Korlátoszlop esztergálása

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Sharky
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.01.12. 06:39

Korlátoszlop esztergálása

Hozzászólás Szerző: Sharky »

Tisztelt Fakéz!

Ha olyan lesz mint az eddigiek, akkor az bőven kimeríti az oktató jelleget számomra. ;)

Egy témának lehetne a korlát oszlop esztergálása, és minden amit erről tudni kell.
Milyen fából érdemes csinálni például?

Üdv,
Sharky ;)
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Tere-fere

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Sharky: Bocs, hogy belebeszélek. Korlátoszlopot gondolom nem saját örömödre, hanem eladásra készítenél, tehát a célszerű fafaj az, amit megvesznek, meg a szokásosak. A szokásost megtalálod a faáruboltok és barkácsáruházak kínálatában, ahol a járatos profilok is láthatóak. Minden ettől eltérőt csak a vevővel előzetes konzultáció és alapos kalkuláció után érdemes.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Tere-fere

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Sharky,

Egyetértek Mikapuval, ha nem haragszol hogy én is közbeszólok. Korlátoszlophoz talán egy másoló készülék meggondolandó. Hacsak nem saját magadnak csinálod, ill. nem egy igényes vevőre akadtál aki értékeli a kézi munkából eredő egyedi vonásokat. Ez esetben valami nemesebb keményfát ajánlok.
Minden egyéb esetben erősen felejthető, szerintem nem fizeti meg senki a vele eltöltött időt.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Sharky
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.01.12. 06:39

Re: Tere-fere

Hozzászólás Szerző: Sharky »

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat! Természetesen nem haragszok, miért is haragudnék, mikor direkt azért dobtam fel ezt a témát, mert kíváncsi vagyok mindenki véleményére. Én személy szerint bükk és tölgy fára gondoltam korlátoszlop készítéséhez, amit elsődlegesen saját célra szeretnék, és majd csak eztán folynék bele eladási célból a készítésébe. Természetesen nagyobb darabszám esetén Én is a másoló adaptert részesíteném előnyben, a szabadkézi esztergályozással szemben, de láttam nem egy olyan kis filmet, ahol a szakik képesek voltak szabad kézzel is produkálni oszlopfákat. Na és biztos meg vannak a trükkök ahhoz, hogy ez megvalósítható legyen és nem csak egyszerűen a kéz ügyességről szól.

Ugye ismerősek voltak a videók? ;)

Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat, és várom a továbbiakban is a témában kapcsolatban!

Üdv,
Sharky :)
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: Tere-fere

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Kedves Sharky!
A korlátoszlop esztergályozást csak saját célra javaslom,szigorúan örömszerzés céljából. Mást sem, de ezt biztosan nem fizetik meg.Hagyományos módon (nem másolóval) sokkal szebb prfilokat lahet készíteni, de ezt a piac nem értékeli. Sajnos, az átlagember nem is látja a különbséget. A javaslatodat nagyon is helyénvalónak tartom, mert a tavalyi szakkörösöknél is tapasztaltam, hogy az egyforma, de legalábbis hasonló darabok készítése annak is probléma aki már jól bánik a vésőkkel. Demeter Laci ezt profi módon be tudja mutatni. üdv:fakéz
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég