Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Lezárt
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: kovi »

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy le kell cserélnem a kis gépemet egy nagyobb és erősebb gépre.
Sajnos nem találtam megfelelőt az itthoni épített gépek között ezért úgy néz ki, hogy egy gyári berendezést kell választanom.

A min elváráso a gépekkel szemben:
- motorteljesítmény min 750W
- elforgó átmérő kb. 320-350mm

Eddig két gép került a látóterembe. Holzmann VD 1100N http://holzmann.extra.hu/page.php?66
és a Bernardo KDM 1100 http://www.bernardo.at/index.php?id=61& ... ion_id=220

Sajnos ahány oldal annyi adat a motor teljesítményéről (550W, 7520W 1100W).
borzasztó nagy a zűrzavar.
A segítségeteket kérem, talán van valakinek pontos infója ezekről a gépekről!
Ráadásul az árkülönbség is igen nagy a két gép között.

Tehát ha van valakinek konkrét infója illetve tapasztalata, kérem, hogy ossza meg azt velem!

Üdv


Kovi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Még megfontolhatod ezt is http://www.uni-max.hu/faeszterga-1100b/d szintén a bruttó 200-250 e Ft mezőben van (annak alsó határán). Igaz: nincs rajta másolószerkezet, de a 400 mm-rel ennek a legnagyobb az elforgó átmérője.
A 3 gép esetében ha jól értem a mindegyik motornak 1,1 kW az áramfelvétele és 0,75 kW a teljesítményleadása. Meg van amelyik csak egyfázisú, illetve amelyik háromfázisú is lehet.
Pénz oldalon mindegyiknél érdekes még a fuvarköltség is, érdemes lehet mindegyiknél erre rákérdezni.
A részletekért érdemes lehet a szállítót is megkérdezni.
Ha jól látom, a két másolós egyikénél sincs összekapcsolva a másolófej a főorsóval.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Kovi!

Az elvárások között nem szerepel a gép ágy hossza, meg az, hogy mennyire fájhat neked árban. :roll:
Tibornak van hasonló Holzmann gépe, Ő a motor melegedésre panaszkodott.
Másoló részt akarod használni, azért olyan mind a kettő, vagy csak véletlen.
Üdv. Pozsi
Avatar
Tibor
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.24. 12:33

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Szevasz Kovi. Nekem egy Holzmann VD 110N-as másoló adapterrel is ellátott , 220v-os gépem van.
350mm elforgatható.De az egész orsóházat5mp alatt átlehet forgatni 60-90-120-és180 fokban. Így lehetővé válik akár 150cm átméröjü anyag megmunkálása is.
Én az alsó tálcát egy 25x5mm-es laposvassal (popszegeccsel) megerősítettem, mert elég gyenge lemezből készült, és egy kicsit nehezebb anyag vagy szerszám ráesik akkor megrogyan. De így az élére (kantnijára) erősített laposvassal már rá is állhatok. Maga a váz masziv ,a lábai öntöttvasból vannak.
Ez a tipus készül 380-as és 220-as kivitelben is .Nekem a 220-as van , ennél a tipusnál az a problémám, hogy elég hamar melegszik a motor .Ezért rászereltem egy egyszerú ablakventilátort és még nem volt igy vele baj 38celsius melegben sem . Nem tudom hogy a 380-as melegszik e.
Egyébként tökéletesen meg vagyokvele elégedve.
A másoló adapter is igen maszív jó konstrukció.
Üdv Tibor
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: kovi »

Sziasztok!

Pótolom a tegnapi hozzászólásomból kimaradt részleteket.
Tehát, csak 220V, ár 200-230 ezer, a munkadarab hossza nem érdekes (legalább is most), az átmérő a fontosabb.

Mikapu! Az Uni-maxos gépet nem választanám, mert szerintem megegyezik a többivel. Hiába forog el 40cm, ha a motor nem bírja.

A Holzmannra kaptam 230 ezres ajánlatot leszállítva. Ami nem rossz, csak aggaszt az amit Tibor írt.Most már emlékszem, hogy Fehérváron is beszélt erről.

ekem pont az lenne a fontos, hogy ha van egy napom pörgetni, akkor ne kelljen leállni a motor melegedése miatt. hanem dolgozhassak 8-10 órán keresztül.

Tibor, Te tetted már ki ilyen igénybevételnek a géped?

Üdv

Kovi
Avatar
Tibor
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.24. 12:33

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Szevasz Kovi.
Ventilátorral már dolgoztam vele 6 órát és nem volt semmi baj.
Üdv:Tibor
tomcsifajatek

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

szia Kovi

aug.1-el áremelés lesz a Bernardonál szerintem a Holzmannál is (esett a kinai gdp). Én a Bernardo gépét néztem ki az elforgatható főorsó miatt. De most hogy Tibor írta hogy a Holzmanné is.......
Ezek a gépek a forgalmazó szerint is napi 1 órás haszálatra valók. A piacon használt gépekben találni jó áron ipari gépeket. Ha komoly és tartósnak igérkező megrendeléseid vannak ezeknél komolyabb gépet keress.... érdemes külföldi oldalakra is ránézni.

B.T
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szerbusz Tibor!


Csak egy kóbor gondolt: Szerinted megoldható a jelenlegi motor lecserélése egy rendes, normális villanymotorra? Vagy ez több bonyodalommal jár, csak nehezen megoldható.

Illetve nem is érdemes vele foglalkozni, mert az egész gép (főorsó, csapágyak, stb) nem alkalmas folyamatos munkára?

Kovi
Avatar
Tibor
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.24. 12:33

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Szia :Kovi.
Szerintem megoldható, a motor csere.Én is ebben gondolkodom ha megadja magát, de még egyenlőre jól bírja a strapát.Négy sebesség fokozat van rajta , ez egy varió ékszijtárcsával van megoldva.
De szerintem a sebesség váltást meg lehet oldani,másként is .De ha a varió tárcsát át tudod aplikálni az új motor tengelyére az is lehetőség.A csapágyakkal nincs gond, a legnagyobb igénybevételnél sem melegednek.
Üdvözlettel :Tibor
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Mit vegyek? Tippek- megoldások!

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Tibor!

Akkor ezek szerint csak a motor a gyenge pontja az egész szerkezetnek?
A csapágyak pedig jól bírják a terhelést?

Mert ha a motorcsere megoldható akkor nincs nagy probléma.
Készítettél már nagyobb 30-35 cm átmérőjű tálat? nem remeg, nem mozog?


Kovi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég