Saját készítésű szerszámom!

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
Balso
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.01.12. 17:45

Re: Saját készítésű szerszámom!

Hozzászólás Szerző: Balso »

Nem sapka hanem hüvely ami 7cm mélyen ül a nyélben, a nem látható rész átmérője valamivel kisebb így peremes.
Én csak kitaláltam a fémesztergályos haverom készítette a hüvelyt ami így tökéletesen illeszkedik a késhez. Azt nem tudom jó lesz e teljesen kezdő vagyok, pár hete kezdtem esztergálni. Csak ilyen szinten sajnálok kiadni 15-20e egy-egy jó vésőre, az olcsók meg nagyon gagyik úgyhogy próbálkozom:)
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Saját készítésű szerszámom!

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Balso,

a kést milyen mélyen tudod a hüvelybe tolni? Ez a négyszög nyílás a teljes 7 cm hosszon van kialakítva? Ha igen elismerésem, profi lett. koc:
Hacsak nem a cserélhető kés volt az alap ötlet, szerintem felesleges ennyire bonyolítani. A késen kialakítasz egy keskenyebb szárat, és a fa nyélbe ütöd. A nyélre meg illesztesz rézcsőből egy gyűrűt.
Egyszerű és remekül múködik, a gyári kések is ilyenek.
Üdv, Robó
Avatar
Balso
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.01.12. 17:45

Re: Saját készítésű szerszámom!

Hozzászólás Szerző: Balso »

A négyszög nyílás kb. a hüvely feléig ér, azért gondoltam ezt így mert amihez hozzájutok gyorsacél 160mm hosszú és ha még abból kell a nyélbe akkor rövidnek tűnik + igen a csere is nagyon egyszerű.
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Saját készítésű szerszámom!

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Szerintem itt pár embernek össze kellene fognia, és megalkotni egy hazai brandet.
Egyikünk fúrni tud, a másiknak világbajnok hüvelye van ( :k ), a harmadik meg csúcs-szuper holker köszörűje.
Gyakorlatilag minden adott a kés gyártáshoz. koc:
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Saját készítésű szerszámom!

Hozzászólás Szerző: Robo »

kiscsiszi írta:Egyikünk fúrni tud, a másiknak világbajnok hüvelye van... ( :k )
:lol: Ez naggyon jóó, de erről nekem nem a késgyártás jut legelőször eszembe, bár szerszám azért kell hozzá :l
Üdv, Robó
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Saját készítésű szerszámom!

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Ez nekem is fel tűnt! Jót nevettem rajta :lol:
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: Saját készítésű szerszámom!

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Eddigi tapasztalataim alapján bátran mondhatom: ha 7 cm mélyen benn van a szerszám a hüvelyben, és még mindig lötyög benne, akkor CSAKIS a hüvelyben keressük a hibát! Ergo: kell egy másik hüvelyt keresni, amiben nem lötyög a szerszám.. :evil:
Egyébként nem kell ezt a problémát túlbonyolítani. Nyelet mindenki tud a maga ergonómiai igényeinek megfelelően készíteni. Fontos a fém gyűrű pontos illesztése.20-25 mm hosszú bőven elegendő. Célszerű a gyorsacél rudat nagyjából lekerekíteni kb 30-35 mm-es hosszban, majd a nyélbe a befogandó rúd méreténél 1-2 mm-rel kisebb fúróval 40 mm mélyre fúrni. A leendő szerszámot beütjük a nyélbe és ezután köszörüljük a kívánt profilra. Ha van rá mód, gyertyánfából, vagy kőris, szil, akácfából készítsük a nyeleket. Felület kezelni felesleges, mert nem tapad a kezedhez olyan jól, mint a natúr fafelület.
Üdv: fakéz
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég