Speciális kés?

Lezárt
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia!

Ilyenre gondoltam
De gondolom neked nagyobb lehetőségeid vannak. Ahol még ipar is van.
Üdv. Pozsi
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: Robo »

Kösz a tippet, utána nézek mit lehet itt találni és mennyiért.

Üdv, Robó
Üdv, Robó
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: Robo »

Gyors kutakodás eredménye.

Nem tudom ezeket a szerszámanyagokat még hőkezelni kell, vagy már bevetésre kész állapotban árulják. Mit gondolsz erről Pozsi?
Üdv, Robó
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia!

Szerintem hőkezelt.
Ezeket a betétkéseket a fémesztergályosok használják, megfelelő profil köszörülnek bele. Amikor tanultunk esztergálni, akkor mindenki kapott egy 20x20 kést és abból kellett oldalazó kést köszörülni, majd leszúrót. Utána kaptunk csak vidia lapkás késeket.
Az előbb kerestelek a csevegőben, ott talán gyorsabb.
Üdv. Pozsi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Robo: kutakodásod eredménye, hogy bruttó, felfele kerekítve 9 Euróért (2 korsó sör kiszolgálással?) megkaphatod azt az anyagot, amiből némi munkával készíthetsz olyan kést, amit nyéllel, márkanévvel, szép csomagolással egyébként 50-80-100 Euróért vásárolhatnál. Sok sikert hozzá!

Pozsi: A http://www.fairtool.hu/downloads/Katalo ... k/0004.pdf lapon a téglalap keresztmetszetűek esetén faesztergálásra a HSS, vagy a HSSE Co10 alapanyagú az alkalmasabb? Hasonlóan kérdés, hogy amatőr fémdarabolási és küszörülési képességekkel melyikkel könnyebb elbánni?
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

A faesztergálásra bőven elegendő a sima HSS anyag. Co csak a hővezetésen kívül a keménységet is befolyásolja. Nem keletkezik faforgácsolásakor akkora hő mint a fém forgácsolásakor. HSS keménysége 63-64 Hrc, míg a HSS-Co8 67-68 Hrc amit nem lehet nagy változásnak tekinteni, de árban jelentős az árkülönbség 10X 4X160 méretű HSS 2 453,64 Ft, míg a HSCo10 4 000,50 Ft kerül. Én a magam részéről elegendőnek tartom a HSS anyagot. Érdemes a neten keresgetni, mert nem a legolcsóbb helyet hivatkoztam, meg vannak olyan Webáruházak ahol olcsóbban be lehet szerezni a betétkést.
Robo elültette bennem a bogarat és most veszek én is simítókésnek gyorsacélt, valamint Demeter Lacinál láttam egy érdekes kör keresztmetszetű kést amit szeretnék elkészíteni.
Üdv. Pozsi
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: Robo »

Sziasztok!

Ahogy mondod Mikapu, már le is tettem a gyári kés átalakításáról. :P Rendeltem pár darab 5x20x200-as anyagot az alább említett helyről.
Kösz a tippet Pozsi, eddig nem gondolkodtam saját kés készítésében, de egy lapos kést azzal amim van meg tudok csinálni. Egy holker már nagyobb kihívás lenne, ill. profil köszörű jó ha van hozzá.
No meg töredéke a gyárinak.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
Tibor
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.24. 12:33

Kirschen (cseresznyés) kések

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Szevasztok.
Szeretném a segítségeteket kérni,hol lehet cseresznyés emblémájú,( Kirschen) vésőt kapni.
Akinek van szívesen venném a véleményét, hogy milyen anyagból van, és mennyire éltartó, minőség ár arányáról is kérném a véleményeteket.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv: Tibor
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Tibor!

Én nem régiben vettem egy a Bauhaus-ban, de csak a Szigetszentmiklósiban volt. A késeket még nem kellett köszörülni, de még most ismerkedem velük, de nagyon tetszenek.

Akit érdekel, hogy miről van szó: Itt
Üdv. Pozsi
Avatar
Tibor
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.24. 12:33

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Szevasz Pozsi.
Köszönöm a segítséget,megnézem.
Látom van HSS. anyagból is.
Üdv: Tibor
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég