2012 Találkozó Debreceni beszámoló

Lezárt
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

2012 Találkozó Debreceni beszámoló

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Sziasztok!

Az előkészületek megtörténtek a helyszín kialakítva, kaja részben előkészítve.
Már csak a holnapi nap reggelére várunk.

Terveim szerint ebben a topikban teszem közzé, a friss eseményeket és fotókat, esetleg videókat.
Tisztelettel: Varifer
Avatar
brutus
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2012.01.12. 20:54

Re: 2012 Találkozó Debrecen

Hozzászólás Szerző: brutus »

Szia Feri!
Köszönjük! És már csak egyet kell aludni!
Üdv:brutus
Aki öt szóval mondja el, amit hárommal is el lehetne mondani, az egyéb gazságokra is képes.
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: 2012 Találkozó Debrecen

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Mindjárt holnap lesz.
Varifer! A fórumon engedi a rendszer, hogy 2 külön témának teljesen azonos neve legyen? (2012 Találkozó Debrecen) Úgy tűnik igen. Ha utólag lehet, ennek nevéhez még egy szót, jelet hozzá lehetne tenni a könnyebb megkülönböztetéshez. Pl: "2012 Találkozó Debrecen _ beszámoló"
A holnapi találkozásig szervusz: Mikapu
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: 2012 Találkozó Debreceni tudósítás

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Sziasztok!

Lassan beindul a nagyüzem, szép számmal itt vagyunk.
Indulnak a gépek gyűlik a forgács.
1306
Tisztelettel: Varifer
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: 2012 Találkozó Debreceni tudósítás

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Ismét it!

Most tartunk a szavazás lezárásánál.
a tippelést és a szavazást lezátam.
1307 1308
1309 1310
Tisztelettel: Varifer
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: 2012 Találkozó Debreceni tudósítás

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Jó étvágyat!

1347
1346
1345
Tisztelettel: Varifer
Avatar
drehas
Örökös tag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012.01.12. 21:37

Re: 2012 Találkozó Debreceni tudósítás

Hozzászólás Szerző: drehas »

Sziasztok.

Élményekben gazdag és sikeres esztergálást kivánok minden résztvevőnek ,innen a forro pestről.
üdvözlettel.drehas
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: 2012 Találkozó Debreceni tudósítás

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Sziasztok!

Ismét el telt egy találkozó, jelentősebb része.
Remélem a résztvevőknek sikerült ismét élményekben és tapasztalókban gazdag napot szerezni.
Jó volt találkozni a régi, és új tagokkal, tapasztalatokat cserélni.

Hat gépen pörögtek az anyagok, és a kellemes nyári melegben izzadva, alkottak a tagjaink felváltva, szinte mindenki kipróbált egy gépet.
Tartottunk tombolás sorsolást, melyen a vendégeknek apró dísztárgyakat, a tagoknak hasznos anyagokat sorsoltunk ki.

Remélem nem tartja senki sem magában az érzéseit és megosztják veletek is a tapasztalatokat, esetleg élményeket.
A mai napról részemről ennyi a rövid beszámoló.
1343 1336 1340 1341
Tisztelettel: Varifer
Avatar
JANIKA
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.01.12. 16:59

Re: 2012 Találkozó Debreceni beszámoló

Hozzászólás Szerző: JANIKA »

Sziasztok.
Megint volt egy szép napunk amit veletek töltöttünk el. Örülök, hogy még számomra ismeretlen tagtársakkal sikerült összebarátkozni és a régi ismerősökkel jókat beszélgetni. Sajnálom, hogy ma már nem lehetek ott, de gondolom ugyan olyan jól érzitek magatokat ma is mint tegnap. Nagy élmény volt számomra megcsodálni a munkáitokat és látni azt a sok gyönyörű kelyhet amit a pályázatra készítettetek. Szeretnék köszönetet mondani Varifernek és Marcsinak a szervezésért, és az összes hölgynek a finom ebéd elkészítéséért. Megtiszteltetésnek érzem, hogy ebbe a csapatba tartozhatom. Remélem jövőre megint találkozhatunk ezen a szép helyen.




Ui: Most megyek és próbálok urrá lenni a káoszon ami a kocsimba van :lol:
Üdv. Janika
"Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta."
gurfa

Re: 2012 Találkozó Debreceni beszámoló

Hozzászólás Szerző: gurfa »

Sziasztok!
Nagy örömömre szolgált, hogy megelevenedtek a régi szép idők.
Párommal, már szombaton korán reggel útnak indultunk, hogy még a nagy hőséget megelőzzük, és időbe odaérjünk a találkozóra. Mondanom sem kell, a felkelőnap sokkal gyorsabb volt, mint ahogy mi haladtunk. Azért kiizzadva, de ½ 9-re sikerült odaérnünk.
Az első volt, hogy a kávéfőzőt beüzemeljem, és a vándorzászlót átadjam Varifernek.
Ezután, Ferinek odaadtam a pályamunkámat, és a kávézást követően már mentem is a többiek után. Nagy meglepetésemre, már több gép fel volt állítva, és egy asztal, oda volt készítve az én gépemnek is. Mondanom sem kell, hogy Janikát nem tudom soha megelőzni :D. Üdvözöltem a régi ismerősöket, és rövid bemutatkozással az újakat, bár nekem olyan érzésem volt, mintha már régóta ismernék egymást. Itt szeretném megemlíteni, hogy Varifer és kedves családja maximálisan kitett a program szervezésében, és mindent megtettek, hogy senkinek ne legyen semmiben hiánya.
A „munkaterület” korrektül be volt rendezve, már csak a gépemet kellett feltennem az asztalra, és rácsatlakozni az elektromos hálózatra. Amint, mindent elrendeztem, jöhetett a szakmai eszmefuttatás, és az elmúlt időszak átbeszélése, valamint a pörgetés.

A következő sorokat azoknak ajánlom, akik nem tudtak eljönni, de azért nekik is legyen némi elképzelésük a találkozó helyszínéről.

A Sári major, Debrecentől kb. 4km-re Ebeshez közel, a 4-es főút mellet helyezkedik el.
A kapun behajtva, egy szépen rendezett területre érkezünk, ahol jobbról állatok és gazdasági épületek láthatók. Balról vendégházak, parkoló, és egy fészerre emlékeztető, de korrektül berendezett közösségi épület található. Itt, néhány asztalon lettek elhelyezve a mindenki által elhozott elkészült munkák, valamint külön asztalon a pályamunkák sorakoztak. Ebben az építménybe egy komplett tűzrakó hely, „bárpult” valamint az étkezéshez asztalok, és székek találhatók. A mellette álló épület, egy csodálatosan berendezett nádfedeles étterem és a hozzátartozó konyha, ahol a hölgyek, már nagyban serénykedtek, hogy a tervezett vaddisznó gulyás időbe elkészüljön. Az étteremmel szembe, nagy zöld terület, és attól balra a gazdasági épület előtti fedett teraszon lettek felállítva a gépeink.

A programról néhány szót.
Az ebédet megelőzően, megtartottuk a pályázat lezárását. Ez abból állt, hogy a külön asztalon felállított csodás alkotásokat Varifer sorba rendezte, előre került a három első helyezett, és mögöttük a sorba utánuk következők. Ezután, Feri az általa csodásan elkészült Okleveleket átadta az első három, helyezettnek. Első, Szabó Dezső (Brutus) Második, és harmadik Drótos Imre (Droti). Ezt követően minden alkotó a névjegykártyáját oda helyezte a saját alkotása mellé. Így rögtön látható volt, hogy ki melyiket követte el. Egyébként, a beérkezett pályamunkák közül, pont a fele volt jelen a díjátadáson.
Az ebéd előtt még, megtartottuk a tombola első részét, amit a hozzátartozók között sorsoltunk ki. Természetesen, minden hozzátartozó kapott valamit, amit a tagok adtak be a tombolába.

Az ebéd ugyan nem program, de nagyon hasznos, és kellemes foglalatosság. Főleg akkor, ha az elkészült ebéd olyan finom, mint amit az asszonyaink főztek. A vaddisznó húsból készült gulyásleves olyan jól sikerült, hogy többen repetáztak, és elpilledtek. Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy a hölgyeknek, külön köszönetemet fejezzem ki, hiszen az mellett, hogy elkísértek bennünket, még finom ebédet is készítettek nekünk.

A tombola második részét a tagok között a gépeink mellett tartottunk meg.
Itt is a tagok által felajánlott faanyagok, szerszámok hasznos eszközök lettek kisorsolva.
A sorsolás le zártával, ismét a gépekhez álltunk, és ki-ki a maga szórakozására pörgetett.
Nagyon sokat beszélgettünk, jókat humorizáltunk, egy szóval, kitűnő hangulatban telt az idő.
Sajnos, többen elindultak haza, de jó néhányan még vacsorára is ott maradtunk.
A vacsorát Feri és kedves párja Marika készítette, frissen sült virsli, kolbász és hús, hozzá friss paprika paradicsom és ropogós kenyér. Csak azt sajnálom, hogy haza kellett indulnunk, mert nagyon jó hangulatban telt a vacsora is. De, a muszáj nagy úr, és este kilenc óra körül elindultunk párommal hazafelé. A kocsiba végig beszélgettünk, nejem annyira fel volt dobódva, folyamatosan arról mesélt, hogy milyen jókat nevettek, és csacsogtak. Ez, mondjuk nekem jól jött, mert annyira jóllaktam a vacsitól, hogy ez tartott ébren. :D

Mindenkitől bocsánatot kérek, hogy ilyen bő lére engedtem magam, de így is csak a harmadik átszerkesztés utánit írtam le.

Egy mondatban. Párommal kitűnően éreztük magunkat, és köszönet a szervező Varifernek, valamit a kedves családjának, köszönjük mindenkinek akik ott voltak, jó volt veletek.
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég