Géptartozékok / kiegészítők

Lezárt
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Szia Pozsi,

Igen, igazad lehet....
Róla van szó: http://www.maxibolt.hu/gepszerszam/bern ... letek/3835

Az egyik fényképen úgy tűnik , mintha az ékszíj fixen 1 tárcsán lenne, de jobban megnézve, már nem vagyok biztos benne.

Ja bocs, a Bernardo DM450V-t (10-1075) és a Bernardo DB450-et (10-1077) néztem a maxibolt.hu-n.
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Robo »

Sziasztok!

Látom ez a hétvége a lünettáról szól, Pozsi is most készült el eggyel. Végre valahára nekem is sikerült megvalósítanom hőn áhított és dédelgetett lünetta tervem. A korábbi tervem teljesen átdolgoztam, miután sikerült egy 14 mm vastag csőkarimát szereznem. Ez nagy lökést adott a projektnek.
Kis 47 mm-es kerekeket szereztem hozzá, hogy a lehető legnagyobb átmérőt hozzam ki, így a max. befogási átmérő 145 mm-re jött ki.
Nem egy kolosszus, de a céljaimnak szerintem meg fog felelni.

Excenteres leszorítást konstruáltam, büszke vagyok rá mert nagyon jó lett. Mind a felszerelés és beállítás kulcs nélkül történik. A pocsék hegesztésem ellenére a szerkezet stabil és szépen fut.
A tervvel ellentétben a leszorító kar egy véletlen - valószínüleg kapkodás - folytán a másik oldalra sikerült. Szerencsére a hiba jól sült el, mert így is passzol.

3827 3828 3829

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

A képfeltotéssel Robo-t sikerült megelőznöm, de az írással már nem.
Azt hittem, hogy egy gyári gép vásárlása, azért jó mert nem kell hozzá csinálni semmit.
Én nem új lünettát készítettem, hanem a nagy gépemhez valót átalakítottam.
Ez volt: 302
Ez lett: 3826
A körre hegesztettem kis füleket amiben van egy menet, ezzel elértem azt, hogy a kerekeket egészen ki lehet tolni, így elméletileg a lünetta belső átmérője átmérő 190, az elforduló maximális átmérő, amit nem valószínű, hogy a kis gépen kifogok használni, erre ott a nagy.
A képen látszik, hogy nem gyári késtámasz van fenn, hanem egy általam készített, ennek két oka is van az egyik, hogy Én ezt szoktam meg a másik, hogy volt "szerencsém" az elmúlt nyáron egy gyárit eltörni. Öntvényből van és könnyen törik.
A kép harmadik érdekessége, hogy elkészült a gép tartó állvány, mely kapott egy kis fiókot. Az állvány szétszerelhető, először összecsukhatóra gondoltam, de meggondoltam magam.
Tervben van még, hogy a menet marót is ráfaragom a gépre.
Üdv. Pozsi
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Pozsi!

Az hogy a gyári géphez kell e valamit csinálni vagy sem az szerintem csak a pénztárcától és igénytől függ.
Az enyémhez is van gyári lünetta, 250 euroért. Ennyit nem szántam rá, amellett a saját készítésűt jobban hozzá lehet igazítani az igénynek.
Ilyen a gyári Killinger, kisebb, drága, és a saját konstrukció jobban tetszik. Gondolom ezzel sokan így vannak.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Helló!

Robo, a lünettád simán vetekszik akármelyik bolti lünettával. Festés, heggesztés: minden rendben van.
Nem nagyon lehet benne hibát találni.
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
norbec25
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.02.15. 17:52

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: norbec25 »

Sziasztok!
Az én lünettám ,(és a szegnyergem )még a "másik"Mafk alatt kezdett el készülni,de még ma sincs kész:)
De a télen megcsinálom!Nagyon kellene már,igaz csak ritkán jutok gépközelbe:(
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Sikeresen legyilkoltam a kis esztergám poly-v szíját, még nem szakadt el, de ha túl nagy teljesítményt próbálok kivenni belőle, akkor a szíj megfordul.
Szerencsére a szíjat csapágyak bontása nélkül sikerült kibontanom. Én 3PJx630-ra azonosítottam be a szíjat. Tud valaki pontosabb információt a szíjról?
Üdv. Pozsi
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Szia Pozsi!

Úgy érted, pontosabb technikai specifikációt tud-e valaki, avagy, hogy hol lehet beszerezni?
Mert technikai információval sajnos nem szolgálhatok, eladót viszont találsz sokat, ha ráguglizól a "poly-v szíak" kifejezésre.
Hirtelen ezt dobta fel:

http://www.powerbelt.hu/products-all-in ... lyv-szijak

Nem biztos, hogy olyan mód segítettem, ahogy szeretted volna, de legalább megpróbáltam :)

:koc
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Kiscsiszi!

A technikai információ megerősítését, illetve pontosítását vártam.
Üdv. Pozsi
jmedvegy

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Üdv!

Nem volt hosszú életű. :(
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég