nem próbáltam: ha felmelegített paraffinolajba (patikában kapható) mártom a poharakat azzal kész?

Köszönöm!
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Te hogyan csinálnád?

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Kiscsiszi!

Szerintem itt olvashatsz róla:
http://www.mafk.hu/viewtopic.php?f=4&t= ... %A1r#p1385
De nem nem olaj, hanem szilárd paraffin.

Miért csak 4 db ? A készlet általában 6 db a kerek tartón is jobban néz ki a 6, mint a 4.
Üdv. Pozsi
Avatar
Soma Bear
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.05.01. 07:16

Re: Te hogyan csinálnád?

Hozzászólás Szerző: Soma Bear »

Sziasztok!

Szilárd paraffint hol lehet kapni? A dióból készült pálinkás poharam nekem is „szivárog”. :k
Óvd a fákat! Egyél hódot! :)
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Te hogyan csinálnád?

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Na, ez engem is érdekelne!

Hirtelen a www.hexan.hu oldalba futottam bele...
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Te hogyan csinálnád?

Hozzászólás Szerző: kovi »

Sziasztok!


Szilárd paraffint a legegyszerűbben hobby boltban lehet beszerizni. 1/2 kilós csomagban lehet kapni, 7-800 Ft az ára.


Üdv


Kovi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Te hogyan csinálnád?

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Szerintem a legegyszerűbb beszerzési forrás, ha gyertyát veszel, egyszerűbb vele bánni, csak a kanócot kell kiszedni belőle.
Egyszer ha nagyon ráérek Én is kipróbálom.
Üdv. Pozsi
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Te hogyan csinálnád?

Hozzászólás Szerző: Robo »

Sziasztok!

Szerintem is, én teamécsest szoktam venni, ehhez lehet a legolcsóbban hozzájutni. 1-2 euroért kapok kb. 1 kilót. Kiszedegetni az alu tégelyből elég hamar megy. Viszont nincs máazzal bevonva mint sok más gyertya. Nem tudom az milyen anyag, de másképp olvad mint a belseje.
Igaz mostanság egyre kevesebbet használom, az olajakat preferálom.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég