Meneteshüvely fából

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Meneteshüvely fából

Hozzászólás Szerző: kovi »

Sziasztok!

A nagyérdemű tagság véleményét szeretném kérni a következő probléma megoldásában.

Az egyik barátom nagy hi-fi őrült és a következő ötlettel állt elő. Készítsek neki az RCA csatlakozóihoz menetes hüvelyt fából. olyat, amilyet a képen láttok.

[img]2309[/img]

A hüvely elkészítése nem gond. Ami gond az a benne lévő menet elkészítése.
A belső átmérő 8mm. A menetemelkedést nem tudom pontosan, de az biztos, hogy metrikus menet.

Szerintetetek fémekhez való menetfúróval el lehet készíteni?


Üdv

Kovi

UI: kikötés, hogy fémet és műanyagot nem lehet alkalmazni az elkészítés során.
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Meneteshüvely fából

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Kovi : Utóiratodban ezt írtad: "kikötés, hogy fémet és műanyagot nem lehet alkalmazni az elkészítés során"
Nos, erre nagyon kíváncsi vagyok, hogy fog sikerülni. Bocs, de gondolom mégsem kőbaltával akarod majd ezt megoldani? Pedig az se fém, se műanyag. Pedig ha nem is kőbaltával, de kerámia élű szerszámmal esetleg próbálkozhatnál.
A tréfát félretéve, a menetet én a hagyományos fém menetfúróval próbálnám elkészíteni. Valami jó sűrű szövetű trópusi fát lehetne választani hozzá.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Pjanos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.09.06. 19:16

Re: Meneteshüvely fából

Hozzászólás Szerző: Pjanos »

Ha előbb vastag anyagba belefúrod a menetet, majd utána vékonyitod le, akkor elvileg sikerülni kell.
üdv
Avatar
drehas
Örökös tag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012.01.12. 21:37

Re: Meneteshüvely fából

Hozzászólás Szerző: drehas »

Szia Kovi
A menetet csak akkor tudod fém menetfuroval elkésziteni,ha a menet szabványos.ne a megadott 8mm-es
furatméretből indulj ki,hanem a furathoz csatlakozó csap átmérőjéből.amennyiben a csap átmérőt megszorzod
0,8 tizeddel,megkapod a magátmérőt.meg kell mérni a csap menetemelkedését,megnézni,hogy a csapátmérő és az emelkedés megegyezik e valamelyik szabvány menetfuróval.ha igen,csak akkor tudod elkésziteni a kért munkadarabot.
remélem,tudtam segiteni.
drehas
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Meneteshüvely fából

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Kovi!

Véletlenül van itthon RCA dugóm. Szétszedtem, de nem igazából sikerül beazonosítanom. A külső átmérője 9 mm. A romló szemem mellett nem tudom eldönteni, hogy a menetemelkedése 1 mm, vagy 25 menet egy "-ban.
Remélem tudtam segíteni.
Üdv. Pozsi
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Meneteshüvely fából

Hozzászólás Szerző: kovi »

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat. Egyelőre még a "próbafúrásoknál" tartunk.
Még az is gondot okoz, hogy milyen fával gyakoroljunk. A paliszanderrel ugyan is nem szeretnénk.


Üdv

Kovi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Meneteshüvely fából

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Gyakorláshoz a bodza pl. nagyon jó lehet. Tömör, szárazon kemény.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
brutus
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2012.01.12. 20:54

Re: Meneteshüvely fából

Hozzászólás Szerző: brutus »

Szia Kovi!
Talán így próbáld. Remélem érthető! Ha a külső átmérő nem számít nagyon.Belül keresztszál a menetnek, kívül hosszaszál erősítésnek.
Aki öt szóval mondja el, amit hárommal is el lehetne mondani, az egyéb gazságokra is képes.
Avatar
brutus
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2012.01.12. 20:54

Re: Meneteshüvely fából

Hozzászólás Szerző: brutus »

Ja! és gyertyánfát javasolnék.
Üdv: brutus
Aki öt szóval mondja el, amit hárommal is el lehetne mondani, az egyéb gazságokra is képes.
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Meneteshüvely fából

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Kovi!

Amit mértetek az alapján M9x1-es finom menetre saccolok, bár egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról hogy metrikus. Lehet hogy zoll-os menet, mint általában az angol területről érkező technikai elemek. Kell legyen nekem is szétszedhető RCA dugóm valahol, megnézem majd.

Én sokszor fúrtam már menetet fába, igaz nem finom hanem normál menetet, M4-M8-ig. Mindenképp én is a nagyon tömött és kemény trópusi fákat ajánlom, mint pl. ében (a makassar ében barnásabb), black wood, paliszander és a rózsafa félék, stb. Ha kicsit korábban felhozod a témát, raktam volna neked a csomagba maradék anyagot. :( Ebben a méretben akad bőven amit használni tudtál volna.

A gond nem is a menet, hanem hogy vékony falúra kell csináljad. Gondolom nem akar az illető egy nagy koloncot a zsinór végére, illetve a hifin elég közel vannak a csatlakozók, erre gondolj majd a max. külső átmérő kialakításánál.

Ha megvan a menet mérete, csinálj egy fém csavarszárat megfelelő menetvágóval, amit be tudsz fogni a tokmányba. Erre feltekerheted a menetes nyers fadarabot, és azután kívül készre esztergálod. Ha kész letekered a csavarról.

Nem irigyellek a feledat miatt, bár nem lehetetlen.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég