Speciális kés?

Lezárt
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Hagyomány ápolás

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Köszönjük Mikapu a terjedeles cikket!

Ha élhetnék egy javaslattal, a lelkes faesztergályos számára igencsak hasznos kovácsok/szerszámgyártók elérhetőségeit egy külön témában, vagy letölthető dokumentumban tároljuk, ami pl csak tagoknak elérhető. Név és elérhetőség közlése nem sért személyiségi jogokat, ha abba az illető is beleegyezik.

Ez most eléggé OFF, majd megfontolás után moderáljátok légyszíves.
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Hagyomány ápolás

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Kiscsiszi: Persze össze lehetne írni a kovácsok elérhetőségeit. Végkövetkeztetésem azonban ez: Nem éri meg velük bármit is csináltatni. A laposvésők (simító, kaparó) fémesztergályos betétkésből elkészíthetőek házilag. Ez a legolcsóbb. Tuti HSS anyag. A holkerek esetében kellenének a kovácsok. A jó késhez a jó alapanyag sem olcsó + kovácsolás + edzés + köszörülés, a vége az, hogy csak olyat szabad kováccsal készíttetni, amit méretben, profilban sehol nem lehet készen megvenni, hiszen a valóban minőségi cucc egyedi gyártása biztosan drágább lesz. A szokásosan ismert német és angol nyelvű honlapokon lehet tehát böngészni és azokból érdemes választani. Hazai forgalmazóként a Pilana (Narex) úgy tudom a BP. Reiter Ferenc utcában már egy éve megszűnt, nem tudom ki vette át. A STUBAI a stubai.hu helyen elérhető. Igaz, egy ideje új a forgalmazó: Háros helyett SzFehérvár az eladási helyszín. (Nemrég vettem ilyet, szerintem megéri. Kérj pdf katalógust és xls árjegyzéket.) A Holzmann e cég mindhárom viszonteladójánál kapható. Sajnos csak készlete van. Akinek induló teljes készlet kell, az a gyanúm, hogy megéri. Meg van még a cseresznyés (Kirschen), amit a shop.woodholz.eu helyen lehet kapni, de nem tudok róla, hogy kinek lenne ilyen. Persze ebből is csak a HSS-t szabad megvenni.
Visszatérve a kovácsokra: a spéci dolgokat, mint horog (több változat), gyűrűskés, meg lehetne még néhányat sorolni, nem is ismerik.
Tehát marad a fenti 3 (én ennyiről tudok) hazai forgalmazó, meg szerte a világból a faesztergályosokra szakosodott webáruházak.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
tomcsifajatek

Re: Hagyomány ápolás

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

Sziasztok

Kicsit csatlakoznék Mikapu véleményéhez, kicsit más példával. Első marógépemet 6000 ft-ért vettem vásároltam hozzá egy pár ezer forintos marókés készletet. Ezután ahogy jött a pénz 12000 ezerért vettem a marókések darabját. Egy évtized után is ezeket a késeket használom csak már nem 6000 ft-os gépen. Mindenki vonja le a tanulságot saját belátása szerint.....
adzsem

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: adzsem »

Tiszteletem!

Ma volt szerencsém megismerkedni egy világjárt kovácsmesterrel vagy mesterkováccsal (mindkettő igaz).
Vállal mindenféle faesztergályos szerszám készítést, csinált már takarékos tálkivágót, vésőket, egyebeket.
Verőcén van a műhelye.
Az elérhetősége:
Kocsy Márton
martonakovacs@gmail.com
FB:
https://www.facebook.com/people/M%C3%A1 ... 4357262377
Ha a neten rákerestek van róla pár cikk és képek a munkáiról.
Ha keresitek hivatkozzatok rám (Deák Tamás, Püspökszilágy)

üdv,
Tamás
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Helló!

Tamás, köszönjük!

Nekem kérdésem lenne: próbálkozott már valaki ilyen, vagy ehhez hasonló betétkésekkel esztergálni?

http://azcarbide.com/product-category/round/
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
bardi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.04.08. 06:41

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: bardi »

Üdv!
Napi szinten használom. De az oldalon lévők árát sokallom. Nem azért, mert nem éri meg, hanem mert egyszerűbb megoldás is van. Tettem már fel képeket a saját gyártmányaimról, és szó is volt erről a témáról itt. A lapkák fillérekért beszerezhetők (a bevonatos nem jó!), gyémánt koronggal át lehet az élszöget állítani. Tartót egyszerű hozzá készíteni, nem igényel spéci anyagot. Jó vele dolgozni, élezni szinte nem is kell, de gyémánttal egyszerűen megoldható. Tanult esztergályos barátomnak is nagyon tetszett...
Főleg üregelésnél használom.
bardi
Avatar
bencezug
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2012.01.11. 07:09

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: bencezug »

Szia kiscsiszi!
Nézd meg az albumom negyedik oldalát.
Üdv: bencezug
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Látom, köszönöm bencezug!
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Sziasztok!

Alábbi ötleten gondolkodom (Pozsi után szabadon).

5219

A skiccen egy sarokcsiszoló látható, amely egy csuklós szerkezeten fel-alá tud bukni. A korong alatt a HSS gyorsacél egy, a számára előkészített (mart) csúszkában előre-hátra tud mozogni. A sarokcsiszolót a saját súlya húzza lefelé, alkalom adtán egy rugóval még rá lehet segíteni.
A csiszoló a kést "befelé húzza", így elengedhetetlen a korong-védő megléte, ha esetleg a gép berántaná a kést, és ezáltal az azt tartó kezet.

Nyílván csak lassan lehet haladni vele, a HSS anyag folyamatos hűtésével.
Hátránya, hogy a betétkést szabad kézzel tartjuk/csúsztatjuk a járatban, így elfordulhat.
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
bencezug
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2012.01.11. 07:09

Re: Speciális kés?

Hozzászólás Szerző: bencezug »

Szia kiscsiszi!

A késedre ez esetben is lehet nyéllel ellátott toldót alkalmazni.

A toldóra aztán lehet hegeszteni vezetőlapot,az asztalra egy tájolósínt ütközővel.
A probléma megoldva.

Üdv: bencezug
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég