Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Lezárt
tomcsifajatek

Kvíz

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

sziasztok

Nagyon elgondolkodtat az alábbi kérdés, várom tanácsaitokat- véleményeiteket.

Megmunkálógépet szeretnél vásárolni. Eddigi tapasztalatok és elvárásoknak megfelelő konstrukciót. 2 gépet találsz amelyek paramétereikben is hasonlóak. Az egyik, magyarországi szaküzlethálózatban a piacon elismert márkanévvel forgalmazott eszköz. A másik no-name márkájú, külföldi de magyarországon is forgalmazó csomagküldő cég áruja.
A no-name gép kb. 30 %-kal alacsonyabb árban van.

:? :? :?

B.T
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Kvíz

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Tomcsifajáték: e kérdéshez megnyithatod a "Name or no name" avagy "Neves vagy nevetlen" témát.
Neves csavarbehajtómhoz nemrég vettem nevetlen akkumulátort kevesebb mint fele áron. Egyelőre teljesen jó, ha 2-3 év múlva is jó lesz, akkor megtudom hogy ez ennyit ér és nem érdemes többet adni érte. Ha 1 éven belül feladja, el lehet gondolkodni, hogy megérte-e, de ha veszem megint újat belőle, még mindig a neves változat ára alatt vagyok és ráadásul lassabban kellett kiadnom a pénzt.
Ha viszont bonyolultabb gépről van szó, aminél fontos, hogy van-e és milyen a szervizháttér, akkor a szerviztelen nevetlen már erősen meggondolandó.
Meg van számos neves cucc, amit USA-ból vagy más helyről online rendelve fuvarral, postával együtt lényegesen olcsóbban lehet megvenni. Mindig csak akkor van a gond, ha elromlik. Hiába kapsz hozzá világgaranciát, a helyi márkaképviselet szervize nagy utálattal foglalkozik majd veled meg az eszközöddel, nem fog sietni a javítással.
Persze mindennek van kockázata.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
szalokik
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.01.14. 10:47

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: szalokik »

Szia Tomcsifajáték !
Szerintem nevesítsünk mindent, aminek neve van, javaslom tegyél fel linket, miről is van szó. Hitelrontásról szó sem lehet, hiszen minden termék Kermi-minősítéssel kerülhet csak forgalomba, így kinek mi éri meg és mennyiért, az egy szubjektív vélemény, aminek helye van itt is.
Mikapu hozzászólására reflektálva: Makita csavarozóim vannak, 2 nálam kezdte a pályafutását, 1 nem. Az utóbbi sérült ( kapacitás-csökkent ) állapotban érkezett hozzám a helytelen kezelés miatt ( 2 Ah, 12V, NiCd ). A legöregebb Makitám 7 éves, a mai napig kifogástalanul működő és teljes kapacitású akksikkal bír ( 1,3 Ah, 9,6 V NiCd ), a legújabb fél éves szintén 12V-os, a sérült akkukat pótlandóan választottam ezt a gépet. Az utángyártott akksiknak a gyári töltésidőt kellene tudni, és a ciklusokat is, akkor beváltnak lehet tekinteni. A magam részéről ezt a gyártót azért preferálom, mert 20 perc a töltési ciklus-idő, minimum 1000-szer és eddig semmilyen problémám nem adódott velük. Nem reklámnak szántam, ezek tények.
További szép napot !
" egy problémára adható válaszok közül mindig a legegyszerűbb a helyes"
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Tomcsifajáték!

Ha jól gondolom akkor neked a famegmunkálás nem hobbi, hanem megélhetés. Ugye?


Üdv


KOvi
tomcsifajatek

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

sziasztok

kiegészítő tevékenységem a fajátékkészítés, amit főállásom mellett végzek.Aki benne van tudja, se egy szabad este-se egy hétvége-se szabadság. De legalább nem melegítem a munkaügyi hivatal kilincsét esetleges munkahelyvesztés esetén.

Akkor nevesítve a gépek :

BDS-9a (uni-max) akciós nettó 46900 ft
BDS9A_010_psd.jpg
Bt 1220 (Holzman) netto 74800 ft

Hm....nem fogad be több csatolmányt
tomcsifajatek

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

bt1220,k.jpg
Eddig javarészt a gagyi kategóriába tartozó gépeket illetve saját készítésű eszközöket használtam, muszáj fejlesztenem a hatékonyabb termelés miatt. Akik meglátogatnak a műhelyemben, általában számon kérik rajtam hogy azokat a gépeket mutassam meg, amelyekkel a játékokat készítem :lol: :lol: :lol:
Az eszközválasztás egyszerűbb lenne ha lenne lehetőségem kipróbálni, illetve olyan emberrel beszélni aki használja valamelyiket.
Bevételeimtől függően folyamatosan akarok fejleszteni, ezért valószínűleg lesz pár kérdésem faipari gépek tekintetében ebben a topikban.

B.T
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Tomcsifajáték:
Könnyen lehet, hogy a piros és a sárga gépet is ugyanazon a kínai gépsoron gyártják, csak a végén más a festés és a feliratozás. Meg az ár.

Fajáték ügyben lehet hogy ismered már, de ha nem, őt is érdekes lehet megkérdezni:
Gerencsér Kinga Dr. - egyetemi docens
(36 99) 518-329- gkinga@fmk.nyme.hu
Faipari Mérnöki Kar, Fa- és Papíripari Technológiák Intézet, Fűrészipari Tanszék
Több könyvet is írt már a fajátékokról, illetve tantárgyként oktatja ezt.

Csiszológépeket mutattál. Még a 90-es évek vége felé láttam egy spéci gyalut. Használt gép volt, egy fajátékos ott azonnal megvette a gépkereskedőtől. Masszív gép, akkora mint egy függőleges orsós asztalos marógép öntvény házzal. Az asztalán széles előtoló gumiszalag volt, ami fölött egy keresztgerendába erősítették az álló hántolókést. Ez ugyanis olyan gyalu volt, mintha kézi gyalu lenne csak nagyon nagy és nagyon finom fogásvételre állítva, de a gyalu áll fixen és alatta az anyag mozog. Kicsit hasonló, mint ahogy a késelt furnért késelik.
A kész vastagságra hagyományos forgótengelyű gyalun gyalult deszkát utána átengedték ezen a mikro-hántolón. Mármint a hántolás vastagsága volt mikro: hártya vékony.
Az eredmény: vágott felület, amiből felületkezeléskor nincs rost, ami égnek álljon!!!, mint a csiszolt felület esetén. Tehát nagyon sima felület és nem kell az alapozást csiszolni, mehet rá közvetlenül a következő réteg.
Csak előjött ez az emlékem, azóta sem láttam ilyen gépet, gondoltam elmesélem.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
tomcsifajatek

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

szia Mikapu

pont ez a kérdés foglalkoztat ami a kinai gépsorra vonatkozik. :roll:

Gerencsér Kingát régóta ismerem , ha jól tudom már nyugdíjba ment.--Egyébként jelenleg faműves-fajátékkészítő oktatói tanulmányokat folytatok.

Érdekes az eszköz amelynek működését leírtad. Nekem a gép különböző profilok kialakításához szükséges, még egy oszcillációs csiszológépre is szükségem lesz.

köszönettel : B.T
Avatar
szalokik
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.01.14. 10:47

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: szalokik »

Sziasztok !
Tomcsfajáték, mire kell az oszcilláló csiszoló és miért jobb az, mint a sima csiszológép ?
Mikapu, a késelésnél is vannak szálátvágások...
További szép napot !
" egy problémára adható válaszok közül mindig a legegyszerűbb a helyes"
tomcsifajatek

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

Szia Szalokik

Az oszcillációs csiszológép lényege hogy a csiszolószerszámnak (csiszolóvászon) nem csak egyirányú mozgása van (lásd. szalagcsiszoló v. csiszolóhenger) hanem van egy enyhe oldalmozgása is. Ezáltal kisebb a melegedés, a szerszám kitisztul- kevésbé használódik el, a felület minősége lényegesen szebb lesz,nem lesz karcos. Amikor esztergagépen csiszolsz te is oszcilláló csiszolást végzel, hiszen nem csak rányomod a csiszolóvásznat hanem oldalirányban is mozgatod. A nagy szalagcsiszológépeknél bevett technika hogy a csiszolóvásznat végtelenítéskor-összeragasztáskor egy kis enyhe töréssel "eltérítik" a párhuzamos futástól ezáltal oszcillál.
Nekem azért van szükségem függőleges oszcillációs csiszolóra is, mert a jelenlegi technikai eszközeim színvonalam nagyon gyatra (házi készítés, gyári gagyi),vannak olyan formai kialakításaim amelyeket megoldok de nem igazán hatékonyan. A piacon pedig meg kell maradni és a különböző pályázati és egyéb forrásokból támogatott "idegen " gyártókkal meg kell küzdeni......... ez kicsit összetett téma nem a fórum jellegéhez igazodó.

köszönöm érdeklődésedet, ha valamiben tudok segíteni csak jelezz.

B.T
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég