Csiszolás

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Csiszolás

Hozzászólás Szerző: kovi »

Sziasztok!

Csiszolóhengert szeretnék készíteni, amit az esztergába befogva (két csúcs között) szeretnék használni. Ötleteket ill. tanácsokat várok a vászon hengeren való rögzítésére.

Már volt próbálkozásom (ragasztás) de az nem volt jó. Állandóan levált a vászon a ragasztóról.
Most viszont újra szükségem van rá, ezért fordulok hozzátok.


Üdv

Kovi
Avatar
egriistvan
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.01.14. 19:18

Re: Csiszolás

Hozzászólás Szerző: egriistvan »

Szia Kovi!

A hengerbe hornyot martam néhány mm mélyen, és 15mmx2mm-es lemezzel facsavarokkal behúztam a méretre vágott csiszolóvásznat.
Mire a vászon a horonyfenékbe le van csavarozva ráfeszül a hengerre.
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Csiszolás

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Nézz meg egy parkettacsiszoló gépet, amelyiken henger van. Az persze acélhenger, kiegyensúlyozva. A csiszolópapír mindkét végét bordázott külsejű acél rudakkal lehet behúzni a hengerpalást vágatába, ami által a papír a csiszolóhengerre ráfeszül. Persze hogy ezt hogyan lehetne házi gyártmányú fahengerrel megoldani, az nagy kérdés. Lehet hogy egriistván javaslata a megoldás.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
szalokik
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.01.14. 10:47

Re: Csiszolás

Hozzászólás Szerző: szalokik »

Szia Kovi !
Azt gondolom, az általam beváltan használt verzió még egyszerűbb.
http://faesztergalyosok.hu/gallery/thum ... p?album=77
A bölcső készítésekor használtam, elsősorban belső ívek csiszolására, de kis gyakorlattal a külső íveket is meg lehet vele csiszolni...
Állványos fúrógépre készült, de esztergán is használható az elv, igazándiból a rögzítés mikéntje a válasz :-)
Nyilván a kapcsok tartománya holt zóna...
További szép napot !
" egy problémára adható válaszok közül mindig a legegyszerűbb a helyes"
tomcsifajatek

Re: Csiszolás

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

szia Kovi

én ilyen Uni-....-os csiszolóhengert használok. Könnyen kezelhető, olcsó,strapabíró. Működési elvét felhasználva, esztergához is tudsz készíteni.
bv 024_010_psd.jpg
B.T
Avatar
brutus
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2012.01.12. 20:54

Re: Csiszolás

Hozzászólás Szerző: brutus »

Szia Kovi!
Nem értem,hogy hogyan vált el a ragasztás?
Ha Sávban,csigavonalban a menetirány után ragasztod, persze ragasztóval és nem megrágott kenyérbéllel, soha nem jön le! És ez a legegyszerűbb, mert egy darab tűzifát minden rendes házban lehet találni a kert sarkában. Nem beszélve arról, hogy mindig a legideálisabb átmérőt tudod használni!

Üdv: brutus
Aki öt szóval mondja el, amit hárommal is el lehetne mondani, az egyéb gazságokra is képes.
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Csiszolás

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Dezső Bácsi!

Érzed a lényeget. Vacak ragasztót használtam.
Köszönöm a tippeket mindenkinek. Tegnap megoldottam a problémát.

Először A henger két végét befűrészeltem.
Az egyikbe befűztem a vászon sarkát, kis faékkel rögzítettem. Majd rendes ragasztóval bekentem a hengert és feltekertem a vásznat, majd a másik végén is belefűztem a vágatba. Itt is rögzítettem, hogy feszes maradjon.
Jó lett.


Kovi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég