Géptartozékok / kiegészítők

Lezárt
Avatar
Morovik
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012.01.12. 05:40

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Morovik »

Szia Pozsi!
Lalinak van egy videója ferdetengelyes esztergálásról.

"Soha nem késő,hogy azzá válj ami lehettél volna" (George Eliot)
Avatar
Laszlo59
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2012.12.12. 18:52

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Laszlo59 »

Eltolt tengelyű esztergálást segítő eszköz. Kép .
jmedvegy

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Üdv!

Ferde tengelyű beállatásra itt egy egyszerű eszköz:
1979
Itt pedig a "robbantott" nézete: 1978
Gyakorlatilag a zöld színű tárcsa kerül a főorsóra, itt a menet az alkalmazott csavar menetének felel meg, míg a kék színűn átmenő furat van kiképezve. A három csavar állításával lehet az eltolt tengelyt kivitelezni, míg az anyák segítségével az adott beállítás rögzíthető. Röviden ennyi lenne.

További szép napot!
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Köszönöm, a képeket illetve a segítséget valamit ez alapján fogok készíteni.
Üdv. Pozsi
Avatar
drehas
Örökös tag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012.01.12. 21:37

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: drehas »

Sziasztok.
Lehet, hogy nem értek hozzá,de nem értem, hogy miért kell a ferdetengelyes esztergáláshoz segédeszköz.Csináltam már egy pár ferdetengelyes tárgyat,én úgy hívom hogy részeges pohár :D .
Négypofás amerikánerem van,befogom az anyagot,megesztergálom a hossztengellyel futó részeket,fellazítom az anyag befogását,eltolom a munkadarabot annyira,amennyire akarom,meghúzom és megesztergálom az ütős részt.Ennyi.
üdvözlettel:drehas
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Drehás!

Köszönöm a tanácsodat. Ki fogom próbálni. A készülékem is készül hozzá.
Aki nem készített még ilyen tárgyat, az a netről próbál információt gyűjteni és én ott csak készülékben láttam készíteni.
Még egyszer köszönöm.
Üdv. Pozsi
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Pozsi!

A legegyszerűbb megoldás az amit Drehas javasol. próbáldki és meglátod.

Kovi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Végre sikerült vennem csavarokat a Eltolt tengelyes készülékemhez, így lefényképeztem:

2010 2009 2008

Kipróbáltam, de a kész terméket nem gondoltam kitenni, mert van rajta javítani való.
Illetve kipróbáltam a többen javasolt tokmányos módszert is. A készülékesnek csak egyetlen nagy előnye van vissza lehet állni egy előző pozícióra és az esetleges hibát lehet vele javítani.
Remélem, hogy hétvégén fogok tudni olyan darabo(ka)t készíteni amit megoszthatok veletek.
Üdv. Pozsi
Avatar
drehas
Örökös tag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012.01.12. 21:37

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: drehas »

Szia Pozsi
A négypofás faeszterga tokmányba vissza lehet állítani a munkadarabot .A tokmánypofák belülröl és kívülről és kivülről is rendelkeznek bemarásokkal.A bemarások a tokmány meghúzásakor belenyomódnak a munkadarabba.A ferdetengelyes esztergálás után vissza lehet fogni az anyagot ezekbe a benyomódásokba , a munkadarab az eredeti befogásnak megfelelően fog futni.Amennyiben nem írtam le érthetően,kérdezz rá nyugodtan.
üdvözlettel:drehas
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

A bolti asztali gépeken a késtartót, meg a nyeregszeg hüvelyét rögzítő csavar karja műanyag. Lehet hogy a nagy gépeknél már fém. Meg láttam már olyan web-üzletet, ahol ezt lehetett fémöntvényből is kapni. A lényeg: a műanyag karocska igencsak gyenge, de bárhogy vigyáztam rá, csak letörött. Tőben. Még csiszolni sem kellett a maradékot, annyira a paláston törött le. Egy darabig utána fogóval húztam meg a csavart, de ezt meguntam és az alábbi megoldást választottam:
2032
A fa idomban a furat d=30 mm, abba a rugó ellenében ide-oda mozgatható rész - amiről a kar letörött - pont szépen belefér, de persze elforogna rajta a fa, ezért a köztük lévő hézagot olvadékragasztóval kitöltöttem. Tökéletesen működik, pont eléggé meg lehet vele húzni a csavart és többé a karocska semmilyen irányban sem áll ki és sosincs útban.
Tudom ajánlani mindenkinek, aki így járt. Nem kell másikat venni, meg a fa alkatrésszel jobban is néz ki a gép.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég