Szerszám ajánló

Lezárt
Avatar
stubó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.02.21. 21:17

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: stubó »

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.
Az lenne a kérdés,hogy a HSS betétkéshez,lehet e hozzá hegeszteni vas tüskét,amire a nyelet teszem rá?
Minden segítséget előre is köszönök.

Üdvözlettel
stubó
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Szia stubó

Nekem sikerült és nem használtam semmi különleges megoldást és pálcát.
Sima elektródás hegesztéssel oldottam meg, csak nem könnyítettem vissza a feltöltött varratot.
Na meg persze visszaengedtem, hogy ne pattanjon le.
De van hozzá kapható elektróda is borsos áron.
Tisztelettel: Varifer
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Szia stubó!
Én is normál elektródával hegesztettem.Eddig még nem törött el.
A hegesztés helyét köszörűld körbe az összeillesztésnél.
Avatar
stubó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.02.21. 21:17

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: stubó »

Szia Varifer.
Köszönöm a gyors és segítő válaszod.
Akkor megpróbálkozom vele én is,és bízok benne,hogy nekem is sikerül.

Üdvözlettel.
stubó
Avatar
stubó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.02.21. 21:17

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: stubó »

Szia Farongáló!

Neked is köszönöm a segítő válaszod.
Kedden vagy szerdán megjön a kés és akkor neki állok.

Üdvözlettel.
stubó
Avatar
JANIKA
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.01.12. 16:59

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: JANIKA »

Szia Stubó.
Nemrég készítettem magamnak egy kaparókést csak úgy hirtelen, mert kellett. A gyorsacélra egy 10,9-es 12-es csavart hegesztettem a fejénél, mert így szélesebb lett a varrat. A Szalókitól kapott ELGA 312/E312-17 (ez van ráírva) elektródával. Nem az első ilyen késem és még egyik sem tört el. A sima OK 46-16-os elektródával viszont már jártam úgy hogy eltört, de próba szerencse. Az biztos, hogy rendesen elő kell készíteni az anyagot. Jól kigyökölni, rozsda és zsírmentesíteni. Ezt a fajta elektródát nem mindenhol lehet kapni (nálunk sem), de biztosan van az ESAB-nak is ehhez hasonló.
3160
Üdv. Janika
"Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta."
Avatar
stubó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.02.21. 21:17

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: stubó »

Szia Janika!

Köszönöm a segítő hozzászólásod,és hogy megosztottad a tapasztalatod.
A kép is nagyon segítő jellegű.
Sajnos csak OK.46.16-os elektródám van,de megkérdezem a szomszédomat,mert Ő sokat hegeszt.

Üdvözlettel.
stubó
Avatar
JANIKA
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.01.12. 16:59

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: JANIKA »

Sziasztok.
Tegnap az anyagbeszerzőnk jóvoltából hozzájutottam 5 db elektródához. A hegesztő boltban katalógusból kinézték a szerintük, az én igényeimnek megfelelő pálcát. Ma készítettem egy próba hegesztést. 20×12-es esztergakés szárra hegesztettem egy ugyan olyan méretű gyorsacélt (HSS). Az elektródáról csak annyit tudok ami rá van írva COMET SD és azt, hogy sokan viszik laprugók hegesztéséhez.
3236
Körbecsiszoltam és gondoltam le is tesztelem méghozzá vason. Direkt úgy fogtam be a késtartóba, hogy a hegesztés kilógjon, így még azt sem lehet mondani, hogy azért nem tört el mert alá volt támasztva. Félrehúzódtam a kés vonalából és lesz ami lesz alapon nekinyomtam a vasnak. A kés remegett mivel nagyon ki volt fogva, de nem tört el. Sikerült a tesz. Ezek után bátran fogom használni fához, mivel kialakítottam belőle egy kaparó kést.
3237
A hegesztést inverteres hegesztővel végeztem. Sima trafóval nem tudom hogy viselkedne ez az elektróda.
Üdv. Janika
"Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta."
Avatar
stubó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.02.21. 21:17

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: stubó »

Szia Janika!

Én nagyon örülök hogy megosztottad a tapasztalatod,és képekkel is alátámasztottad.
Már beszéltem a szomszédommal,és utána néz pálcának,de neki is van spéci pálcája,és azzal is próbálkozunk. Nekem is ma jött meg a két kés,azon már ki is próbáljuk.

Üdvözlettel.
stubó
Lacika
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.07.10. 09:35

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Lacika »

Sziasztok!

Vizes-száraz köszörűt tervezek vásárolni egyik ismerősömmel. Az egyik dolog ami miatt kissé
bizonytalanok vagyunk-125/150 vagy150/200 száraz/vizes- köszörűt válasszunk. Igazából a 150/200-ra
szavaznánk inkább, de megkérdezném előtte a véleményeteket.

Szép estét!
Lacika
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég