Géptartozékok / kiegészítők

Lezárt
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Robo »

Sziasztok!

A hoszabb darálók készítésekor szembesültem a problémával, hogy kell készítsek egy lünettát.
A terv már elkészült, ld! a képet. 50x25-ös zártszelvényből készítem.
A befogható munkadarab átmérő ~ 15-160 mm.
Görgő átmérő kb. 50mm.

A rögzítést excentrikus karral tervezem megoldani. Az alsó lap amit az excenter felemel 90 fokban elfordítva kifér a gépágy hézagából, így a szerkezet gyorsan fel és leszerelhető.

A keretet direkt nem zártam be, hogy a munkadarabot ne kelljen átfüzni rajta. Véleményem szerint így kényelmesebb a befogás. A profil szerintem megfelelően merev lesz, legalábbis remélem.

A tervet ugyan eléggé letisztultnak érzem, ennek ellenére köszönettel fogadok bármiféle hozzászólást, ötletet, kritikát míg a megvalósításig jutok, ugye vagytok többen kinek SK lünettája van. ;)

1546

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Robo!

Nekem tetszik a C kialakítású báb.
Az egyik észrevételem az, hogy nekem csapágyak támasztják meg a munkadarabot és elég hangos így a szerkezet, talán érdemes lenne valamilyen gumi kereket használni, többeknél láttam görkorcsolya kereket.
Az enyém ilyen:
302
A másik észrevételem, hogy a zártszelvénybe érdemes a csavarnál egy csövet behegeszteni, hogy a zártszelvény ne nyomódjon össze.
Üdv. Pozsi
Avatar
Sandor
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2012.01.11. 07:33

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Sandor »

Sziasztok!
Már régebben készítettem ezt a lünettát.
Jól müködik! Gondoltam ötletnek jó.
A köríve 30x15mm laposvasból készült. Melegen hajlítva.1547
Üdv. Sándor.
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Robo »

Sziasztok,

a képen ugyan nem látszik Pozsi, de én is a görkorim kerekeiből csinálom a görgőket, dupla csapágyas, csak kicsit lesztergálom majd mert nagy az átmérője. Elég puha hogy egy kész darabon se hagyjon nyomot.

Kösz az ötletet a csővel. Ilyesmire gondoltam én is, de nálam nem összenyomja hanem kifelé feszíti a zártszelvény oldalát. Ezért az anyát egy nagy alátéttel belülre hegesztem. A görgőtartó laposvason nincs horony, a csavar nekinyomja azt a vezető profilnak, vagyis a csavargomb a laposvasnak feszül, és a zártszelvény oldalát nyomja. Na ezt jól megmondtam. :)

Sándor, szinte ugyan ilyen az én megoldásom is a keret kivételével, mert én házilag a szelvény hegesztést tudom megoldani a legjobban.

Köszi a hozzászólásokat.
Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
Sandor
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2012.01.11. 07:33

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Sandor »

Üdv Robo!
Bár a képen nem látszik,de utólag én is leesztergáltam a kerekek átmérőjét.
Így sokkal nagyobb átmérőt tudok megvezetni.
Üdv. Sándor.
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Sziasztok!
Az albumomban látható volt a lünetta de még festetlenül.
Most már le van festve. A keret rétegelt lemezből van.
10mm-200mm-ig megtámaszthatok anyagot.15481549
Üdv: farongáló.
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Azt hiszem feltaláltam a spanyol viaszt! :lol:
Sajnáltam a fát elforgácsolni, így inkább fűrészeltem, de nincs szalag fűrészem a körfűrésszel meg nem mindent tudtam elvágni.
Volt három fémfűrészem, az egyiket feláldoztam a cél érdekében.
1565156615671568
Üdv. Pozsi
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Pozsi!

Akkor te is, én már rég így vágom a szebb anyagokat, csak nem csináltam még ilyen ügyes készüléket a fémfűrésznek. Műanyagokat meg fémet (sokszor esztergálok rezet, alu-t) is így szoktam leszúrni.
Akkor is jól jön, ha egy darabból csinálok darálót, úgy a mintázat folytonos, nem esik ki sok belőle.

Jó az ötlet, lehet én is hegesztek egy csődarabot rá, ugy rá tudom húzni a rövidebb késtámaszomra.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Van ez a kis asztali gépem, amit a képen láthatsz. Vagy a gyalupadra tettem, vagy egy olyan hobbimunkapadra, amit a kép bal szélén láthatsz. Most nekiszántam magam a hegesztésnek.
1600
Csináltam egy állványt, de imbolygott. Háromszögre kitámasztottam (némi további hegesztés), stabilabb lett, de a gép rázkódásával (excentrikus fával) mászkált az egész. Alul keresztbe két deszka, meg rá két homokzsák: na ettől megnyugodott. Most már egészen jól használható.
A baj csak az, hogy az eredeti cél az volt: egyszerűbb legyen takarítani, ne legyen asztallap közvetlenül a gép alatt, hulljon minden egyből a földre. Na ott meg most a két homokzsák. Kerítenem kell két síndarabot, vagy valami más jó nehezet, amit azért nem túl macerás odébbrakni.
Utóirat: A gép saját gumilábacskái 30-egy-két mm átmérőjűek, tehát leesztergáltam mind a 4et pont 30-ra és így a 30-as fostnerrel készített süllyesztékekbe nagyszerűen belepasszoltak.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Mikapu!

Én is küszködtem hasonló problémával mint Te. Bár a homok rezgéscsillapító hatása nagyszerű, én
mégis mást javaslok. Ún. alapcsavarral (fém dűbel menetes szárral) fogasd a padlóhoz az állványodat. Meglátod megszűnik a tánc és a takarítást is élveznii fogod.

Üdv

Kovi

UI: Persze Te sport ember vagy, ezért a homokzsákokat még emelgetheted ;)
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég