Izgalmas téma

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Izgalmas téma

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Sziasztok!
Kovi javaslatára nyitottam ezt a topikot.
Ide lehetne feltenni a nem hagyományos témákat.Mindig is izgatott, hogy mit lehetne még kihozni a szokványoson túl. Az utolsó találkozón csodálattal néztem Tisza-Kalmár Gyuri alkotásait. Méginkább növelte a megbecsülésemet, hogy tudom, milyen szerény lehetősége van a pörgetésre.Javaslom, hogy nézzétek meg a www. faesztergalyos.tisza-kalmar.hu-t!
Tisza.jpg
Persze, könnyű Neki, mert Ő tanult képzőművész! Más a látásmódja és az esztétikai érzéke is kifinomultabb, mint a magunkfajta amatőröké.
A jómultkor elkezdtem egy szögletes tálat, de annyira szépre akartam, hogy sikerült a megfogásnál kilyukasztani.Már korábban is készítettem szögleteset, és akkor jött egy jó ötletem:mivel nagyon nehéz és balesetveszélyes a szögletes anyag esztergályozása, ezért célszerűbb teljes forgástestet készíteni, majd utólag levágni a felesleget. Így az esztergályozás sokkal egyszerűbb és a csiszolás sem veszélyes.Ha nincs olyan nagyméretű faanyagunk, ami ezt a teljes kört kiadná, ki kell vágni a végleges pontos négyzetet és hozzá kell ragasztani silányabb fából a segéd-darabokat. Ekkor a pontos központozásra fokozottan figyelni kell!!Az elkészítés után a segéd-darabokat le kell vágni és az éleket meg kell csiszolni.
Na, ennél a szép nagy kilyukasztott anyagnál akartam ezt az eljárást alkalmazni, de az "affene" közbejött. Általában nem szoktam feladni a meccset,legfeljebb az ideológán változtatok...majd azt mondom, hogy így is akartam...Ha elkészül, természetesen bemutatom.
A forgástest levágott négy körszeletét illesztettem össze, így alakult ki az érdekes forma.(az alapötlet Tisza-Kalmár Gyurié!)A ragasztást diszperziós faragasztóval, a felületkezelést olajozással oldottam meg. A golyócskát az érintkezési pontokban pillanatragasztóval rögzítettem. Ha újra kezdeném, a csiszolásra több figyelmet fordítanék.( Bár tudom:a jó esztergályos nem használ csiszolópapírt! :evil: ) Ez a tárgy a családban is nagy tetszést aratott. Már vannak ötleteim, hogyan fejlesszem tovább... üdv mindenkinek:fakéz
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Izgalmas téma

Hozzászólás Szerző: kovi »

Köszi Jenő!

Kovi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Izgalmas téma

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Szervusz Fakéz! Szóval ismét pont ezt akartad és sikerült. Csak először nem tudtad, hogy ezt akarod.
Tisza-Kalmár faesztergályos honlapja www-k nélkül jön be: http://faesztergalyos.tisza-kalmar.hu Ez meg a főlapja: http://www.tisza-kalmar.hu
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Izgalmas téma

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Sziasztok!

Igaz nem mostani ezt már láthattátok, de legyen meg itt is.
548
Platán tál kalapács alatt!
Anyagok: Platán (tál) topolya (kalapács) tölgy (kalapácsnyél)
Magasság: 95mm Hossza: 300mm
Tisztelettel: Varifer
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég