Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
jmedvegy

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Pozsi írta: ... A késnyom így is benne maradt. ...
Üdv!

Talán a sietség, talán egy kis gyakorlat, de próbáld meg a következőt. Amikor végigmész a kontúron, végy kis fogást, és sehol ne állj meg forgácsolás közben, mert pontosan ugyanoda, ugyanúgy visszatenni nem tudod a késed, rögtön meg van az első váll. Ha végéhez érsz, akkor célszerű még egyszer újraélezni a szerszámot, és egy nagyon halvány fogással, folyamatos mozgással végig menni a felületen. Hasonló problémákra ajánlott a multi hántoló vagy kaparó kés, mint pl Stubai 7037. Bár ezzel azt hiszem, nem mondtam újat.

További szép napot!
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Tegnap készítettem:
1945 1944 1943
Mivel először csináltam olyan tárgyat ami égetve és drót korongozva van, ezért várom az építő kritikát.
Az egyéb kritikát itthon már megkaptam.
Üdv. Pozsi
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Pozsi!

Egy kicsit ferde a mécsesben a kanóc. Sokat ront az összképen :lol: .

Komolyra fordítva a szót: tökjó.
Szószerint drótkoronggal alkítottad, vagy a a kemény műanyag struktúrázó kefével?

Bár ha kritikát is szeretnél, akkor egy kérdés. Az alsórészt is "megkefélted", vagy a kés szaggatta ki a szálakat?

Bár ha jobban megnézem, akkor inkább az is a kefe műve lehet. Ha igen, akkor szerintem azt inkább simára is hagyhattad volna.

Üdv


Kovi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Kovi!

Az erezetet fúrógépbe fogható drótkoronggal készítettem.
Az alsó részt is megkeféltem.
Először az egészet meg akartam égetni, de amikor az oldala nem akart feketedni, akkor letettem róla. Nem akartam nagyon felmelegíteni, mert már gyárilag volt rajta repedés és nem akartam többet rátenni.
Üdv. Pozsi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

16

Csak a rend kedvéért, hogy magamat is beleértve kap egy figyelmeztetést mindenki, hogy a fórumon kellene megtárgyalni és nem kép aláírásként. :!:
fakéz írta:A doboz nagyon szépen kidolgozott, 10 pontos! DE!!! A gombbal nem vagyok kibékülve. Próbálkozz másikkal!üdv: fakéz
Pozsi írta:Fakéz nem hamarkodtad el egy kicsit a kritikát?
droti írta:Sajnos igazat kell hogy adjak neked, én sem voltam vele megelégedve annak idején 2012. januárjában, mikor elkészült. De kicserélni már nem tudom, hiszen régóta nincs már nálam....
Üdv. Pozsi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

fakéz írta:Tudom, hogy droti nem veszi rossz néven a megjegyzésemet. Éppen ezekről a problémákról volt szó a 06.20-i találkozón is. Nagyon hasznosnak tartom Sherer Úr szépen felépített előadását. Ha e gondolat mentén elindítanánk az egyes rész elemek boncolgatását, bizonyára mindenki javára válna. Természetesen, ahogy Sherer Úr is többször hangsúlyozta, nincsenek kőbe vésett szabályok. Az általa bemutatott példákból is sok új információhoz jutottam. Hogy mi a szép?-erre nincs egzakt válasz. Biztos vagyok abban, hogy mindnyájan a lehető legszebbet szeretnénk kihozni az adott anyagból, de hogy ez sikerül-e, vagy sem, az már két esélyes. Nem egyszer jártam úgy, hogy amikor elkészült a tárgy, elégedetten nézegettem, majd néhány nap múlva vettem csak észre a hibákat.A magam nevében őszintén mondom, bármilyen kritikát szívesen veszek, hiszen az segít a későbbiekben. Annak meg semmi értelmét nem látom, hogy csupán udvariasságból dicsérgessük egymást, ezzel csak ártanánk, hiszen a pozitív bírálatot mindenki önkontroll nélkül, vagy kisebb fenntartással, de szívesen veszi.
Korábban volt egy halvány kísérlet a kritika felerősítésére, de ez elhalt. Talán nem lenne haszontalan nyitni egy topikot, amiben az őszinte kritikára számító és azt értékelő beküldők tennék fel a tárgyaikat. Aki pedig véleményt alkotna, leírná precízen, hogy ő hol látja a hibát és hogyan oldotta volna meg a problémát. Az induláshoz pl. éppen a doboz (szelence) gombjának kialakítása, vagy egy kehely arányai és formája lehetne a feladat.Ha erre csak 4-5 különböző megoldás érkezne, az már kielemezhető és az 5. vagy 6. variáció már közelíthetne a jó forma felé, ami mintaként szolgálhatna mindenki számára. Ebben Sherer úr is szívesen lenne partner.Ha egy ilyen formai kérdést kiveséztünk, lehetne egy kifejezetten arra a témára fókuszáló egynapos találkozót összehozni-ez biztosan előrelépést jelenthetne azoknak, akik szeretnének még szebb tárgyakat alkotni. üdv: fakéz
Pozsi írta:Szia fakéz!

Nyitott ajtót döngetsz. 2013-ban nyitottam hasonló célzattal egy fórumot: "Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle" címmel.
farongáló írta:Sziasztok!
Valóban elhalványult ez a kritika.Illendőségből nem érdemes dicsérgetni.
De hát van akiknek az aránytalan is szép. A kritikákból meglehet tanulni a szép érzéket.
Ne kiméljük egymást.! ;)
Üdv: farongáló.
Üdv. Pozsi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Az tény, hogy nem mindenki viseli el a kritikát.
Az eddigi pályázati témák java részt tematikusak voltak és ki-ki saját ízlésének megfelelően készített tárgyakkal vett részt, ezek lehetnek elemzés tárgyai. De semmi akadálya annak, hogy az elkövetkező pályázatok lezártát követően, mindenki elmondhatja, hogy mit gondol a tárgyról. Ha kicsit megerőltetem magamat, akkor át tudom alakítani a szavazó modult úgy, hogy lehessen indokolni szövegesen is azt amit, hogy miért nem kapott maximális pontszámot a tárgy.
De ennek az a feltétele, hogy legyen a fórumon élet, mert hiába van rendszer, ha nincs aki használja.
Üdv. Pozsi
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Pozsi!

Ez az átalakítás nem rossz ötlet. Érdemes lenne legközelebb kipróbálni!

Üdv

Kovi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Úgy gondolom, hogy elkezdem a sort, (hátha kedvet kaptok hozzá és lesz folytatás)

485848594860

A Fórum címe:"Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle", így ennek szellemében várom a hozzászólásokat.
Üdv. Pozsi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Találj benne hibát, hogy tanuljunk belőle

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Pozsi: Ha ez a kérésed, nem kíméllek :-)
Készítettél egy szép valami tartót. Lehet benne ékszer, cukorka, majd a gazdája eldönti. Nemes anyagot választottál: diót. Ezt pedig kombináltad a kiöntőgyanta megoldással, abba pedig mit tettél? Szerintem oda nem illő tüskés akác ágdarabkákat. Keverted az érett fát az ifjoncokkal, a letisztultat a tüskés, kérgessel. Szerintem ezek nem illenek össze. (A) Hagyhattad volna teljesen üresen a kiöntőgyantás részt, minden betét nélkül. (B) Tehettél volna dióhéjat a gyantás részbe akár még azzal az apró csúsztatással is, hogy nem kerti diót, hanem amerikai diót, azaz a termését teszed a gyantába. (C) Netán dióból [akár szíjács-geszt váltakozással] keskeny, sugár irányú pálcákkal is lehetne kísérletezni, stb. Meg kellene találni az egymáshoz jobban illőket.
A fentitől függetlenül mestermű, amit alkottál. FB-on vettem észre először, de ott a nagyvilág szeme láttára ezt nem akartam leírni.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég