Géptartozékok / kiegészítők

Lezárt
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy a BERNARDO DM 450 - DM 450V faesztergák késtartója milyen átmérővel csatlakozik a gépágyon található szerkezethez? Illetve gyárilag milyen hosszúak?
Üdv. Pozsi
Avatar
szalokik
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.01.14. 10:47

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: szalokik »

Pozsi írta:Sziasztok!

Az érdekelne, hogy a BERNARDO DM 450 - DM 450V faesztergák késtartója milyen átmérővel csatlakozik a gépágyon található szerkezethez? Illetve gyárilag milyen hosszúak?
Sziasztok !
Pozsi, azt hiszem Drotinak van olyan gépe, keresd meg (PÜ), biztosan segít.
További szép estét !
" egy problémára adható válaszok közül mindig a legegyszerűbb a helyes"
Avatar
droti
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.01.12. 19:35

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: droti »

Bocsi ! De nekem nem DM 450 van, hanem DB 450. :roll:
Ennek egyébként átmérő 16 mm-s a szára és kb. 57 mm magas. A felső résszel együtt 117 mm magas.
Most nézem a Bernardo-s honlapon, hogy már az új változat nem is olyan mint ami nekem van. :D
üdv.droti
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Droti: minden esetre köszönöm az információt. Holzmann-é is ilyen átmérőjű, így reménykedem DM450 is olyan lesz. :D
Üdv. Pozsi
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Szia Droti!
Talán inkább DB305-ös a géped mert az enyém is az.Úgy nézem egyformák.
Avatar
droti
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.01.12. 19:35

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: droti »

Igazad van, tényleg DB 305-ösöm van. Látszik hogy régen jártam a műhelyben :)
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Nos, 2 hét kihagyás után ismét jelentkezem.
Sok minden nem történt, de elkészítettem egy gyorsrögzítős/excenteres megoldást a Güde esztergám késtámaszához.
Gyakorlatilag M16-os talpszelemen csavarokból és anyákból készítettem egy excenteres tengelyt, amely nem a gépágyra van helyezve, és nem felülről működik (mint a gyári rögzÍtők), hanem megtartottam a Güde kialakítását, és az excenteres rögzítő alul van elhelyezve, és a kar fordításával a rögzítő alulról fog rá a gépágyra.

Előnye, hogy nem vesz el többet az elforduló átmérőből, mint amennyit eddig is elvett.

Fotó még nincs, de szerintem el lehet képzelni a megvalósítást. Egyenlőre tesztelem, és próbálok barátkozni vele. Az első próbálkozásoknál ki-kioldott a rázkódástól, de szerencsére csavarok segítségével finomhangolható, tehát állítani lehet a pontot, ahol fognia kell. Némi utánállítás után már megfelelően tette a dolgát.

Kis lépés ez az emberiségnek, annál nagyobb nekem. Annál bosszantóbb nem volt ugyanis, amikor a késtartó áthelyezéséhez több percet el kellett játszadoznom a gyári csavarozós megoldással....
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: kovi »

Üdv Mindenkinek!


Megvan! Immár két hete, és remekül működik. Hatalmas segítség az esztergálásban.
Hogy miről van szó: FREKIVÁLTÓ!! Omron 3G3XV. 2,2KWos motort is elbír, így könnyedén, simán , sípolás és egyéb gond nélkül viszi az én 1,5KW-os motoromat. Bár nem volt túl olcsó (55 ezer), viszont kaptam hozzá egy hálózatiszűrőt is.

Üdv


Kovi
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Sziasztok!

Tegyük fel, gépet vennék. Amennyiben van tapasztalatotok, érdekelne, mi a véleményetek

1. a potencióméterrel állítható típusokról (Holzmann D 460 F / Bernardo 10-1075)
2. A kicsit nagyobb testvérekről , digitális kijelzéssel: Holzmann D 460 FXS / Bernardo 10-1077)

Amennyire én látom, a különbségek:

1. Nagyobb elforduló átmérő az ágy felett a nagytestvérek esetén. (300 mm a nagytestvér javára, a kicsiknél: 250-260 mm)
2. A kisebb típusoknál hiába a potencióméter, a fordulatszám csak bizonyos tartományok között állítható vele, a fő "váltásokat" ugyanúgy ékszíjváltásokkal kell megoldani (ellentétben a nagynál, ahol nem kell az ékszíjal játszani)

A többi paraméter megegyezni látszik.

Mennyire érdemes nekem, középhaladónak a nagytestvérbe invesztálni?
Mit diktál a józan ész? :k

Köszönettel!
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Géptartozékok / kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Kiscsiszi: Mostanában azért vagyok kicsit csöndesebb, mert a frissen vásárolt gépemhez készítem a kiegészítőket. (Bernardo DM 450V) Hogy milyet vegyél azt alapvetően a pénztárcád határozza meg.
Több oka is van, hogy vettem egy kisgépet csak felsorolom: kevesebbet fogyaszt, a barkácsolt gépem adottságait nem használtam ki soha a kis gép méretének megfelelő tárgyakat készítek zömmel, el tudom vinni egy találkozóra, elférek vele a kazánházban nem fázok annyit télen.
Pontosan nem találtam meg amire hivatkoztál, de szerintem a nagyobbnak mondottnál is kell ékszíjat pakolni.
Üdv. Pozsi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég