Affene

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Tiszteletem!

Nos, csatlakozom én is a videósok táborához.
Apró baki a készülő "Barack kaspó" filmemből.

Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Kiscsiszi!

A videó nézése során az a benyomásom van, hogy lassabban is forgathattad volna az anyagot. Nem látom, hogy milyen forgács keletkezett, de szerintem kapartad a fát és nem forgácsoltad. :koc
Üdv. Pozsi
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Szia Pozsi!

Ez a minimális 800-as fordulat az én gépemen, alább nincs sajnos (még)
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ez volt az új késem éles tesztje, egy csapágy gyűrűből köszörültem, és - mint a mellékelt videó mutatja - nem sikerült meghegesztenem. :k

Továbbá: barack fával próbálkoztam, bütü felől. Érdekes, mert, a sárgásfehér szíjács és a vörösesbarna geszt nem válik el olyan élesen, mint pl. akác esetében. Baracknál olyan, mintha több réteg váltaná egymást, de hülyeséget nem akarok mondani... Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a fehér (szíjács) részeket nagyon szépen forgácsolta a gyűrű, 1-2 cm hosszú, lapos forgácsot kaptam. A nehézség a gesztnél jött, ott valóban nagyon apró forgácsot kaptam, már-már átment kaparásba a dolog. (ezt látod a videón).

Persze az is biztos, hogy a késtartásom se az oldalon leírt "gyűrűs kés használata" c. cikk szerinti. Ez amolyan teszt volt, a gyűrű kialakítást, a fogást próbáltam, az élezést teszteltem, de végül rájöttem, hogy még hegeszteni is meg kell tanulnom.

(A barack előtt kipróbáltam a kést egy kisebb dobozkán, de sajnos nem tudom milyen fa volt, talán gyertyán. Bütü keresztmetszete nagyon fehér volt. Ott a kés tökéletesen tette a dolgát, szóval nem feltétlenül kudarcként éltem meg a kés legyártásába ölt időt, mi több, elég jónak könyveltem el az eredményt.)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
bencezug
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2012.01.11. 07:09

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: bencezug »

Szia kiscsiszi.

A videódat megtekintve,a hibát szerintem akkor követted el, amikor a késedet készítetted.
A barackfádat, ne hibáztasd.
A hegesztés egy külön szakma.
Figyelembe kell venni, az illesztés ,és a hézag megválasztását, a "gyökölést", az elektróda minőségét, átmérőjét, az áramerősség megválasztását, a hegesztés folyamatosságát, az elektróda tartási szögét stb.
A számitógépen minden információhoz hozzájutsz.
A fentieket figyelembe veszed, és betartod, nem fog repülni a késed.
Ui: az albumom 3.ik oldalán néhány kést feltettem, a kép bal oldalán karokkal ellátott kések is vannak, nagyon jó tartást bíztosít.
A munkádhoz sok síkert.

Üdv: bencezug.
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Sziasztok.

Ha szabad hozzászólnom?
A csapágyból kialakított gyűrűskésnél a csapágy gyűrűt rézzel forrasztjuk a szárhoz, az életbe el nem engedi.
A csapágyfém lágyítását is elkerülhetjük vele.
Tisztelettel: Varifer
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég