VI. ÖKUMENIKUS faesztergályos találkozó

Lezárt
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

VI. ÖKUMENIKUS faesztergályos találkozó

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Kedves Barátaim!
A karácsonyi stressz feloldására talán a legjobb módszer az lenne, ha dec. 27-28-án reggel 8 órától kifulladásig ismét találkoznánk az AIKSZ ZRt telephelyén, Székesfehérvár, Berényi út 30/a alatt. Szeretettel meghívok mindenkit, akit a faesztergályozás érdekel, vagy maga is ennek a szép hobbinak a rabja.
Kérem, hogy jelezzétek a kopfjeno@gmail.com-ra, melyik napokon jöttök és kértek-e szállást és ebédet. A tanműhelyben 6 db esztergagép vár Benneteket, de aki teheti, hozza a saját gépét és a szerszámait+ hosszabbítót!
Faanyagot tudok adni, de ha hoztok előkészített anyagot, akkor gyorsabban haladunk.
Nagy öröm számomra, hogy ismét találkozni fogunk és kicserélhetjük a tapasztalatainkat. Hogy még hasznosabban teljen ez a két nap, kérlek, hogy írjátok meg, milyen témákat emeljünk ki.
Kérem, hogy ki-ki írja meg, milyen speciális problémára koncentráljunk, vagy milyen módszer bemutatására vállalkoznátok. Ezzel a többieknek segítenénk, akik még nem szembesültek a problémával.
Természetesen egy rögtönzött házi galériát is szeretnék összehozni, amin kedvenc alkotásaitokat tudjuk bemutatni az érdeklődőknek.
Várom a jelentkezéseteket és a téma-javaslatokat! üdv: fakéz
3285 Ne ítéljetek felszínesen! Az igazi szépség szabad szemmel csak akkor látható, ha már megpörgettük...!
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: VI. ÖKUMENIKUS faesztergályos találkozó

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Szia Jenő!

Mint minden évben az idén is szeretnék ott lenni a nemes rendezvényen. Igaz most is csak egy nap ami jut rá, de még mindig több mint a semmi. :) (Szombati napra gondoltam)
Tisztelettel: Varifer
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: VI. ÖKUMENIKUS faesztergályos találkozó

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Sziasztok

Debreceniek és környékiek: Ha valaki akar jönni 2 szabad hely van a kocsiba (de lehet 3).
Tisztelettel: Varifer
Avatar
Laszlo59
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2012.12.12. 18:52

Re: VI. ÖKUMENIKUS faesztergályos találkozó

Hozzászólás Szerző: Laszlo59 »

Varifer írta:Sziasztok

Debreceniek és környékiek: Ha valaki akar jönni 2 szabad hely van a kocsiba (de lehet 3).
Szia Feri ha lehet csatlakoznék Gödöllőn .
Laci
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: VI. ÖKUMENIKUS faesztergályos találkozó

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Szia Laci.

Írd meg, hogy hol találkozzunk. Saccolásom szerint 7 óra magasságába leszek Gödöllőnél.
0630/7539651 ezen a számon elérsz.
Tisztelettel: Varifer
Avatar
sjozsi
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.12.09. 13:32

Re: VI. ÖKUMENIKUS faesztergályos találkozó

Hozzászólás Szerző: sjozsi »

Sziasztok!
Lassan itt az év vége, ez abból is látszik, hogy véget ért a Fehérvári találkozó! Köszönet érte Fakéz mesternek, Isten tartsa meg jó szokását!
Szép számmal jelentünk meg, most, hogy nézegetem a már feltett képeket, erről jutott eszembe, hogy elmaradt az össznépi fotózás. Nem baj, majd jövőre bepótoljuk!
Ismét érdekes tárgyakat láttam. Érdekes volt a kontraszt, ahogy Kovi tolta az anyagnak a kést, és ahogy Mikapu (jobbulást!) tized miliméterenként simogatta az anyagot. Droti hozta a "sebtében összedobott" tálkáit, kár, hogy vasárnap már nem tudtam elmenni, és a végeredményt nem láthattam. Valaki csak lefényképezte!

Ezúton kívánok a Tagságnak pörgetésben gazdag Boldog Új Évet!
Üdv: Sjózsi.
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: VI. ÖKUMENIKUS faesztergályos találkozó

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Kedves Barátaim!
Örülök, hogy eljöttetek a VI: találkozóra. Az első napon 34-en fordultak meg nálunk, és sokan pörgettek is saját örömükre és másoknak példát mutatva.Másnap már kevesebben voltunk, de az a nap is gyorsan eltelt és már megint söpörhettük a végterméket. Két zsák forgáccsal gazdagodtam-- már ezért is megérte a találkozót megszervezni. Mindig tanulunk egymástól és ráadásul még jól is érezzük magunkat. Kell ennél több? Igen: jó lenne gyakrabban találkozni, de hát az idő ellenünk dolgozik... Számomra nagyon hasznos volt a találkozó, mert legalább 10 db vésőt megköszörülhettem--persze nem a magamét... így kockázatmentesen gyakorolhattam a köszörülést :x :x :x Boldog új évet kívánva üdv minden pörgetőnek! fakéz
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: VI. ÖKUMENIKUS faesztergályos találkozó

Hozzászólás Szerző: kovi »

Sziasztok!

No igen, megvolt. Újra közösen pörgettünk, átadtuk a tapasztalatainkat, eszmét és telefonszámot cseréltünk.
Köszönet érte Fakéznek!!!

Persze elszólta magát az előző hozzászólásában: " mert legalább 10 db vésőt megköszörülhettem--persze nem a magamét... így kockázatmentesen gyakorolhattam a köszörülést".
Éreztem, hogy van a háttérben valami turpisság, nem csak a jó szíve és segítő szándéka az oka ennek a atalálkozónak! No meg persze, van bőven kit le....ni! :lol:

De ha ez az ára annak, hogy többet tudjunk a pörgetésről, hát mi vállaljuk :!: Így hát köszönet mégegyszer Fakéznek és Demeternek a türelemért és a sok segítségért :!:

Brutusnak és Farongálónak üzenem, jó, hogy nem maradtatok estére, mert Droti, Csibibácsi és én bizony jól összekaptunk. A kibékülés du. 6-tól éjfélig tartott és 1,5l bor és legalább 3dcl pálinka bánta. :koc

Üdv

Kovi
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: VI. ÖKUMENIKUS faesztergályos találkozó

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Sziasztok!
Igaz más kori alkalmakkor mind a két nap ott szoktam lenni.
De hát most így alakult.Ebben az egy napban is jól éreztem magamat.
Most gépet sem vittem lestem, hogy dolgoznak mások.

Kovi szerencséd hogy nem maradtam több jutott 1 főre. ;) Persze ha maradtam volna én is megtoldottam volna egy-két lityivel. :koc
Üdv : farongáló.
Avatar
csibibacsi
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.02.01. 20:06

Re: VI. ÖKUMENIKUS faesztergályos találkozó

Hozzászólás Szerző: csibibacsi »

Szevasztok!
Megint nagyon kellemes hétvégét töltöttünk együtt.Megint sok mindent láttunk egymástól vagy csak más szemszögből,de lehet,hogy csak felelevenedett valami amit már ismertünk.Igen,volt kapcsolatépítés vagy inkább csak a sok csiszoló port kellett leöblíteni a torkunkról :koc .Ezért mondják a hozzáértők,hogy esztergálni kell nem csiszolni.Újra szép volt,jó volt köszönjük Jenő! :l
Üdvözlet és Boldog Újévet kívánok mindenkinek! csibibacsi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég