Ez milyen fa?

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Ez milyen fa?

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Pozsi: a részletekről kérdezd Fakézt, de mintha azt mondta volna, hogy szörnyű, borzasztó, soha többé, meg hasonlókat.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
forester

Re: Ez milyen fa?

Hozzászólás Szerző: forester »

Megerősítem: a celtisz v. ostorfa nagyon kellemetlen fafaj-hihetetlenül szúrós a pora és forgácsa-
dolgozni meg,minden fával jó.
Nedvesen jobb dolgozni vele,szárazon olyan,mintha a rúgós lovat óhajtanánk megnyergelni.
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Ez milyen fa?

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Forester: Köszönöm az információkat.
Üdv. Pozsi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Ez milyen fa?

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Ismét hozzájutottam valamihez :l ami fának néz ki:

4025

Munkahelyemen egy fát kivágtak :cry: . Hogy ne vesszen kárba az autómat megpakoltam belőle, remélem amíg hazaérek nem fog nagyon szétrepedni a fa. Kedves feleségemnek említettem, hogy tettem be belőle pár darabot, de az igazság az, hogy az autó hátulja picit leült.
A beazonosításba annyit segítettek, hogy talán eper, de teremni nem látták. A levelét nem láttam mert a fa le volt gallyazva.
A méretéhez képest könnyűnek éreztem a fát.
Szóval mi lehet?
Üdv. Pozsi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Ez milyen fa?

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Látom magammal beszélgetek. Szóval még egy kis segítség a beazonosításhoz.
Természetesen amikor haza értem az volt a második dolog a kipakolást követően, hogy megpörgettem az anyagot.
Annak ellenére, hogy méretéhez képest könnyű nagyon sok víz volt benne esztergálás közben folyamatosan verte ki a vizet. Haza felé kellemes fa illat volt az autóban.
Én Hársra tippelek igaz azt sem láttam még.
Üdv. Pozsi
Avatar
bardi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.04.08. 06:41

Re: Ez milyen fa?

Hozzászólás Szerző: bardi »

Üdv mindenkinek!
A hárs hihető, vagy nagyon valószínű. A műhelyt rendesen be tudja illatosítani. Felénk nagyon sok van, de mégis nehezen jutok hozzá, nem szivesen vágja ki senki sem. Frissen nem pörgetnék belőle, iszonyúan képes összerepedezni. Deszkában, pallóban gyosan leadja a vizet. Szárazon kiváló alapanyag, nagyon puha, a szokásosnál is élesebb szerszámokat igényel. A kezdő fafaragóimat szoktam vele kínozni.
bardi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Ez milyen fa?

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Pozsi: valóban könnyen lehet, hogy ez hárs. Ha a bütün a kéregben úgynevezett lángnyelvek vannak, melyek a központ felől a kéreg külső palástja felé "lángolnak", akkor biztosan hárs. Ha késsel tiszta metszetet készítesz a bütü felől a kérgen, akkor a lángnyelvek jól láthatóak kell legyenek.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég