Géptartozékok / kiegészítők

Lezárt
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

kovi: Egyik vejem szülei házában élvezem a garázsban a vendégszeretetet, ami addig azért nem terjed, hogy összefurkáljam a járólapozott padlót. Amúgy teljesen igazad van, de a teljesen mobil megoldások közül kell választanom, a tiplizés kizárt. Ezért a homokzsákos megoldás, ami amúgy valóban nagyon hatékony. Már kigondoltam a hosszabb távú megoldást is, de az még odébb van.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Morovik
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012.01.12. 05:40

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Morovik »

Szia Mikapu3!
Ha szabad egy tippet, ugyanilyen gép alá elég egy kiszuperált íróasztal a gép lecsavarozva. Előnye hogy a szerszámok is mehetnek az asztalra. Módszer kipróbált és jó.
"Soha nem késő,hogy azzá válj ami lehettél volna" (George Eliot)
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Mikapu!



Most láttam a 38 másodpercnél, hogy más is zsákkal rögzíti a gépét.
Üdv. Pozsi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Pozsi: Ebben az az érdekes, hogy a videón kifejezetten nagy és nehéz gép látható. Igaz, ehhez arányosan jó sok zsák valami van a kereszttartóján.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Lámpa nem elég, ha a mennyezeten van, jobb, ha több felől jön a fény. Üregelésnél pedig kifejezetten előnyös, ha ha az üregbe be lehet világítani. Többféle lámpával próbálkoztam már. Ha a lámpa ugyan bevilágít, de én meg a lámpafejtől nem látok be az üregbe, az sem jó. Tehát egészen kis fejű lámpa lenne a megoldás. Láttam LED-lámpákat 60-70 Euróért webáruházakban (gyenge forintnál 18-20 ezer Ft + postaköltség). No meg Fakéz morgott az egyikre, hogy a kapcsolható mágnes talpa ugyan nagyon jó, de a LED-ek szépen sorba kihunytak benne, így már csak dísznek jó. Ritkán megyek oda, de a minap az IKEA-ban jártam és ott találtam ezt az egy-LED-del szerelt aprófejű lámpát, csíptetős talppal kb 3000 Ft-ért. Nagyon jól használható. Néha eláll a fénye, olyankor kihúzom a konnektorból, majd újra bedugom, újra bekapcsolom és megy tovább. Nagyon remélem akár 2-3 évet is kibír majd. Íme:
1678
A néhány napban, amióta használom, nagyon bevált.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Pjanos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.09.06. 19:16

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pjanos »

". Néha eláll a fénye, olyankor kihúzom a konnektorból, majd újra bedugom, újra bekapcsolom és megy tovább. "
Tetszik a lámpa, de vajjon mitől nem világit olykor?
Fogyasztása?
üdv
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Mikapu!

jó az ötlet, már én is akartam egy ilyesmi lámpát beszerezni. Utána nézek majd, meg az IKEA-sat is megnézem.
Nem lehet hogy túlmelegszik és azért huny ki? Ezek a nagyteljsesítményű LED-ek elég szépen melegszenek. No nem annyira mint a halogén izzók, de parányi méretük miatt a hőelvezertést hűtőbordákkal oldják meg. Do persze erre a gyártónak kell ügyelni.

A fogyasztásuk igen alacsony, nem lehet a halogénekkel egy sulycsoportba venni. A technika már odáig fejlődött, hogy a fényerejük brutális. Kedvenc zseblámpámban is egyetlen ilyen LED van és hasítja a sötétséget. :)

Egy kis off, de hogy a fényerőröl elképzelésetek legyen érdekesség képp elmondom, most egy full LED-s fényszórón dolgozunk az Audinak. Csak LED fényforrás van benne, persze tükrökkel és lencsékkel.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Nekem most a lényeg ez volt: Ennek a lámpának a legkisebb a feje az eddig valaha látottak közül, tehát miközben az üregelés esetenként kis lukán át kell bevilágítani és a szerszámot bevezetni, meg még belátni is, akkor nagyon fontos, hogy a lámpafej minél kisebb legyen és ellássak mellette.
Ugyanakkor a 2990 Ft-os bruttó ára (kb 10 euró) mellett ebből 6-ot vehetek a profi mágnestalpú vesenytárs árából. Kell kicsit bütykölni, hogy mire csíptessem. A másik Fakéznek fél-egy éven belül tönkrement. Ezt 2-3 napja használom, egy évet remélem legalább kibír és árban még akkor is nagyon jó vagyok. Ha hamarabb kinyekken, majd szólok. Sőt a feje lényegesen kisebb a versenytársénál.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szerintem is ez a lényeg Mikapu. A mágnes nélkül is lehet boldogulni. Egyébként egy megfelelő méretű neodym mágnest még mindig rá lehet aplikálni, és akkor kész a tökéletes eszterga lámpa. :)

Üdv, Robo
Üdv, Robó
tomcsifajatek

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

sziasztok

Egy faiparos ismerősöm fejlámpát használ. Ledeset ezresért lehet már kapni, a L...-ben 7-800 ft 4db akksi, töltője pedig talán van mindenkinek.

B.T
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég