Tippek, trükkök.

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Tippek, trükkök.

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

No nehogy bárki félreértse a téma megnevezését. :) A probléma az alábbi.
382
Adódhat kieső göcs, repedés, stb., amikor az elkészült tál lukas. Ezt most egyszerű átlátszó szilikonnal töltöttem ki. Nos jobb mint semmi, de buborékos, egyenetlen az anyag, nem csiszolható. Igazából csiszolható, átlátszó akril lenne a jó megoldás. Ki tudja hol kapható ez és milyen márkanév alatt?
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Luktömés

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Szia Mikapu!

Próbálkoztam hasonló eljárással de én erre a célra a műgyantát használtam.
Száradás után esztergálható csiszolható és ha elég meleg van buborék mentes marad.
Ami miatt nem nyerte el a tetszésemet, sokáig meg marad a szúrós szaga a műgyantának.
Tisztelettel: Varifer
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Luktömés

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Átlátszó műgyanta? Ezt kipróbálnám. Hol vetted és mekkora kiszerelésben? 5-10 kg-os ugyanis erős túlzás lenne. Milyen néven kellene keressem?
-------
Megpróbáltam észrevételedre egyből válaszolni, de ezt a hibaüzenetet kaptam:
You cannot make another post so soon after your last.
Mennyi idő a "so soon"? Mennyit kell várni két hozzászólás között? Ez a korlátozás egy témán belül értendő, vagy a fórum egészén?
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Luktömés

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Festék nagykerben vettem 1 literes kiszerelésben kapható, edző anyaggal és keverő edénnyel együtt.
Akril műgyanta ként keresd. 2500 Ft volt a múltévben.

Igen elárasztási idő miatt két hozzászólás között el kell telni minimum 1 percnek, az a portál egészére értendő.
Tisztelettel: Varifer
Avatar
apa
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.01.11. 11:56

Re: Luktömés

Hozzászólás Szerző: apa »

Szia Mikapu
Faragasztót össze keversz fűrészporral azzal is ki lehet javítani én a vízálló D3 gyors kötésűt használom erre a célra is nekem bevált.
üdv apa
vándorsólyom

Re: Tippek, trükkök.

Hozzászólás Szerző: vándorsólyom »

Sziasztok !

A fahibák javításához a Kálmán KFT által forgalmazott Resto folyékonyfát,/vizes bázisú, gyorsan száradó, jól csiszolható folyékonyfa. 25 színben kapható/találtam a legjobbnak,nagyon jól pácolható,kis kiszerelésben is kapható.Ha kezd beszáradni ismét hígítható vízzel,nekem bevált.

Üdv :Vs
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Tippek, trükkök.

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Szánom, bánom e téma eredeti névadását, aminek nyomai itt feljebb azért még tetten érhetőek.

A műszaki tartalomra térve: a műgyanta és fűrész-, esetleg csiszolatpor keveréke, meg a folyékonyfa azt gondolom, hogy az 1-3 mm-es hézagok, lukak betömésére megfelelők, különösen akkor, ha a cél, hogy a tömítőanyag színében és jellegében beleolvadjon környezetébe.
Esetemben azonban van olyan darabom, amelyiken 2 cm széles, 15 cm hosszú rianást is ki kellene egészíteni. Mivel ez a darab cseresznye, gondoltam már, hogy pl. hársból faragom majd ki a hiánypótló alkatrészt. Ez azonban időigényes lesz és még nem szántam rá magamat.
Ha viszont átlátszó, megkötve csiszolható műgyantával lehetne kitölteni a hézagot, az is érdekes lehetne. Ha ez sikerülne, majd bemutatom az eredményt.

Hopp, egy kérdés: Az aktív témák felsorolásának táblázatában nyílt egy keskeny új oszlop, a témamegnevezések előtt. Ebben egyik-másik sorban egy kis gonoszzöld vigyori ábrázat van, amiről nem tudom kideríteni miért van ott és mit jelent. Ti tudjátok?
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Tippek, trükkök.

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Párszor belefutottam már ebbe a problémába.
Van hogy a tokmánycsavarra erősebben rá kellene húzni. Ez ritka, meg a megmunkálás amúgy is ráhúzza.
Leszedni azonban esetenként nagyon nehéz róla, hiszen már szép sima a felület, kicsúszik a kéz alól, meg az átmérő is lecsökkent.
Vettem egy láncos autó olajszűrő leszedőt, a rajta lévő bringaláncot a bringaboltban megtoldattam pár 100 Ft-ért, hogy elég hosszú legyen, az olajat kimostam belőle benzinnel és kész a tuti erőkar. Felcsavaráskor ha nyomot hagy nem számít, munkadarab leszedésekor persze alá kell tenni valamit. Most először kellett, de nagyon jól jött.
487
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Tippek, trükkök.

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Mikapu!

Ez nem rossz ötlet.


Kovi
Avatar
szalokik
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.01.14. 10:47

Re: Tippek, trükkök.

Hozzászólás Szerző: szalokik »

Sziasztok !
Mi a helyzet olyankor, ha lehetetlen helyre kell furatot készíteni ?
Nos, többféle megoldás van, nálam ezek közül az egyik volt készletben. Volt sarokcsavarozó fúrógéphez, kétkomponensű ragasztó, csavarhajtó bit, amiből elveszett a mágnes...
A bit-tartóba beragasztottam a kétkomponensű ragaccsal egy 6-os fúrót és betettem a sarokcsavarozóba és máris kész a sarokfúró, amit egy akkus gép hajtott. A többi csak a fúrógép kezelőn múlik... ;-)
http://faesztergalyosok.hu/gallery/albu ... img056.jpg
Amúgy kapható eleve bit-tartóhoz készült fúrószár, de elég borsos áron.
További szép napot !
" egy problémára adható válaszok közül mindig a legegyszerűbb a helyes"
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég