Villanymotor teljesítmény

Lezárt
Avatar
Soma Bear
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.05.01. 07:16

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: Soma Bear »

Sándor, icemann, bencezug!

Köszönöm a hozzászólásokat!

icemann! Én a vaterán 20.000.- alatt nem láttam villanymotort.

bencezug! Sajnos én nem tudom, hogy mekkorák az automata mosógépek motorjai, kerestem volna adatot a neten is, de konkrét infót nem találtam és az én motoromon sincs adat tábla.
Óvd a fákat! Egyél hódot! :)
Avatar
Soma Bear
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.05.01. 07:16

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: Soma Bear »

icemann!

Köszönöm, majd próbálkozok elcsípni valami nekem valót! :)
Óvd a fákat! Egyél hódot! :)
Pjanos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.09.06. 19:16

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: Pjanos »

Ha még nem vettél itt egy régi Evig fúrógép(2500 Ft), de lehet hogy alkudhatsz is. Szerintem ez is meghajtaná--a tokmányba be tudsz fogni ékszijtárcsát többlépcsőst is. Ha igaz, akkor kb 800-at forog. Ezeket még rendesen elkészitették, s nem spórolták ki az anyagot belőlük.
http://epitkezes-otthon.vatera.hu/barka ... 84822.html
üdv
jmedvegy

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Pjanos írta:Ha még nem vettél itt egy régi Evig fúrógép(2500 Ft), de lehet hogy alkudhatsz is. Szerintem ez is meghajtaná--a tokmányba be tudsz fogni ékszijtárcsát többlépcsőst is. Ha igaz, akkor kb 800-at forog. Ezeket még rendesen elkészitették, s nem spórolták ki az anyagot belőlük.
http://epitkezes-otthon.vatera.hu/barka ... 84822.html
üdv
Üdv!

Ez biztosan nem lesz jó megoldás. Egyrészről, mivel a fúrógépben kefés motort alkalmaznak, ami kis méretben aránylag nagy teljesítmény leadására alkalmas, de időszakos üzemeltetéssel. Hosszabb távon ez mindenképpen melegedni fog, bármennyi anyag is van rendesen beledolgozva.
Másrészről a fúrók tokmányszerkezete fúrásra lett kitalálva, az oldalirányú igénybevétel (ékszítárcsák) és az ebből adódó oldalirányú terhelés magának a tokmány rögzítését kezdik ki.
Való, hogy a 70-80 években az egyes barkácsgépeket lehetett idehaza is venni klf, a gépre szerelhető adapterekkel (körfűrész, eszterga, stb), de itt a kialakítás biztosította a tokmányrész tehermentesítését, vagy a megfelelő irányú terhelést.
Hosszabb távon valamilyen aszinkron motor beszerzése a célszerű, lehetőséghez képes inkább a 2 póluspárú (1440 ford/min), mert ezek nagyobb nyomatékkal dolgoznak ugyanazon teljesítmény mellett. A lassítás vagy gyorsítás már csak az ékszíjtárcsákon múlik.

További szép napot!
Avatar
Soma Bear
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.05.01. 07:16

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: Soma Bear »

Köszönöm a hozzászólásokat! A fúrógép nekem sem tűnt jó ötletnek! Egyenlőre a vaterán próbálok elcsípni egy izmosabb motort! :)
Óvd a fákat! Egyél hódot! :)
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: kovi »

Dezső írta:Üdv néked, Soma bear!

A gyári kis gépeken 370W-os a motor. Az enyémen is ez van (Holzmann 460). Ha tisztában vagy a képességeivel, és azt tiszteletben tartod, akkor a teljesítmény elegendő. Ha a gyors fordulat 2800/perc körülit jelent, akkor mindenképpen szükséges annak a "szabályozása" - több lépcsős ékszíj áttétel. Ennél nagyobb anyagfordulatra nem is nagyon van szükség. A nagy fordulaton kirepülő alaktalan fák röppályájába általában beleesik az ember homloka - és az nagyon egészségtelen. De én kezdő vagyok, hallgassuk meg gyakorlottabb kollégáinkat is.
Szia Dezső!

Nekem is ilyen gépem van és a hivatalos leírás szerint a motor teljesítménye 3/4 HP azaz LE. Ha ezt átszámolom, akkor az 560 KW. Láttam már én is a 370W-os kiírást, de én azt kevesellem.

Soma Bear!

Én 8000Ft-ért vettem 220v-os villanymotort a szalagfűrészemre. (Ha jól emlékszem 1,5KW-os)
Kiartóan és türelmesen kell keresni a hirdetések között (de nem a vaterán), és előbb vagy utóbb megtalálod amit szeretnél. De én sem javaslom, hogy belefogj egy 370-os motorral.

Minimum az 550wattra szükséged van, de ha jót akarsz magadnak, akkor veszel egy 750w-os motort.


Üdv

Kovi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Kovi!
kovi írta: Nekem is ilyen gépem van és a hivatalos leírás szerint a motor teljesítménye 3/4 HP azaz LE. Ha ezt átszámolom, akkor az 560 KW. Láttam már én is a 370W-os kiírást, de én azt kevesellem.
A 560 KW az ugye elírás, ugye ekkora teljesítménnyel már vasúti kocsikat vontatnak. :lol:
Üdv. Pozsi
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Pozsi!

Igen, ráérő időmben vasúti kocsikat vontatok a faesztergámmal. :P


Üdv


Kovi


UI: Biztos, hogy a hozzászólásomnak ez a legérdekesebb része?
Avatar
Soma Bear
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.05.01. 07:16

Re: Villanymotor teljesítmény

Hozzászólás Szerző: Soma Bear »

Tiszteletem az uraknak!

Ismét kérdeznék. Minden 380-as (400-as) motort át lehet kötni 220-asra? Vagy csak amelyik adattábláján jelölik mindkettőt? Úgy néz ki, hogy a jövő héten meg tudok nézni egy-két motort a volt főnökömnél. Ezek pékségben használatos gépekből kerültek ki, pl. dagasztó gép. Csak, hogy érdemes lesz-e elhozni. Azt tudom, hogy a teljesítményének a harmadát elveszti átkötéskor, de hátha elég nagy teljesítményű motort sikerül találni! :) Már, ha át lehet kötni!
Óvd a fákat! Egyél hódot! :)
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég