Szerszám ajánló

Lezárt
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Kovi: Ha megtanulsz kézből köszörülni és fenni? Az sokkal olcsóbb, de nekem nem sikerült.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
droti
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.01.12. 19:35

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: droti »

Sziasztok!
Azt, hogy melyik olcsóbb megoldás, nehéz eldönteni. Az élezővel lényegesen kevesebb kés fogyásra lehet számítani, mint akár a leggyakorlottabb köszörülés esetén is. Így végső soron jóval tovább maradnak "életben" a vésők, ami hosszútávon ugye megtakarítás.
Robo - nekem 1200-ason van, erre csak 200mm-es kő kell. Így még olcsóbb :)

üdv.droti
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kovi »

Sziasztok!

Mikapu! Bizony van pár olyan vésőm, amit leht, hogy ezek után is kézből fogok élezni. Viszont nincs mellettem egy Mester aki rácsapjon a kezemre, ha valamit rosszul csinálok, így bizon sokszor elszúrom, míg rátalálok a helyes útra.
Nekem nagyon rossz, hogy sokszor 2-3 hét is eltelik, mire kijutok a műhelybe. Így nehézen égnek be a helyes dolgok.

Ahogy Droti mondja, komoly megtakarítás, ha csak vizes kővel élezzük a vésőket. Egyébként megjött a köszörű.
Egyenlőre csak fölraktam rá a követ és bekapcsoltam, hogy lássam hogyan működik (a garancia miatt).

A vizeskő viszonylag szépen fut, oldalra van némi kilengése. De ez csak minimális. Ha véglegesen a helyére kerül, akkor még lehet rajta egykicsit segíteni. Ami illúzió romboló, az a vacak, gagyi műanyag ház.

Egy kicsit jobban érzem magam, hogy nem 57-ért vettem, hanem csak 44.600 -ért. Ez azért lényeges különbség. Főleg, úgy, hogy a hivatalos forgalmazó a drágább. Garancia van, egy nap alatt megjött, ingyenes szállítással. A Holzmetálnál ez a csomag 4-5 ezer Ft lett volna.

Megrendeltem a Tormekes kiegészítőket is. kb 1 hét mire megjön. október végétől lesz egy kis időm pörgetni, majd beszámolok a tapasztalatokról.

Üdv Kovi

UI: Addigra talán a Stubai vésők is megjönnek.
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Sziasztok!

Ma futottam bele, bár lehet, hogy csak nekem új, s már ismeritek:

http://www.faragoszerszam.info/termekka ... rga-kesek/
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Kiscsiszi!


Én már egyszer megkerestem emilben az Ambrus urat (1-2 évvel ezelőtt), akkor azt mondta, hogy nem készít már faesztergályos vésőket. Persze azért tehetsz egy kísérletet, talán most már más a helyzet.


Kovi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Ambrus Aladárnak annyi honlapja van mint égen a csillag. 8-)
A nyél nekem nem tetszik. A kések vasrésze rövidek és homályba vész a mérete és anyag minősége.

Kiscsiszi nagyon eltüntél. koc: (pedig minden nap írsz... :D )
Üdv. Pozsi
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Pedig megvagyok Pozsi, csak a hideg engem is lelassít. :)
Terveztem Fehérvárt, de a párom karácsonyi ajándéka egybe esett az időponttal (3 napnyi elvonulás a világtól)

Ott tűntem el, hogy ki fogom próbálni a denaturált szeszes szárítást, beszereztem hozzá a szeszt, van egy lenagyolt kaspóm (kb 2 hónapja nagyoltam) barackfából, gondoltam ő lesz az első áldozat. De oda nem jutottam el, hogy az egészet egy tálba tegyem. :)

Igazából másféle dolgokon töröm az agyam, most az esztergálás egy kicsit háttérbe szorul. Azért kerestem fel Ambrus úr honlapjait, mert érdekelne a faragás, ezért kellene pár jó minőségű alapkés, akkor botlottam ezekbe az eszterga késekbe.
Meg aztán néhány bútordarab megvalósításán töröm az agyam, mint afféle első bútorasztalos próbálkozásom. Csak hát ide elég hosszú út vezet :)

Addig is száradnak a fáim. :)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Rákérdeztem AA-nál a késeire, hogy miből vannak, méretek, stb.
Ennyit válaszolt:
"Amikor már a sokadik érdeklődőt kellett elküldenem úgy döntöttem, hogy pótolom a hiányt. A vésők anyaga kovácsolt rugóacál. 58 HRC. Nagyoló vésők mindenféle méretben vannak és most elég nagy a készlet. Érdemes felkeresni engem. Üdv Aladár"
Az a gyanúm, hogy a holkert hívja nagyolónak. Lehet, hogy tényleg érdemes felkeresni, mert a nyéllel együtt btto 8 e Ft/db ár annak ellenére is elég jó, hogy viszonylag rövidnek tűnnek a fényképek alapján a kései. http://www.faragoszerszam.info/termekka ... erga-kesek
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
jmedvegy

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Üdv!

Hivatalból a gyári esztergakések nyelek hossza elég változatos, függően a gyártótól, van mini és midi méret is, ez inkább ez utóbbira hasonlít, ami olyan 25-30 cm +-10 cm. Viszont a kések hossza inkább rövidebb, mint hosszabb. Aki valamilyen adapterrel élez, előbb-utóbb el fog oda érni, hogy nem tudja hogy befogatni a kését az adapterbe, gondolok itt akár az unimaxos adapterre is.

Valahol tettem fel képet, két tálvésőről, ami ugyanazon áron volt beszerezhető, csak méretben volt "némi" eltérés. Hát, aki belevág, annak sok szerencsét.
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Összefoglalom és magamnak lefordítom.
Az anyagminőség: rugóacél
megmunkálás : kovácsolás
keménység 58 HRC.
Az anyagminőséget továbbra sem tudom. A megmunkálás kovácsolás, nem megbántva Ambrus Aladárt eddig megosztott videóin kovácstűzhellyel nem találkoztam. A hőkezelés utáni keménységet a hevítés színéből meg lehet becsülni, de szavatolni csak méréssel lehet. A keménység egyfajta mutató szám lehet a kopásállóságra, de a szívósságra nem.
Üdv. Pozsi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég