Szerszám ajánló

Lezárt
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Kipróbálás nélkül nehéz az Ambrus-szerszámokról véleményt mondani.( a szerszámnyelek nem éppen profira vallanak, de ettől még lehet jó a vésők anyaga) Hála Istennek, nekem nincs szükségem újabb vésőkre, de természetesen nehezen tudok ellenállni, ha látok egy szép szerszámot. Ha nem lenne még semmilyen vésőm és tudnám, hogy komolyan fogok a pörgetéssel foglalkozni, biztosan vennék 2-3 db nyél nélküli Stubai holker-vésőt, a többit meg elkészíteném gyorsacél lapkákból. Természetesen a szerszámacél vésőkkel is lehet dolgozni, de ha van rá mód, inkább a gyorsacélt választanám. Aki szeret gyakran köszörülni, a szerszámacél szerszámokkal is tud szép munkát végezni. A lényeg: éles legyen a szerszám!!!
A szakkörös barátaim már jól ismerik ezt a bölcsességet:"életlen szerszámmal csak a profik tudnának..", de nekik meg drága az idejük, ezért meg sem próbálkoznak vele.
A fehérvári találkozón volt alkalmam néhány "profi-módon" életlen műszert megköszörülni. Bízom benne,hogy a következő találkozóig azért lát még fenőkövet a véső... Sikeres pörgetést kívánva üdv: fakéz
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kovi »

Tisztelt Kollégák!

Először is az Ambrus urat nem ismerem, vele sem jóban, sem rosszban nem vagyok. Ezért amit ide leírok az a saját véleményem.

Nekem is van rugóacélból kovácsolt vésőm 4db. A véleményemet már többször leírtam, így most csak röviden. Nyél nélkül 2500Ft/db áron csináltattam. Ezt a pénzt megérte, de többet nem adnék érte.

Néhány pörgető biztatására tavaly decemberben vettem 2db méregdrága Stubai vésőt nyél nélkül. Mivel a puding próbája az evés, ezért a héten már dolgoztam is velük 3 napot. Az első véleményem róluk az, hogy sosem volt még ilyen jó minőségű véső a kezemben. magasan felülmúlták a várakozásaimat. A meglévő, saját magam által, HSS anyagból készített vésőket is messze felülmúlják, minden szempontból.

A mikapu által megadott oldalon látható formázókés http://www.faragoszerszam.info/termek/n ... terga-kes/szerintem kb. 13-15 mm széles lehet, a hasznos hossza max. 10-12cm, az ára 8000Ft, a nyele gagyi, másikat kell készíteni. A Stubainál kapható 13mm széles formázók ára nyél nélkül 12.380 Ft, a 18mm-es ára 13.670 Ft. Csúcsminőségű Hss anyagból, melynek hasznos hossza 18cm. :!: :!: :!:

Kérdem én: Miről is beszélünk?
Igaz, hogy árban van 50% eltérés, azonban minőségben és élettartamban nem igen lehet a kettőt összehasonlítani.

Üdv

Kovi
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Sziasztok!
Valamikor ha jól emlékszem a régi "mafk-on" volt téma a hegesztés.
Ki emlékszik vagy ki tudja milyen elektródával lehet gyorsacélt eredményesen hegeszteni?
Előre is köszönöm.
Üdv: farongáló.
Pjanos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.09.06. 19:16

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Pjanos »

farongáló írta:Sziasztok!
Valamikor ha jól emlékszem a régi "mafk-on" volt téma a hegesztés.
Ki emlékszik vagy ki tudja milyen elektródával lehet gyorsacélt eredményesen hegeszteni?
Előre is köszönöm.
Üdv: farongáló.
Én vettem annó ilyen pálcákat, s nagyon jól lehet vele hegeszteni még nekem is, aki nem tanulta.
Ez van ráirva: INTERWELD E 360 és 2.5 pálca. Nem jegyeztem meg honnan rendeltem,s most nem találom...
Ha jól emlékszem Szaloki mondta el-irta- nekem is, igaz azt nem kaptam, de ez is az, csak a gyártója más.
üdv PJ
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Köszönöm Pjanos!
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia farongáló!

A hegesztésről itt olvashatsz ezen a fórumon: http://www.mafk.hu/viewtopic.php?f=4&t= ... %A9s#p2811

A véleményem mindig a régi gyorsacélt én nem hegeszteném semmilyen csodapálcával.
Üdv. Pozsi
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Sziasztok!
Vannak olyan gyorsacél vésőim amit 3-4 éve hegesztettem ok elektródával és semmi baja.
Nem olyan rég csináltam egy 20x10-es kaparót, a fenyőt bírta a keményfába elpattant. :(
Egy darabig nagyon jó működött.

A múltkor megérkezett a megrendelt vésőkészletem 6 db-os Bernardó majdnem 3 hónapra.
Nem valami igényesen van kivitelezve. Egy kicsit dolgoztam vele egyenlőre még élesek. Állítólag HSS rá van írva is.
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Robo »

Sziasztok!

Szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy nagyon jól használható kést, ha keményfáról van szó ill. bármilyen fa bütü oldali megmunkálásához.
Ez a Sorby hardwood scraper, már elég régóta használom és az egyik késem amitől soha nem válnék meg. Az él kialakítása miatt a legjobb bütü oldali kés. Nagyon finom hártyavékony forgácsot és ennek megfelelően sima felületet produkál. Én ezzel szoktam a kereszt esztergálást befejezni, utána a csiszolás már nem okoz problémát, mivel nem szed ki szálakat a fából.
Itt a leírás hozzá. Biztonságos a használata, nem kap bele a fába. Érdemes elkészíteni vagy akár beruházni rá. Az élszögeket megmérem még és közzéteszem, ha esetleg valaki kedvet kapna rá.
Üdv, Robó
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Robo!

Engem minden új megoldás érdekel. Ha van időd mérd le, lehet, hogy elkészítem.
Pár képet is tehetsz föl róla, különböző szögekből. Ja és persze videót használat közben.
Akkor meg már el is készítheted helyettem :l :koc

Viccen kívül: az adatok és méretek + pár kép jól jöhet még.

Üdv

Kovi

UI: ma már elkezdtem az ismerkedést BS-el. barátkozunk, barátkozunk. Eddig jók a benyomásaim, de majd később jelentkezem.
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Robo!

Közben megnéztem pár videót a Youtubon, és mivel volt otthon (igaz csak 6 mm vastag) egy lapos HSS anyagom benyelezve, elkészítettem egy hasonló kaparót mint ami neked van, hogy kipróbálhassam. És láss csodát, működik!
Egészen finom forgácsot lehet vele leválasztani.

Pont úgy ahogy leírtad. Közben azt is láttam, hogy sok videó van olyan kaparókról ami bár más formájú, más feladatra, mégis így van köszörülve, mert a forgácsleválasztás sokkal finomabb, mint a hagyományos élszög kialakításnál.

Köszi a tippet!

Üdv

Kovi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég