III. Ökumenikus Faesztergályos Találkozó

Lezárt
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: III. Ökumenikus Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Már készítik a holnapi találkozóra az anyagot!!!
540434_186689274787177_876689878_n.jpg
Avatar
bencezug
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2012.01.11. 07:09

Re: III. Ökumenikus Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: bencezug »

Szia Jenő!

Vári Feri jóvoltából a szombati kurzusra én is jelentkezem, ha van még lehetőség.

Üdv: bencezug
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: III. Ökumenikus Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Feltettem néhány mai fényképet (a III. Ökumenukus albumba), melyeket Ecseri József (HENKEL)
1865
ragasztással és ragasztókkal foglalkozó igen jó előadása közben készítettem.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Jancsibá
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.11. 13:47

Re: III. Ökumenikus Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: Jancsibá »

Szervusztok!
Én is készítettem egy pár képet!1848
Mások segítése,erkölcsi nagyságod növeli!
Üdv.:Jancsibá
Avatar
icemann
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.01.10. 20:13

Re: III. Ökumenikus Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: icemann »

Sziasztok!
Szeretném megköszönni Jenőnek(fakéz), hogy lehetővé tette, hogy ez a nagyszerű találkozó létrejöhetett. Profin megszervezett találkozó volt, ahol megint rengeteget tanultunk, (ragasztási, és felületkezelő bemutató) és finomat ettünk (köszi Gyuri). Új tagokat ismerhettünk meg a baráti hangulatú eseményen .
Avatar
bencezug
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2012.01.11. 07:09

Re: III. Ökumenikus Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: bencezug »

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy résztvehettem, ezen a barátságos, családias találkozón.
Sok ismerőssel, baráttal személyesen is találkozhattam.
Sok tapasztalattal lettem gazdagabb.
Köszönöm neked Feri, hogy, hozzásegitettél ahoz, hogy résztvehettem a találkozón.
Köszönöm neked "fáradhatatlan" Jenő, a találkozó remek lebonyolitását.

Üdv: bencezug
huat
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.01.19. 18:09

Re: III. Ökumenikus Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: huat »

Sziasztok!
Részemről szeretném megköszönni Jenőnek hogy megszervezte ezt a találkozót.
Számomra ez az év befejezésének a legjobb módja,erre az eseményre várok egész évben mert hoz egy kis szint a szürke hétköznapokba.Mégeyszer köszönöm Jenőnek és mindenki más szervezőnek és résztvevőnek a barátságos hangulatot és ha minden jól megy jövőre ismét ugyanitt találkozunk.
Utóirat :

A második nap mikor hazafelé autóztam nem messze Fehérvár mögött hirtelen az út széléről kirepült elém egy nagy madár,nem tudom biztosan de talán egy méretes sólyom volt esetleg egy sas.Megálni nem volt sem idöm sem helyem de annyira azért le tudtam fékezni hogy ne a kocsi eléjével ütközzön de így is koppant a tetőn mivel nem láttam hogy az útra esett volna,valószinűleg tovább repült.Remélem nem lett komolyabb baja.
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: III. Ökumenikus Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Kedves Barátaim!
Örülök, hogy ilyen sokan el tudtatok jönni a találkozóra és hogy mindnyájan pozitív élménynek tartjátok. Köszönöm a nevetekben is Kovács Gyurinak a "hadtápos feladatok" teljesítését. Ő hozta a találkozó sikeréért a legnagyobb áldozatot: a kedvünkért még a pörgetésről is lemondott! Ezt a legméltóbban úgy köszönhetjük meg, hogy megkapja a kétnapi forgácstermést...és persze majd bepótolom Vele. Kap tőlem száraz akácfát, celtiszt,nyárfát... ezzel jól lehet tüzelni...A fa-szállító lányok már elkezdték a következő találkozóra gyűjteni az anyagot.
540434_186689274787177_876689878_n.jpg
A felületkezelő olajokról és a ragasztási alapismeretekről tartott kiselőadásokat mindenki hasznosnak tartotta. A jövőbeni találkozókon is célszerű lenne hasonló alapismereteket megosztani. Már kezdhetünk is gondolkodni, mi legyen az? pl. faanyagismerettani alapismeretek?...szerszámok készítése házi módszerekkel?...
A mai napot még a pihenésnek szentelem, aztán pörgetéssel búcsúztatom az ó-esztendőt.
Ja, és még a statisztika:az első napon 42, a másodikon 31 regisztrált résztvevő és jónéhány érdeklődő vendégünk is volt. Talán ez a rendezvény is hozzájárult az esztergályozás népszerűsítéséhez-köszönet ezért az aktív pörgetőknek! Mindnyájatoknak boldog újesztendőt kívánok és sok örömet a pörgetésben! üdv:fakéz
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: III. Ökumenikus Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Sziasztok!

Köszönet Fakéznek, hogy megteremtette a lehetőséget "okot" egy újabb találkozásra.
Igaz az előadásokról lemaradtam, de az a lendületes tartalmas nap kárpótolt valamelyest.
Jó volt veletek ismét találkozni, látni a munkáitokat, kézben tartva megcsodálni.
Tisztelettel: Varifer
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: III. Ökumenikus Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: kovi »

Adj Isten Mindenkinek!

Ez marha jó vót!

Köszönet Fakéznek!


Kovi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég