Szerszám ajánló

Lezárt
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Sziasztok!

Uni-maxnál a héten "akcejós" a 6dbos késkészlet.

http://www.uni-max.hu/faesztergalyozo-k ... ofi6-db/d/

Szerintem a legtöbben sk késekkel dolgoznak, de hátha van valaki, akit érdekelne.
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Ha ez valóban HSS, akkor nagyon jó vétel: 6 db kb 12 e Ft = 2 e Ft/db. Ez olyan, mintha ajándékot kapnál. A Pilana HSS is 10 e Ft/db volt nyéllel, csak eltűnt a hazai forgalmazója. A többi pedig mind többe kerül. Ha megveszed, kíváncsi vagyok tapasztalataidra.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Megrendeltem, s már alig várom. :)
Bár van otthon HSS sk. késem most elég, gondoltam, adok egy esélyt neki.
Most már csak az élezést kell megtanulni, mielőtt majd jól elrontom a meglévő élprofilt. :)

A tapasztalatokról beszámolok.
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
jmedvegy

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Üdv!

A gyári élprofilok ritkán jók. Általában valami általános, szabvány formára alakítják, tál és fazonkéseknél vésőknél szinte mindegyik egyszerű kontúros köszörülést kap. Nincs fenve, a végleges forma kialakítása magára a használóra fog várni.
Mindenesetre sok sikert a készlethez!
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kovi »

Sziasztok!


Rossz tapasztalat ezzel a késkészlettel, hogy minden darabnak lecsökkentették a keresztmetszetét.
Gyakorlatilag alig használható valamire. Ja, és nem HSS.
Sajnos én is vettem.


üdv

Kovi
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Kovi, ne törd le a lelkesedèsem idő előtt...: )
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Köszörüléshez megfelel!!! :)
Avatar
Laci71
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.11.04. 14:08

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Laci71 »

Sziasztok,!
Igen nekem is van , mivel az esztergával mindent elhoztam ,. :)
Sokszor kell köszörülni ,de a holzman késeknél semmivel nem rosszabb azt is kaptam mellé ,annak sem jobb az éltartása .. :D
a Különböző HSS kések azért sokkal jobbak igaz az mind maszek gyártmány ,azokat is hozzá kaptam de már kezdtem sajátokat is gyártani .
.Már közel negyven darabos a készletem .de még bővítek próbálkozom melyik jobb. :)
Üdv: Laci71
Avatar
bencezug
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2012.01.11. 07:09

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: bencezug »

Tisztelt Fiatalok!

Köztudott, hogy a faesztergálásnál a HSS /rapid/, és vidia kések a leg megfelelőbbek.

Az ilyen készletek ára elég huzós, ezért próbáljátok saját kezüleg készíteni.
Az acél beszerzése után nem szabad tüskére pazarolni a drága anyagot.
Hosszabbitót/ adaptert kell összeállitani.
Megfelelő méretű vastag falu cső. 1 db 6-os rögzitő csavar, 1 db 8.10 mm facsavar, nyél, menetfurás, hegesztés.
Sok sikert az elkészitéséhez.

Üdv: bencezug4092
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Sziaszok!

Ígéretemhez híven, álljon itt egy kis leírás / beszámoló az Uni-max késkészletet illetően.

Nos, a késkészletet Júl. 2-án rendeltem meg, múlt szerdán (Júl 23) meg is érkezett. Nem tudni miért, én szeretem azt hinni, hogy ebben az agyon-computerizált világban egy banki átutalással történő fizetéssel gyorsabb kiszolgálás érhető el. Sajnos most sem ment minden rendben, elkeveredett a számla, nem találták az utalást, stb. Szóval jó hosszú volt a rendeléstől számított idő, amíg ideért. (Utólag azért elmondanám, hogy a munkahelyem miatt az árú a szüleimhez megy, ezért utalok általában előre)

Már első ránézésre is hatalmas a doboz, amiben küldik. Rögtön a fólia feltépése után szembetűnt, hogy persze a doboz alja le akar vállni a széléről. Ez ugye a kések szempontjából nem is érdekes, na de azért csak bántja az ember csőrét, mert ugye mégiscsak minőségi dolgot várunk...

A dobozt kinyitva már szebb a látvány:

4095

A kések szépen sorjában, a fém részek leolajozva, fóliába burkolva.
A lenti képen egy 30 centis alu vonalzót tettem a hosszú holker mellé, hogy érzékeltessem a méreteket.

4093

A meglepetés (na jó, nem is lepődtem meg) akkor ért, amikor a nagyoló kést a kezembe vettem. Félkör alakú holkerre számítottam, L-alakú kést kaptam helyette. No de ott egye fene, lássuk a többit!
Itt ér a következő meglepi: a rövidebbik holker + íves kaparó + leszúrókés fém része cseppet sem párhuzamos a nyéllel. A következő kép szemlélteti a dolgot:
(A kést ráfektettem egy alu-vonalzóra, hogy látható legyen az eltérés)

4094

Na, azért ez már olyasmi, ami bántja az ember szemét, főleg az olyan emberét, aki csinált már maga is otthon, házi módszerrel jó néhány kést, és még azok is egyenesebbek! :)

Sebaj, lássuk, mire megyünk!

Ráfogtam a nagyolókésre, és időm nem sok lévén (na meg a köszörűm elé is sikerült kb 1 mázsányi gépet/fát/egyebet odahalmozni, így nem fértem hozzá) megfogtam hát a sima kaszakövemet, és meghúztam a kés élét. De úgy igazából. Na, itt lepődtem meg, mert ezt a házi HSS késemmem viszont nem csinálom meg ilyen egyszerűen. :)
A kés anyaga valamiféle szürke acél (hozzáértőbbek majd analizálják mi lehet) gyakorlatilag 20-30 húzással szépen megfentem a kést. Nem mondom, hogy borotvaéles lett, de nem is ez volt a cél, csak annyi, hogy kipróbálhassam.
Befogtam egy bükk pogácsát, és szépen tudtam vele nagyolni, és az élét is jól tartotta, de nyílván 5 perc használat után nem tudok hosszú távú következtetést levonni.

Később próbálkoztam a holkervésőkkel, de mint mondottam: megélezni nem volt időm, így hát csak úgy nekifogtam az anyagnak, hogy "szokjam egy kicsit". Nyílván nem teljesített olyan jól, mint a bejáratott késem: tehát igencsak élezni kell.

A kések nyelének a kidolgozása is hagy némi kívánnivalót maga után, de nyílván az ember azt elsősorban markolni akarja, és nem gyönyörködni benne.
Ami egy kicsit zavaró, hogy minden kés "orrnehéz". Túl könnyű a nyél, ez engem kicsit zavar.

Egyenlőre idáig jutottam az ismerkedéssel.
Most egy megfelelő kés-élező alkalmatosságon dolgozom, hogy végül megélezhessem a késeket, és elkezdhessem az érdemi munkát.

A tapasztalatokról újfent megnyílvánulok majd.
Tehát folyt. köv.
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég