Szerszám ajánló

Lezárt
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kovi »

és még valami

A jó szerszmhoz megfelelő élező szerkezet is szükséges. Hogy vált be neked a Holzmann 200s köszörű?
Ebben gondolkodom, + a Géplustól beszerezhető kiegészítőkbe.

Üdv


Kovi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Szervusz Kovi!
Az a helyzet, hogy ahol eddig esztergáltam, onnét ki kellett vonulnom, így az összes cuccom most az én garázsomban van összezsúfolva, de annyira, hogy nagyon. Ott alussza majd téli álmát. A továbbiakat pedig még ki kell találnom. Ha hozzájutok, hogy előássam a vésőket: majd lefényképezem.

Vizes fenőgép:
(a) Lehet barkácsbolti nagyon egyszerű vizes kő és a másik végén köszörűkő. Olcsó, de nincs késvezető rúdja és a vizes köve szerintem túl durva. Sok munkával átalakítható, adapter készíthető hozzá.
(b) Holzmann: A rúd, ami a szerszámbefogókat (angol lapon: jig a neve) vezeti 12 mm átmérőjű, ami azonos, mint a Tormeknél. A Holzmann NTS200S nettó 140 Euró ~ bruttó 57e Ft. Az (a) megoldásnál sokkal jobb, de persze drágább is. A köve finomabb. Ugyanakkor egyszer Fehérváron kipróbáltam Droti Tormek 3-asát: Annak még finomabb a köve és ennek ellenére jobban viszi a HSS-t. A Holzmann tehát amolyan közbenső megoldás. Droti szerint a tengelyén a felfogás olyan, hogy a Tormek követ a Holzmannra és a Holzmann követ a Tormekre is rá lehet tenni. Droti kipróbálta a Holzmann követ, majd sürgősen visszatért a Tormek kőre.
(c) Tormek a Gépplus-nál: 3-as (bruttó 118eFt), 4-es (új) vagy a nagyágyú 7-es. http://www.gepplus.hu/tormek vagy http://www.tormek.com Nagyon jó, csak némileg drága. Persze minden van hozzá.
(d) JET a Kentech-nél: http://maroszerszam.hu/index.php?productID=978 Gondolom nem a 2%-os engedmény fog meghatni. bruttó 122 ezer Ft, de 250-es kővel, míg a Holzmann-ban és a Tormek 3-ban 200-as kő van.Továbbá itt a lapon nézd végig a kiegészítő tartozékokat és azok árát vesd össze a Tormek tartozékokéval. Nem néztem, de lehet hogy érdemes összeolvasni.

Nos, a legolcsóbb, ha kézből hagyományos (finom) köszörűkövön megköszörülöd, majd kézi lehúzókővel lehúzod a sorját, s megfened az élszalagot, ahogy Fakéz, Demeter és talán még mások is csinálják. Előbb-utóbb megtanulható.
Ha a gépi fenést választod a kiegészítő segédekkel és megteheted, akkor Tormek-3, (stb) vagy JET a nagyon jó, illetve annak kb fele árán közbenső megoldás a Holzmann.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Kovi: mégis előkotortam a Stubai késeket, íme így néznek ki:
4226
Saját gyártmányú nyéllel. Fekete dió. A gyűrű pedig réz vízcső toldó muffja felébe vágva. E réz muff falvastagsága kisebb, mint a csőé, amihez való.
Az 5910-16-os késhossza 400, az 5910-13-é pedig 300 mm. Én a 16-osból is 300-asra gondoltam rendeléskor, de 400-asat kaptam a 300-as árán, amit nem kifogásoltam. Használatban nagyon kellemes ez a nagyobb hossz.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Mikapu!


Köszönöm, sokat segítettél! A Holzmann köszörűt megrendelem, egyelőre nem megy a Tormek. Ráadásul találtam egy helyet, ahol br. 46.000Ft a szerkezet, ingyenes kiszállítással. ha megveszem hozzá az összes fontos Tormek kütyüt, akkor tartok ott, mint maga a T-3. Így hát nincs más lehetőség. Ráadásul én még jól emlékszem arra, hogy mennyire megelégedve nyilatkoztál pár héttel, vagy hónappal róla.

Úgy gondolom veszek hozzá egy un. kőgyalut, aminek segítségével tudom változtatni a kő finomságát. No, de a többit majd a gyakorlat eldönti.

Üdv

kovi
Avatar
droti
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.01.12. 19:35

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: droti »

Sziasztok!
Valóban próbáltam a Holzmannos követ (anno Ausztriában vettem leértékelve, mert kitört belőle egy pici darab). Simán ráment a Tormek tengelyére. Indítás után rögtön le kellett szabályozni belőle vagy 2-3 mm-t, annyira ütött. Az oldalirányú kalimpálással nem tudtam mit kezdeni. Élezésnél a viszonylag puhább anyagú késeket jól vitte, a HSS holker azonban rögtön mély barázdát hagyott a felületén. az élszalag felülete minden esetben meglehetősen durva volt, a kőkopás szintén jóval nagyobb mint a Tormek kőnél.
Így végülis visszaraktam az eredetit, pedig már elég kicsi az átmérője. Valószínűleg rendelek majd egy csereszabatos követ innen http://www.feinewerkzeuge.de/Tormek.html, a Holzmannost pedig felajánlom, hogy posta ellenében elküldöm valakinek.
üdv.droti
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Kovi: Igen céljaimnak teljesen megfelel a Holzmann a Tormek segédekkel. Persze mikor megismeri az ember a jobbat, vágyik rá.
Segédek: A Holzmannhoz eleve kapsz egyet, amivel a simítóvésőt befoghatod. A Tormek segédek közül megvettem a holkerhez valót, meg a műanyaglapot, ami segítségével a a segédet vezető átmérő 12 mm-es rúd kőhöz való távolságát és a segédben a kés előreállását be lehet állítani. Tehát Tormekből csak 2 segédeszközt vettem. A simítókés Hozmann segédben előreállásának beállításához pedig készítettem fából sablont.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Robo »

Sziasztok!

Ha Tormek gépet vagy tartozékokat kerestek, érdemes szétnézni svéd online boltokban is. Sokkal olcsóbbak mint pl. a német árak.
Onnan jött az ötlet, hogy Svédországban nyaraltunk az idén egy rokonunknál aki ott él. Egyik helyi nagyobb barkácsboltban (Jula) láttam Tormek gépet, meg tartozékokat is, meglepődtem mennyivel olcsóbb ott mint itt. De nem csak a Tormek hanem általában a szerszámok.

Nem jártam nagyon utána, az első találat pl. ez a bolt, ahol vannak Tormek cuccok jó árban. Ahogy látom EU-ba is szállítanak.

Droti, a 250 mm-es Tormek kő itt csak 101,50 EUR. (kérdés, hogy bruttó v. nettó)
Üdv, Robó
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Sziasztok!
Valóban jóval kevesebb de a + moms az mit jelent az a kérdés.
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: Robo »

Sziasztok!

Megnéztem az oldalt jobban, csak VAT számmal rendelkezőknek (cégeknek) szállít, és az árak nettó árak.
Ha valakinek vagy ismerősének van cége, akkor nem probléma a rendelés és a netto árat számolják fel.

Ahogy mondtam ez a legelső bolt amit a google kidobott, kutatni kell kicsit biztos van még egyéb bolt is.
Azért ha találok egyebet megírom.
Üdv, Robó
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Szerszám ajánló

Hozzászólás Szerző: kovi »

Sziasztok!


Igazából nem hangzik túl jól Droti beszámolója, de csak ebbe az irányba tudok most elindulni. Ha tényleg nagyon vacak lesz a kő, akkor veszek hozzá Tormek SG 200-as követ.

Üdv


Kovi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég