Géptartozékok / kiegészítők

Lezárt
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Köszönöm a hozzászólásokat/véleményeket.
Úgy néz ki, az érintkezők megtisztítása egyenlőre megoldotta a kapcsoló kérdést...
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Tisztelt Fórumtagok!

Egyre inkább foglalkoztat a kérdés, hogy valamit kellene kezdenem a késtartómmal, hogy az könnyebben/gyorsabban legyen rögzíthető. Én egy hagyományos késtartóval rendelkezem, amely alulról csavaros, a csavar meghúzásával lehet fixálni a késtartót.
A problémám viszont az, hogy nagyon macerás kioldani, mozgatni, rögzíteni, ha arra szükség van, ráadásul elég nagy a kezem ahhoz, hogy minden egyes alkalommal meg kelljen kűzdenem a helyért...

Vagy át szeretném alakítani excenteres rögzítésre, vagy egy excenteres rögzítőjű késtartót szerezni.
Az előbbihez nem is tudom, hogyan fogjak hozzá, az utóbbihoz viszont nem tudom, hol és milyen néven kellene keresnem.
Egy ideje nézegetem a netet, de minden keresésemre csak vasesztergához való késtartót dob fel.

Megköszönném, ha valaki tudna valami kezdőlökést adni... ;)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
szalokik
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.01.14. 10:47

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: szalokik »

Sziasztok !
Kiscsiszi, ez talán segíthet. http://www.mafk.hu/gallery/album.php?album_id=267
Ha van kérdésed még, tedd fel.
" egy problémára adható válaszok közül mindig a legegyszerűbb a helyes"
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Kiscsiszi: Ha pedig készet szeretnél venni, akkor bármely eszterga forgalmazóval beszéld meg személyesen és fog tudni szállítani. Így vettem a D46 Holzmann gépemhez a Holzmetal Kft-nél még egy késtartót.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Sziasztok!

Köszönöm a tippeket. Szalokik, a kėpek tanulságosak, valami hasonlóban gondolkodom én is. Ma készítettem egy prototípust, nem az igazi de majdnem jó... Még egy kicsit dolgoznom kell rajta.

Mikapu, jó az ötlet, sajnos ideát Zalában nem nagyon találni eszterga-forgalmazót, de remélhetőleg valaki majd megcáfol. :-)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Kiscsiszi: Lehet hogy éppen Zalában nincs, de az internet határtalan, és nem csak a webáruházakban látható létezik, hanem lehet beszélni, skypolni, levelezni, stb a boltossal is. Zalához Graz nem esik messze, elég nagy város, csak van ott is ilyen szakkereskedő. Ha megfelel a Holmann gépek valamelyikének késtartója beszéd meg a Holzmetallal, vagy a 2 másik Holzmann forgalmazóval, ha a JET-é tetszik, kérdezd a Paliszandert, Ha a Bernadro-é tetszik, kérdezd annak forgalmazóit, stb. Rendelhetsz Angliából, bárhonnét, csak alaposan olvasd el a szállítási feltételeit, ?? kg-ot mennyiért hova szállítanak. Még az is lehet, hogy messzeföldről sem drágább, mármint a gyári újak összevetésében. Az SK változatnál meg csak az anyagárat számolod, az időt, munkát, felhasznált energiát meg elfelejted.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Miklós, köszönöm, a Bernardo és a Paliszander is jó tipp.
Mivel ez egy kényelmi funkció inkább (nem életbevágó), nem is nagyon kapkodom most érte.
Mivel én - munkámból kifolyólag - eléggé netbetyár vagyok, a sok kép alapján sajnos azt a következtetést kell levonjam, hogy a Holzmann, JET, stb esztergák ágykiképzése teljesen más, mint az én Güde gépemé, így tehát további fejtörő, hogy ezen gépek késtámasza felfogatható-e/passzol-e az én gépemre. Ezt az ember ugye meg csak személyesen tudja megállapítani.

Nem sietünk, nem hajt a tatár, és remélhetőleg most már tényleg eljutok egy találkozóra, ott meg majd csak be tudok vizsgálni egy két darabot... ;)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Kiscsiszi: Szerintem bármelyik késtámasz jó lehet a Güde gépedhez. Mindegyiknek a "teteje" maga a késtámasz alja sík, mely felület ahogy igazítod csúszkál ide-oda a gépágyon. Az eltérés, hogy melyik gépágyhoz milyen méretű, alakú az a spéci alsó alátét, ami a gépágy aljában egy biztosított anyával megfelelő pozícióban rögzítve a késtartóval együtt mozog és mikor az excentert ráhúzod, az ellentámaszt adja. Ilyen alsó alátétet pedig bizonyára tudsz magadnak készíteni. Arra figyelj, hogy a nagy gépekhez nagy a késtámasz és sokat elvesz a szabadon elforduló méretből a két csúcs közti esztergálásnál.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Mikapu3 írta:...arra figyelj, hogy a nagy gépekhez nagy a késtámasz és sokat elvesz a szabadon elforduló méretből a két csúcs közti esztergálásnál.
Igen, ez az egyik ok, amiért jól meg kell gondoljam.
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
szalokik
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.01.14. 10:47

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: szalokik »

Sziasztok !
Világítási kérdéshez egyfajta lehetőség...
http://www.uni-max.hu/duo-csuklos-led-lampa/d/
További szép napot mindenkinek !
" egy problémára adható válaszok közül mindig a legegyszerűbb a helyes"
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég