Gép átépités

Lezárt
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Gép átépités

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Sziasztok!
Nekem DB305-ös kis gépem van de a csapágyakkal többször is gond volt.Garanciálisan sem tudták
több alkalommal sem megcsinálni.A garancia után egy barátom mély hornyú csapágyakat rakott bele,
azóta tökéletes. Az előtt mindig melegedett és zajos volt.Főleg a megtámasztásnál.
Nekem is vannak cső vagy fazék tokmányaim de a kis gépen inkább leszerelt állapotban ütöm be az anyagot.

Kiscsiszi ha lehet ne barkács kategóriás gépet vegyél legalább fél profi minőségűt. ;)

Üdv: farongáló.
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Gép átépités

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Sziasztok!

Köszönöm, pont az ilyen megerősítésekre, véleményemre volt szükségem.

Pozsi, nem feltétlenül akarok beütős tokmány használni, sőt, leginkább egyáltalán nem... mivel nincs :)

Csupán le szerettem volna írni, hogy milyen erőhatásokra gondolok, és valóban, a szegnyereggel való megtámasztás is hasonlóképpen hat a
gépházra/főorsóra/csapágyakra, csak ott egy konstans, állandó erőhatás van, ellentétben a "beütéssel" ahol egy hirtelen fellépő egyszeri erőhatás van. De ugyanez az erőhatás lehet, ha pl. tálvéső belekap a fába.
Na, én leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy ezeket hogy bírják a Bernardo/Holzmann típusú hobbi esztergák (lévén, hogy amatőr vagyok, nem is kicsit :) )

Amit Farongáló leír (meg amit talán már Mikapu is leírt), hogy ti. elég gyér a szervízháttér, az bizony sajnos eléggé nagy elrettentő erő, mivel nem szeretnék félévente/évente barkácsolni valamit a gépen. Az meg egyenesen bosszantó, ha az ember annak a tudatában nevez be egy 100-150 e FT-os gépre, hogy majd 1 év múlva úgyis hozzá kell nyúlnom. :)

(A jelenlegi Güde gépemnél jelenleg ez a helyzet, gyakorlatilag hasonló gyorsasággal szedem szét/rakom össze a gépet, mint egyesek a honvédségnél a géppisztolyt. :mrgreen: )
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Gép átépités

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia kiscsiszi!

A saját magad által épített gépnek sem lesz szervíz háttere. Normális használat mellett komolyabb problémák nincsenek a géppel. Ha nem akarsz úgy járni, hogy a garancia leteltével kelljen javíttatni a gépet, akkor garancia időben kell sokat esztergálni. koc:
Üdv. Pozsi
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: Gép átépités

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Ma jött a neten: az UNI-MAX-nál a 125-ös 4 pofás tokmány ára 27.306 Ft+Áfa+száll. kts. Érvényes 11.08-ig. Nekem bevált, már 3 éve használom. üdv: fakéz
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Gép átépités

Hozzászólás Szerző: Robo »

Sziasztok!

Épp az imént futottam bele egy általam nem ismert angol shopba. Maró késeket kerestem és találtam Axcalibert olcsóbban mint az Axminsternél.
Láttam még itt SCT tokmányt 115 mm-est 90 fontért, nem találtam meg a gyártóját de ránézésre jól néz ki. Jó ár szerintem ha a minősége is megfelelő.
11 fontért szállítanak az EU-ba.
Üdv, Robó
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Gép átépités

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Kiscsiszi!

Örtömmel olvastam, hogy megérett gondolat benned a cselekvésre. Valóban itt vanmár az ideje, hogy legyen egy rendes géped, de NE KAPKODJ!!!!! Én magam is átéltem a gépcsere izgalmait és én is nagyon türelmetlen voltam. De eljött az a nap, amikor megtaláltam álmaim gépét, a "Nagy Zöldséget". (följebb találsz róla képeket is)

Ha jól emlékszem 90 ezer Ft-ért vettem, de nem adnám 100 Holzmannért sem. Előtte néhány évig Holzmann D460F-es gépem volt, de jobb ha nem is gondolok rá, mert kész rémálom volt. A gépágyon kívül minden ki kellett cserélnem rajta.

Azt javaslom várj a megfelelő alkalomra és vegyél egy klassz, stabil használt (ha lehet akkor gyári) gépet, amit később a magad igényeidre szabhatsz.

Üdv


Kovi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég