Most készült!

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Mikapu: a a gömb a legkorrektebb térforma, hiszen csak egy méretre kell figyelni :evil: a középponttól azonos távolságra legyen a felület minden egyes pontja...! :evil:
Jó gyakorló feladatot adtam a szakkörös barátaimnak: készíts egy golyós masszírozót! A golyó mérete D=30 mm, a golyót befogadó test D=70 mm, úgy kiüregelve, hogy a golyó átmérőjénél 0,2 mm-rel legyen kisebb a kiüregelt nyílás.Az üreg tengely irányú mélysége sugár+2 mm legyen azért, hogy a golyó szabadon futhasson a bepattintás után. Természetesen én is nekiláttam, nehogy azt mondják a fiúk, hogy csak beszélek. Vagy másfél órás küzdelem után sikerült is.( Közben többször eszembe jutott: az igazi kitolás az, ha magamat is megszívatom... ) Ha van időd, készítsd el Te is! jó szórakozást! üdv: fakéz
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Fakéz! Jól értettem, ilyen masszírozó golyóra gondoltál?
4970
A tetején fogantyúval, vagy anélkül? Anélkül az a gyanúm: sokkal nehezebb. A feladat egyébként sem könnyű, hiszen nem csak a belső golyónak kell 2 mm-en belül pontosnak lennie, hanem a golyóhéj golyóüregének is, ami pedig talán a legnehezebb az egész feladatban.
Azt gyanítom, hogy elég nagy lehet a súrlódás a belgolyó és a héj belső felülete közt, pláne, ha masszírozás közben jól rányomja az ember. Működik ez, vagy nem találtam el, hogy pontosan mi is volt a feladat?
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Mikapu3!

Szerintem nem ennyire bonyolult, mint ahogy lerajzoltad.
Az nem írta fakéz, hogy a külseje is gömb alakú csak azt hogy 70 mm az átmérője.
fakéz írta:Az üreg tengely irányú mélysége sugár+2 mm legyen azért, hogy a golyó szabadon futhasson a bepattintás után.
Tehát a gömb felénél egy picit (2 mm) lóg ki a külsejéből.
Amit lerajzoltál csak úgy lehet elkészíteni, ha külsejét két részből készíted. 0,2 mm-t a fa biztos enged. (vagy nem)
Ha a műhelyemben ismét átveszi a fa a főszerepet :l elfogom készíteni ezt a masszírozót.
Üdv. Pozsi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Pozsi: hogy nézne ki a te metszet-rajz változatod?
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia!

Tegnap este már nem volt kedvem lerajtolni.
Szerintem így is kinézhet nem túlbonyolítva a feladatot.
4971
Üdv. Pozsi
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Erre gondoltam, csak az a baj, hogy nem vagyok jártas a számítógépes rajzolásban. üdv: fakéz4972
Avatar
ordasg
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.12.19. 11:42

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: ordasg »

Sziasztok!

Nekem könnyebb lenne két darabból elkészíteni, mert ha a golyó nem pontosan kerek, akkor kieshet.

4973

Üdv:ordasg
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Fakéz!

Lehet, hogy te erre gondoltál, de nem ezt írtad le, ezért találták ki a műszaki rajzot.
Lerajzolni papírra is lehet és utána lefényképezed: koc:
Üdv. Pozsi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Fakéz: pedig valaha nagyon jó voltál szabadkézi rajzból. :-) Jó hogy FB-ra meg feltetted az elkészült tárgy fényképét.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Sziasztok!
Én sem maradok ki ebből a játékból.
Fakéz föladta a leckét! Minden tudományt be kellett vetni ennek az egyszerű dolognak. :o

4975
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég