Bélyegző / billog készítése

Lezárt
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Bélyegző / billog készítése

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Sziasztok!

Gondolkodtam azon, hogyan tudnám aláírni, megjelölni a készített tárgyaimat, valami egyedi módon.
Eközben futottam bele ebbe a videóba:



Angolul kevésbé tudóknak: gyakorlatilag arról van szó, hogy valamely 3D tervező segítségével meg kell tervezni a kívánt tárgyat (méretarányosan), a terveket feltölteni a videóban szereplő cég honlapjára, ahonnan ajánlatot kapunk, és dönthetünk, hogy kérjük-e vagy sem a terméket. A termék 3D nyomtatással készül, az általunk kért anyagból (műanyag, fém, üveg, stb...)

Utánanéztem, gyakorlatilag már fémet is lehet "nyomtatni". Elvileg akár szerszámacél minőségben is.
Nos, itt tart manapság a technika, ez még az én 35 éves informatikus fejemnek is felfoghatatlan egy picit.

Kipróbáltam, 35 dollárból lenne meg a saját billogom.... Hát, összességében nem olcsó.
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Peti80
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2015.12.31. 16:39

Re: Bélyegző / billog készítése

Hozzászólás Szerző: Peti80 »

Szia kiscsiszi!

Ezt egy cnc marós is megcsinálja neked.
Gyakoribb és szerintem olcsóbb eljárás.

üdv
Peti
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Bélyegző / billog készítése

Hozzászólás Szerző: Robo »

Sziasztok,

érdemes lehet utána nézni, a technológia nagyot fejlődött a 3D nyomtatásban. Fémek esetében ezt lézerrel oldják meg, (lézer szinterezés), SLS ill. SLM eljárás. Fémporból készítik az alkatrészeket, rétegenként megolvasztják és építik fel. Aluminiumtól, szerszámacélon át a titánig mindenféle anyagból megoldható. Az eredmény tömör anyag, ami a normál öntött eljárással készült darab tulajdonságaival összemérhető.

Bár ezek ipari gépek ennek megfelelően magas árakkal, előfordulhat hogy találni megfizethető ajánlatot.

Az én bélyegzőimet a primostemp-nél csináltattam. Nem emlékszem pontosan, kb. 20-30 euro lehetett darabja. Email-ben lehet ajánlatot kérni, el kell küldeni nekik a kívánt grafikát.
Ha jól tudom lézer gravírozással készítik a pecséteket rézből. Szép kivitel és tartós. Nagyon finom rajzolatokat is megcsinálnak, ami szerintem CNC-vel nem biztos mindíg megoldható.
Üdv, Robó
Avatar
Peti80
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2015.12.31. 16:39

Re: Bélyegző / billog készítése

Hozzászólás Szerző: Peti80 »

Sziasztok.

Nem kell se lézer, se cnc, se nyomtató. Csak nagyon sok türelem meg egy flex :))
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Bélyegző / billog készítése

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Jaj, ha ránézek arra a flexre (védőburkolat nélkül), a hideg futkos a hátamon! :k
Amúgy elismerésem, kell hozzá türelem, az biztos.

(A satu is elismerésre méltó)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég