Kávédarálóhoz adagoló alkatrész gyártása - megvalósítható-e?

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
norbika06
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.06.21. 18:32

Kávédarálóhoz adagoló alkatrész gyártása - megvalósítható-e?

Hozzászólás Szerző: norbika06 »

Sziasztok!

Szeretnék egy régi olasz kávédarálóhoz, egy kis adagoló tartályt készíttetni fából. Arra lennék kiváncsi, hogy megvalósítható-e az elképzelésem fasztergálással? Illetve van-e aki elvállalná ennek a terméknek a legyártását. Egy-két faesztergályost megkérdeztem, de vagy nem vállalták, vagy nem javasolták az elkészítését. Tényleg ilyen bonyolult a tárgy amit szeretnék? Képek, méretek lent.

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv:
Norbi
4804

4803
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pozsi 2015.06.22. 03:00-kor.
Ok: Képek beillesztésének javítása
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Kávédarálóhoz adagoló alkatrész gyártása - megvalósíthat

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia!

Szerintem elkészíthető. A nem vállalást értem, mert csak 1 db-ért neki állni nem kifizetődő. Hogy miért nem javasolják, annak az indoklására kíváncsi lennék.
Üdv. Pozsi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Kávédarálóhoz adagoló alkatrész gyártása - megvalósíthat

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

1 db-ért is megéri, ha elég sokat fizet a vevő.
Azt is el tudnám képzelni, hogy elkészül 4 mm-es fallal, majd ki lehetne önteni kiöntőgyantával, s a megkötött gyantát úgy kiesztergálni, hogy belül 1-1,5 mm vastag legyen. A gyanta alaposan összeköt a fával = merevebb. Ilyen vastag és stabil belső felületkezelést nem lehet készíteni. A kiöntés, majd kiesztergálás után a kávé nem érintkezik a fával: könnyen tisztítható belül és masszívabb az alkatrész. A fának érdemes valami izgalmas, szép rajzolatú anyagnak lennie, de lehetne akár mintásra szegmentált is.
Mindent lehet, a kérdés, hogy a vevő mennyit és mennyire biztosan fizet. Célszerű odaadnia azt a valamit, amibe illeszkednie kell a tölcsérkének, hogy valóban pontosan ahhoz lehessen illeszteni.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég