Kürtöskalács sütő!

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Kürtöskalács sütő!

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

3642
Kürtős kalács forma. Karácsonyra csináltam ezt, hogy valami hasznosat is készítsek. Majd a nyáron vizsgázik. A fém rész vastagfalú alumíniumcső, ami pillanatragasztóval van a furatba ragasztva.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Mikapu: jó lett a sütőd. Két kérdés vetődött fel bennem az egyik, hogy az alumínium cső teljes hosszában át van tolva, vagy csak két oldalról lóg ki? A másik, hogy a pillanat ragasztó a meleg hatására a ragasztás felbomlik?
Üdv. Pozsi
Avatar
stubó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.02.21. 21:17

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: stubó »

Szia Mikapú3!

Igazán jó lett a kürtös kalács sütöd?
Az alumínium csöved rövidebbik végén,nem látom a meghajtásnak a lehetőségét.(ha csak nem kézzel fogod forgatni)?!
A ragasztás nem fogja bírni(legalább is nekem nem bírta),aztán menetes csavart kapott.
Milyen fából készítetted?

Üdvözlettel.
stubó
Avatar
szalokik
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.01.14. 10:47

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: szalokik »

Sziasztok !
3 garnitúrát készítettem megrendelésre ezekből a buzogányokból. A pálca vége be van vágva, mivel egyszerre 6 kalács sülhet a parázs felett, így megoldott a motoros forgatási lehetőség. A ragasztók minden fajtája kerülendő élelmiszer-biztonsági okokból. A tengely 8 mm-es átmenő rozsdamentes acél, a vékonyabb vége felől 30-as hegesztett alátét 2 db 4 mm-es menesztő tüskével. A kalácsot odakoppantással veszik le a kúpról, emiatt fix az alátét és a fa-kúp forgatás közben van feltolva szárazon a pálcára a menesztőkig.
További szép estét !
" egy problémára adható válaszok közül mindig a legegyszerűbb a helyes"
jmedvegy

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Üdv!

Legjobb tudomásom szerint a pillanatragasztók általában 150 fokig hőállók, viszont nem árt tudni, hogy a pillanatragasztókban a ragasztásra a ciánaklirát az általánosan használt, ami voltaképp egy vízre kötő polimer, de rendkívül irritáló anyag. Másrészről az alumínium az egyik legjobb hővezető, tehát ha még magasabb is lenne a hőállósága, az alumínium miatt esélye sincs.

Talán egy két oldali ékelés jobb megoldás lett volna.
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Pozsi, Stubó, Szalokik, Jmedvegy: Köszi amit leírtatok. Valójában acél tengellyel, azokon a favégeknél alátéttel és csavaros rögzítéssel szerettem volna, de biztos előfordult már veletek is Karácsony előtti kapkodás, mikor az utolsó pillanatban készül el valami és abból kell dolgozni, ami éppen van, meg amivel éppen lehet. Nos, ez is ilyen. Mindenképpen oda kellett tenni a fa alá. A tapasztalat meg majd megmutatja: hogyan működik.
Furat: Nincs végig átfúrva, mert az úgyis elmászik kicsit ekkora hosszon, tehát a végekben van kb 8-8 cm zsákfurat.
Fafaj: virágos kőris.
Meghajtás: kézi lesz, ezért nincs a gépi hajtáshoz semmilyen csatlakozó elem.
Köszi a sok észrevételt, sokat fog segíteni majd a javításnál, ha szükség lesz rá.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
gyuri
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.03.18. 06:40

Re: Kürtöskalács sütő!

Hozzászólás Szerző: gyuri »

Én is csináltam sütőfát, és a két végébe 60mm mélyen egy M12 menetet fúrtam , majd a két vaspálcát a menettel rögzítettem a sütőfához. Jól meghúztam és azóta sem mozdult meg, és még központos is. két "csúzli ágon" forog amit fémpálcából csináltam.
Akinek szüksége van jól bevált kürtöskalács receptre szívesen átadom.
Gyuri
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Kürtöskalács sütő!

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Óriási: ez a menetes megoldás óriási. A legjobb benne, hogy nagyon egyszerű. A pecabot támasztó villákhoz hasonló támasztás is nagyon tetszik. A lényeg: egyszerű. Mi is kézzel forgatjuk majd.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
norbec25
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.02.15. 17:52

Re: Kürtöskalács sütő!

Hozzászólás Szerző: norbec25 »

Sziasztok!
Mi készítettünk már motoros kivitelben!Szuper!!!
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég