Gép átépités

Lezárt
Avatar
bus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.03.09. 09:10

Gép átépités

Hozzászólás Szerző: bus »

Az eredeti gyári gép nagyon jól néz ki, de nem sokra lehet használni.
Így jutottam arra az elhatározásra ,hogy át építem.

Felrakom a többi képet a gép átépítésről.
924

Ilyen lett.
923
admin írta:Tisztelt Bus!
Köszönjük ha megszólítasz minket. A képeket ha már fent vannak a galériába a "Galéria" gombbal tudod beilleszteni, ne használj csatolmányt.
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Gép átépités!

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Szia Bus!

Köszönjük a tájékoztatót a gépedről. DE ....
Nem derül ki mi is indított erre az elhatározásra?
Mi volt a hibája.
Mi változott az átépítés hatására?
Köszönjük ha ezeket megosztod velünk.
Tisztelettel: Varifer
Avatar
bus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.03.09. 09:10

Re: Gép átépités!

Hozzászólás Szerző: bus »

Szia Varifer! Hát hosszú a történet egyik barátom hozzá jutott 2db Güde géphez amiből az egyik hiányos volt, nem tudta használni lényeg nekem megtetszett és megvettem tőle. A régi esztergám felújításra szorult volna. Úgy gondoltam kevesebb munkával ezt a problémát megoldom,a tapasztalatlanságom ide vezetett.A Güde nem lenne rossz ha lenne benne anyag. A probléma vele az ,hogy egy bizonyos vastagság és hosszúság felett nem lehet használni a rezonancia végett. Most 60X40-es "U" vasból lett a váza, 5mm-es lemezből a lábak. A gyári váz és lábak 2,5 mm lemezből készült. Azt,hogy hogyan sikerült még nem tudom,ugyan egy darab fával már megpörgettem úgy néz ki elég jól viselkedik. Még be kell állítanom és felöltöztetni.A vég eredményről is beszámolok majd. Üdv: bus
Avatar
bus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.03.09. 09:10

Re: Gép átépítés!

Hozzászólás Szerző: bus »

Sziasztok Megígértem, felteszem a többi képet is az átépítésről.[album][/album]903902918919920921901900899898897
Pjanos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.09.06. 19:16

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: Pjanos »

Szervusz Pozsi!
A második képen látható, hogy mire van épitve a főorsó. (ha nem tévedek "U" vasakra).Ha nem akarsz teljesen uj felépitményt, akkor megpróbálnám az uvasakat keményfával belülről megerősiteni, plusz csomólemezekkel az oldalirányú rezgéseket csökkenteni... bár lehet, hogy sohasem lesz tökéletes.

Én nem is mertem volna ilyet pörgetni rajta... ugyhogy gratulálok a bátorsághoz és az eredményhez.

S bocs-ha már belekotyogok- legalább 10 -es kazánlemezel előre (s ha hátulra is, ha igy néz ki) behegeszteném
ezt az előzőekhez hozzáfűzve...
Vagy talán még jobb: a négy sarokra 40 -es vastagfalú "L" vasat függőlegesen...
Bocs, beleélem magamat, mintha nekem kellene megoldanom
Bizonyára vannak ennél jobb ötletek is.
Igen magasra került a főorsó, s ehhez képest igen keskeny a tartószekezet.... Valahogy még ki kellene szélesiteni, vagy legalább eggyel lejebb hozni a főorsót. S ha alábbszáll a főorsó, akkor nem fog berezonálni, de akkor is kellenek csomólemezek...

Ezen tényleg jó lenne alakitani, mert komoly a főorsó maga -- a többit nem láttam--
ehhez képest a felépitmény gyenge.
Persze vannak itt okosabbak is...

üdv
Pozsi írta:Sziasztok!

Már régen féltem az esztegagép mellett, most ismét előfordult.
Tibortól kaptam egy darab karélytálnak való anyagot. Gondoltam, nem vágom el és egyben munkálom meg. A gépemen éppen elfordult. nagyon eltoltam a központtól. izgalmas volt úgy esztergálni, hogy csak sejtettem, hogy hol van a fa.

1954 1953

Nekem sok tanulságot hozott, az elkészítése a gépemet ha ilyen tárgyakat akarok készíteni, akkor alkalmassá kell tenni.
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Most készült!

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Pjanos!

Egyrészt köszönöm az elismerést.
Másrészt a főorsót tartó részt a hajtás oldalon egy 5 mm kazánlemez kimerevíti.
Harmadrész az egész gép mozgott olyan volt mikor a centrifugába egyenletlenül rakják a ruhákat. Egy teljesen merev gépet is megrázza az egyenletlen terhelés.
Üdv. Pozsi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Gép átépités!

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Nincs olyan spéci tokmány vagy főorsó kiegészítés, amelyiknél az excentrikus munkadarabbal ellentétes oldalon kiegyensúlyozó ellensúlyt lehetne elhelyezni? Sőt, ha az ellensúly cserélhető (kisebb-nagyobb), illetve a tengelyvonaltó kifele-befele távolsága állítható lenne, akkor egészen finoman be lehetne hangolni az ütésmentességet. Persze ahogy halad az esztergálás, csökken a munkadarab súlya, így az ellensúly helyzetét és/vagy súlyát is időnként változtatni kellene.
Ez elméleti ötlet, hogy a gyakorlatban megvalósítható-e, azt nem tudom.
A gép egészének ugrálása ellen talán a lábazathoz erősített betontömbök, vasúti sín darabok vagy más lesúlyozás segíthet. Persze ahogy nehezebb és merevebb a talp, úgy nő a rázkódás hatására az esetleges váztörés esélye, amit csökkenthetne az ellensúlyozás.
Persze az ilyen nagyon excentrikus munkák elkerülése is megoldás lehet.
.
Nicsak, íme egy gyári megoldás, ahol a főtengely külső végére szerelik a kiegyensúlyozó szerkezetet:
http://www.vicmarc.com/default.asp?contentID=550
Itt egy másik, a tokmány, illetve ez esetben felfogó tányér oldalon: http://www.morewoodturningmagazine.com/ ... lancer.pdf
Ezek szerint van gyakorlati megoldás is!
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Dezső
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.05.24. 10:28

Re: Gép átépités!

Hozzászólás Szerző: Dezső »

Üdv a gépépítő/átépítő kollégáknak!

Gyűjtögetem az anyagot egy kicsivel nagyobb gép építéséhez, mint a mostani gépem (Holzmann D460). Az ágyat hasonlóan gondoltam megépíteni, mint Gurfa gépe. Ennnek az anyagigénye és ára nem kevés. Persze ez a robusztus állvány meg is kívánja ezt. Nem gondolkodtatok-e abban, hogy egy kimustrált vaseszterga ágyat használtok alapul? Ilyeneket néha méltányos áron lehet találni. Üdv, Dezső
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Gép átépités!

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

A kimustrált vasesztergának meg nem csak ágya van, hanem orsóháza, alatta fogaskerekes hajtóművel, váltóval, stb, meg szegnyerge, sőt vezérorsó a keresztszánhoz (ha mintát szeretnél marni), csak győzd elszállítani, oly nehéz az egész. Jó stabil lesz. Fakéznek van egy ilyen, de úgy tudom inkább a másikat használja, kérdezd őt a tapasztalatairól.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Gép átépités!

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Kedves Dezső!
Itt van mintának a Közlekedési Múzeumból egy lábhajtásos kicsi és egy géphajtásos nagyobb fémeszterga.
2013
A lábhajtányosból egész jó faesztergát lehetne csinálni. A géphajtásos meg biztosan nem remegne, jó stabilan állna és egészen nagy munkadarabhoz is alkalmas. Utóbbit kicsit nehéz lenne a műhelybe bevinni.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég