Ragasztó!

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Ragasztó!

Hozzászólás Szerző: kovi »

Üdv MIndenkinek!

Egy kis segítségre van szükségem. Elfogyott a faragasztóm és amit vettem, az száradás után egészen megbarnul. Az előzőt egy barátomtól kaptam, ők azt használják az üzemben. A típust nem tudja, mert a Würt szállítja nekik. Az száradás után nem lett sötét. Ha kevertem hozzá megfelelő csiszolatport, akkor szépen lehetett vele dolgozni.

De a mostaniak szörnyűek. Már két félét is vettem (egy Lengyel és egy Dán gyártmányt), de mind a kettő besötétedik.

Szóval adjatok tanácsot, melyik típusú faragsztó marad fehér száradás után is?

Előre is köszönöm

Kovi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Ragasztó!

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Kovi!

Kocsit homályos amit írtál. Miért kell a ragasztónak fehérnek maradnia kötés után? Én azt a ragasztót szeretem használni ami színtelen lesz kötést követően.

Ha az eddig használthoz akarsz ragaszkodni akkor :
http://webshop.wuerth.hu/kezdolap/?menu ... ,30452,0,0

Én a magam részéről ezt használom:PALMA Expressz faragasztó, igaz én nagyon keveset ragasztok.
Üdv. Pozsi
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Ragasztó!

Hozzászólás Szerző: farongáló »

1729
Szia Kovi!
Én ezt a ragasztót ajánlom,ha megköt szintelen.
Egyébként sűrü tejföl szerű anyag. A Teskóban is megtalálod!!
üDV: farongáló.
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: Ragasztó!

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Üdv MIndenkinek!

Egy kis segítségre van szükségem. Elfogyott a faragasztóm és amit vettem, az száradás után egészen megbarnul. Az előzőt egy barátomtól kaptam, ők azt használják az üzemben. A típust nem tudja, mert a Würt szállítja nekik. Az száradás után nem lett sötét. Ha kevertem hozzá megfelelő csiszolatport, akkor szépen lehetett vele dolgozni.

De a mostaniak szörnyűek. Már két félét is vettem (egy Lengyel és egy Dán gyártmányt), de mind a kettő besötétedik.

Szóval adjatok tanácsot, melyik típusú faragsztó marad fehér száradás után is?

Előre is köszönöm

Kovi
Szia,Kovi!
Éppen ma beszéltem a Henkel ragasztás-technológusával, aki megígérte, hogy dec. 28-án eljön atalálkozónkra és előadást tart a ragasztási alapelvekről és a ragasztókról. Mintaanyagot is fog hozni.
Remélem, élőben hallhatsz majd a kérdéseidre szakszerű választ.
A csiszolatporral vigyázni kell, mert a ragasztási szilárdságot nagyban csökkentheti!Az elszíneződést mely fafajoknál tapasztaltad? üdv: fakéz
Avatar
Tibor
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.24. 12:33

Re: Ragasztó!

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Szevasztok.
Én az EMFIBOIS 860-as általános célú vinil diszperzios beltéri ragasztót használom már nagyon rég óta.
Ez egy francia gyártmányú ragasztó. Létezik belőle vízálló és gyors kötésű is.
megfelelő szorítás után nagyon erős kötést ad.Bútor összeépítésnél is ezt használom.
Száradás után színtelen, a kinyomódott ragasztót frissiben nedves ronggyal lehet eltávolítani.
A gyors kötésűnél rövidebb a nyílt idő, ezért ezt csak ritkán használom.
Nekem a sok között ez vált be a legjobban
Avatar
Tibor
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.24. 12:33

Re: Ragasztó!

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Szevasztok.
Az előzőekben említett ragasztó, kapható a fával is foglalkozó barkács boltokban.
De a gyártó telephelye:1239 Budapest Ócsai út 1-3.Tel:1-287-02-43.
EMFI-TRADE,Francia-Magyar ipari kereskedelmi KFT.
Itt is kiszolgálnak magánszemélyeket is,és valamivel olcsóbban mint az üzletben.

1730
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Ragasztó!

Hozzászólás Szerző: kovi »

Sziasztok!

Szia Pozsi!

Amit írtam, abban nincs semmi homályos. Szerintem teljesen érthető.
Ha a ragasztóhoz csiszolatport keversz, akkor az eredmény olyan lesz mint a cs.por színe. Ha viszont a ragasztó száradás közben megváltoztatja a színét (bebarnul), akkor az nem fog passzolni ahhoz a környezethez, ahol használom.
Természetesen ha a ragasztó száradás után színtelen lesz, akkor az még jobb. Köszi a linket!

Szia Fakéz!

Sajnos azt tapasztalom, hogy ha az akácot nem dolgozom fel kellő időben (karéjtál), akkor a kéreg megmakacsolja magát és néha egy két db önkényesen eltávozik. Én viszont szorgalmasan megkeresem és visszaragasztom. Tökéletesen meg lehet csinálni, szinte észre sem lehet venni.
Ehhez kell a ragasztó.

Farongáló, Tibor, nektek is köszönöm a segítséget!

Üdv

Kovi
tomcsifajatek

Re: Ragasztó!

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

szia Kovi

Én Palma fa express vízálló ragasztót használok. Bármikor hozzá lehet jutni és megbízható,netről a tanusítványa is hozzáférhető.Száradás után színtelen de az álltalad említett technikával színezhető. Nálam az is fontos hogyha esős ídőben árusítom termékeimet utána ne essenek szét - bevált. Ja és magyar, több cég csomagolásában is forgalmazzák érdekes módon olcsóbban 1-1 százassal. Én álltalában szombat délután vagy este 8-kor szerzem be :D :lol:
Az Emfi-ről is jókat hallottam.

B.T
Avatar
vighl
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.01.12. 22:58

Re: Ragasztó!

Hozzászólás Szerző: vighl »

Üdvözlet mindenkinek!
Én ezeket használom:
http://www.lidl.hu/cps/rde/xchg/SID-CEB ... _29139.htm

Színtelenre szárad, vizes ronggyal frissiben letörölhető, és célszerű is letörölni.
Szép napot!
Lajos
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Ragasztó!

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Itt ez a tumor, amit "tokmánymaradvány"-hoz ragasztottam, hogy majd meg tudjam munkálni. (Tokmánymaradvány: korábbi művelet maradéka.)
A munkadarab alját csak láncfűrésszel vágtam, amennyire lehetett síkban, de ez azért nem gyalult felület. Meg amikor a korábbi műveletben leszúrtam a kész holmit, akkor a tárgyra figyeltem és nem a tokmánymaradványra, hogy annak eleje tökéletesen sík és sima legyen.
4440
Nos, ezt a két dolgot kell egymáshoz ragasztani, anélkül, hogy gyalulgatni, csiszolgatni kelljen, meg a kötés elég erős legyen: a munkadarab ne repüljön el megmunkálás közben. Nem akartam csavarral megfogni, ezért ragasztottam.
Nekem bevált ehhez a TechnoPUR D4 Special. Legkisebb kiszerelése 300 gr, ami bruttó 1200 Ft.
Mivel PUR, ugyanúgy habosodik, mint az a PUR hab, amivel az ajtót, ablakot szerelik a helyére, de ez nem csak kitölt, hanem masszívan ragaszt is. A dagadása miatt kikötéséig mindenképpen össze kell szorítani a két darabot. Kisebb egyenetlenség mellet is jól megtartja a munkadarabot.
Mellesleg D4, tehát víz és főzésálló, mely tulajdonságának jelen esetben nincs sok jelentősége, de ha már kéznél van, vágódeszkához, konyhai cuccokhoz is használható.
A gyártó a Szolvegy Szolnokon. A termék oldala: http://szolvegy.hu/termek/faipari-d4-ra ... d4-special
A honlapjukon nincsenek árak, de viszonteladóik vagy ők megadják.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég