Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy nyitok egy ilyen témát, mert szerintem ebből tanul az aki készítette.
Úgy gondolom, hogy ebbe a témába felrakott tárgyakra itt a negatívumokat írnánk le, aki felteszi az elkészült tárgyát alkotását azért teszi, hogy okuljon és tanuljon kritikából.
Debreceni találkozó számomra, azért is volt jó (az mellett, hogy jól éreztem magam), mert olyan kritikát kaptam Brutustól, Varifertől, és azoktól akikkel beszéltem a pályamunkákról, amit tudtam hasznosítani.
A feleségemnek amikor mutatok valamit azt kapom vissza, hogy már megint minek csináltam stb. Szóval nem kapok építő kritikát senkitől a környezetemben, az sem lenne baj, ha a kritika mellett azt is leírnátok, hogy mit kellene másként csinálni.

Komolytalan lenne, az írásom ha nem tennék fel egy képet kritizálásra íme:

1606

Várom és állom a kritikát.
Üdv. Pozsi
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Pozsi!

Jót derültem az irásodon, ismerős a helyzet. :D Én is ha egy új darabot mutatok a nejemnek, megnézi, mondja szép és egy pillantással elintézi a dolgot. Legalább kézbe venné, de sajnos nem. Esetleg megjegyzi, "ó, egy újabb daráló, remek". :D
No de ez kedvem nem szegi, de nem is ösztönöz nagyon.

Na hogy hozzászóljak, tetszenek a képek, látszik a kedves hölgy jó fotós érzéke, gondolom a beállítás is az ő ízlését tükrözi.
A darabot hogyan kezelted? Remélem semmi lakk, ugyanis feltűnt nekem pár nagyon fényes folt darabon. Ez nedves fa volt esetleg, valószínűleg igen ha még a kéreg rajta van. A felület kissé durvának tűnik helyenként.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Sharky
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.01.12. 06:39

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: Sharky »

Szia Pozsi!

Úgy gondolom nagyon jó ötlet volt indítani egy ilyen topikot, mivel vagyunk egy páran akik ilyen módon tudunk haladni a tanulásban, ha van akik kommentálják munkánkat és hozzáfűzik építő jellegű kritikájukat. Mint kezdő csak annyit jegyeznék meg a képek alapján, hogy a tál belső részén látható felületi egyenetlenségeket próbáld kiküszöbölni, erre a célra nagyon jól jöhet egy félköríves kaparókés, mint:
http://www.packardwoodworks.com/Merchan ... aff-radscr

Egy ilyen kaparókés jól kialakítható egy régi reszelőből, 80 fokos élszöggel! :)

Szia Robo,

Jól sejtettem, hogy egy daráló "fan" vagy, és úgy látom az írásodból, hogy ezt már otthon is belátták! :)

Mindenkinek további jó pörgetést!
Üdv,
Sharky ;)
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Robo írta:Szia Pozsi!

A darabot hogyan kezelted? Remélem semmi lakk, ugyanis feltűnt nekem pár nagyon fényes folt darabon. Ez nedves fa volt esetleg, valószínűleg igen ha még a kéreg rajta van. A felület kissé durvának tűnik helyenként.

Üdv, Robo
Sziasztok!

Vettem egy kis festékszórót a lakkozásra, de még nem használtam.
A fa nedvesnek nedves volt amit a képen lehet látni az parafinolaj.
Sharky írta:Szia Pozsi!
Mint kezdő csak annyit jegyeznék meg a képek alapján, hogy a tál belső részén látható felületi egyenetlenségeket próbáld kiküszöbölni, erre a célra nagyon jól jöhet egy félköríves kaparókés, mint:
http://www.packardwoodworks.com/Merchan ... aff-radscr

Üdv,
Sharky ;)
Kaparó kést nem szeretem, mert gondol egyet és harap egy nagyot. Van egy fúrógépbe fogható csiszolóm, de azzal sem tudtam eltüntetni az egyenletlenséget, lehet a nedvessége miatt.
Üdv. Pozsi
jmedvegy

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Üdv!

Azt tanácsolnám, hogy ebben az esetben inkább egy effajta eszközt lehetne használni, mert ezzel sokkal szebb felület alakítható, lévén HSS a betét, aligha jobb az éltartósság ennél. Másodrészt az utolsó fogásoknál célszerű előtte a kést újrafenni, és egy vett, kis fogással végigmenni, igyekezve nem megszakítani a vágást.
Ez adódhat abból is, ha akad a kés a tartón, előtte azt célszerű vékonyan megolajozni, majd visszatörölni, ez sokkal jobb kezelést tesz lehetővé.
Egyébiránt kinek a pap, kinek a papné, ha már szóba került életünk párja. Én viszont pont azon veszekszem, legalább ezt tartsam meg, mert ha csinálok is valamit, azt rövid időn el is ajándékozom. Hát ez van.

További szép napot!
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Pozsi!

Biztos látod, hogy én igen sok karéktálat készítek, így hát van benne egy kis tapasztalatom.
A Te táladon látom azt a jellegzetes hibát, amit én is csak nehezen tudtam kiküszöbölni.

A tálad belső végein jól látszódnak a késnyomok, amiket nem sikerült még csiszolással sem eltüntetni.
Ami egyébként nagyon nehéz és veszélyes, mert igen könnyen eltörheti 1-2 ujját az embernek.

Nekem egyrészt fakéz tanácsa segített, - miszerint az üregelést fordítva kell csinálni - másrészt a csiszolást én álló munkadarab mellett fúróba fogott (5 cm átmérőjű) szivacsos tárcsával és tépőzáras papírral végzem. Persze a bal kezemmel a tálat kismértékben jobbra és balra forgatom.
Így tökéletesen el lehet tüntetni a késnyomokat.

Ráadásul ez akkor is működik, ha a tál már egy kicsit vetemedett. vagyis bármikor visszafoghatod és kijavíthatod a hibát.

Üdv

Kovi
Avatar
vidor
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.01.11. 17:33

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: vidor »

Szervusz Pozsi !
Nekem nagyon tetszik a tálad, valószínű az időskori
látáscsökkenés lehet az oka, de én nem látok benne
hibát. Mivel többen adtak tippet a jövőre vonatkozóan
és a látásuk is jobb biztos van benne valami igazság és
az elkövetkezőkben tanácsaikat megfogadva, még szebb
dolgokat fogsz készíteni. A magam részéről gratulálok az
első karéjtáladhoz.( Látod nem mindig jön be, ha túl tö-
kéletes felvételt készít a munkádról a kedves Menyed !)
Üdvözlet ! vidor
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

16691668
Ma készítettem, ezt. Tanácsotokat megfogadva, használtam íves kaparókést és fúrógépbe fogott csiszolót. A késnyom így is benne maradt.
Üdv. Pozsi
forester

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: forester »

Szevasztok,Szevcsi Pozsi!
Ne haragudj,de mi a probléma? Hogy késnyom van a munkadarabban?
Bocsi,de arról hallottál-e,nekünk, Európába tartó woodturnerezőknek,segítenünk kell a csiszoló anyagokat gyártó ipart!? Egyszóval :D -csiszoló vászonra fel Magyar: :D :D :D
Nem tudom mennyire árulok el titkot-olykor igen sokáig csiszolgatok.....
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Pozsi: A látvány legnagyobb hibája, hogy életlen a fénykép.
Az ilyen csücskösvégű ujjtördelőt állítólag úgy a legbiztonságosabb elkészíteni, hogy melléragasztasz az alapanyagnak a négy oldalon bármit, ami kiadja a teljes kört, elkészíted a művet, majd utólag lefűrészeled a toldmányokat és csiszolod a fűrészelési felületeket. Így ugyanis egyrészt a késvezetés nyugodtabb, másrészt teljes erővel és nyugodtan csiszolhatsz.
Így hallottam, de még nem próbáltam.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég