Szerszám ajánló

Lezárt
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia!

A nagyobb átmérő jobb a késprofilnak. Vagyis min. 200 mm.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
jmedvegy

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Üdv!

Inkább egyiket sem. A 200-as átmérő a vizes részé, viszont a köszörű korongnak kellene legalább 200 átmérőjűnek lennie.
Ha Einhell vagy bármilyen más ilyen megoldás, annak a vizes része, mint fenőkő, nekem sem jött be, nem használom.
Igazából egy CBN tárcsa lenne az ideális, de az is legalább 200-as átmérőben létezik. Vagy egy Tormek. Az viszont igen költséges.
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Robo »

Üdv,

Az Einhell-t csak látásból ismerem, nekem egy hasonló noname vízesköszörűm van ill. volt. Alapvetően jól lehetett használni.
Én személy szerint a vízeset ajánlom neked, min. 200mm átmérőjű és 220-as szemcséjű kővel.
Durvább, nagysebességű köszörű csak megeszi a késed, ill. hamar beégeti az élét ha nem vigyázol. A 220-as még jó profil alakításhoz is, de már elég finoman élez. A kő finomításável még jobb élt lehet elérni, de erről már írtam korábban.

A Tormek az valóban drága, nem mindenki engedheti meg magának, de van szerencsére egyéb készülék is ami megfelelő hobbi célra.

Sok sikert,

Robo
Üdv, Robó
jmedvegy

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Üdv!

Robo!
Azt hiszem, ezeket a típusokat szokás Tormek klónoknak nevezni, mint akár ezt. Gyakorlatilag a méretezés is teljesen azonos, még a kiegészítők is gond nélkül használhatók, pl. az említetten is.
A CBN-nel én is kacérkodom, nem izzítja fel az élt, bármennyire is meglepő, így hidegen köszörül, és nem igényel fenést, az alkalmazott finomság okán.
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Jmedvegy!

Ez a CBN gyémánt korong érdekes lehet, mindazonáltal nem olcsó mulatság. 200-as átmérőben csak a korong 200 $ körül mozog.
Viszont ha sérül a felület, nem javítható, mint a köveknél.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Meg választhatod ezt is: http://holzmetal.hu/gepekadatai.php?fid ... &t=nts200s
Ezzel csak egy a baj, hogy a lap alján jobb oldalon látható holker fenő segéd csak ezen a képen létezik, a valóságban meg nem. Futottam ezzel köröket, eredmény: e forrásból nincs. A fenőgéppel vele szállított segéddel a simítóvésőt ugyanakkor nagyszerűen lehet fenni.
Az a szerencse, hogy a segédeket (angol szövegekben: jig) vezető acélrúd a Holzmannál és a Tormeknél is 12 mm átmérőjű.
ha tehát megveszed ezt: http://www.gepplus.hu/tormek/tts100.html meg ezt: http://www.gepplus.hu/tormek/svd185.html , akkor a holker késeket is kiválóan lehet fenni. Persze én kezdő pancser vagyok, így nincs több évtizednyi köszörülési gyakorlatom, tehát nekem kellenek ezek a segédek. Tapasztalatom: kiváló, nagyszerű, frenetikus, óriási. E segédek nem olcsók, de megérte. Immár tudom milyen az éles kés.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
jmedvegy

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Robo írta:... Viszont ha sérül a felület, nem javítható, mint a köveknél. ...
Üdv!

Teljesen igazad van. Viszont ez elsődlegesen a magyar szóhasználatunk szerint fenésre lehet használni, a köztes lépés kimarad. Akivel eddig kapcsolatban kerültem a használatát illetően csak szuperlatívuszokban szólt róla. Másik előnye viszont, hogy idővel nem változik a mérete, tehát az élforma kialakítása sem.
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Mikapu!

A köszörű amit mutattál a Holzmannál ugyan az mint amit én belinkeltem, ami nekem volt, csak pirosban. Viszont a Holzmannál olcsóbb, 140 EUR. ;)
Csak megerősiteni tudlak, az árát megéri a gép. Egy holker befogóval kiegészítve kielégíti a legtöbb igényt.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Lacika
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.07.10. 09:35

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Lacika »

Sziaztok!

Köszönöm a tanácsokat!

Szép estét!
Lacika
jmedvegy

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Robo írta: Holzmannál olcsóbb, 140 EUR. ...
Üdv!

Vagy pl. itt.
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég