Épül a gépem

Lezárt
Avatar
Laszlo59
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2012.12.12. 18:52

Épül a gépem

Hozzászólás Szerző: Laszlo59 »

Sajnos hamar rá kellett döbbennem, hogy a faeszterga amit vettem nem felel meg az elképzeléseimnek.
Eddig nem volt lehetőségem (csak idő és pénz hiányzott ), hogy hozzáfogjak nagyszabású terveimhez.
Most jött el az ideje, hogy belefogjak és megtegyem a kezdő lépéseket.(sajnos nem jutott eszembe, hogy az első pillanattól dokumentáljam az eseményeket)
Először is két fabakot csináltam, hogy legyen min vágni szerkeszteni. 2490.
Szabás, majd a lábak hegesztése után a váz szerkezet összerakása.2491.
Derékszög ? 2492 párhuzamos ? 2493 , még egy kis igazítás 2494.
(hú de mélyen van ).

Minden OK lehet rögzíteni. 2495 azért nem hegesztést írtam, mert azt nem tudok, csak próbálkozom 2496. De egész jól belejöttem a végére.2497.
Még egy kis erősítés 2498 és már nagyon stabil.
Négy furat és rögzítve a gyári szerkezet. 2499.
Így már lehet kísérletezgetni , nem mozog nem ugrál.

Folytatás következik. Az elképzelés megvan csak meg kell valósítani.
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Épül a gépem

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia!

Úgy látom, te is inkább készítesz egy új gépet.
Saját tapasztalatomat szeretném megosztani veled. Most már bánom, hogy akkora gépet készítettem, nem volt még rá példa, hogy az adottságait ki tudtam volna használni (hossz, átmérő). Illetve egy kisebb teljesítményű is elegendő lett volna.
Üdv. Pozsi
Avatar
norbec25
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.02.15. 17:52

Re: Épül a gépem

Hozzászólás Szerző: norbec25 »

Sziasztok!
Teljesen egyet értek!Én is építettem egyet,a régi fórumon fent voltak az adatok!De 560mm fordul el,és 980mm hossz....soha nem használtam még ki,pedig van lünettám,szegnyergem,keresztszán,spirálmaráshoz felszerelve a gép egy osztótárcsával....De mindenki maga érzi!Éjjeli lámpák talpát és testét szoktam spirál marni.....Sok sikert mindenkinek a gép építéshez!!!!Bele lehet szaladni 60-70-80 db ezresbe,de ha még akar rá az ember egy frekv.váltót és egy jó tokmányt.....és hát értelme....lehet venni feléért hobbi gépeket elég az is......Ez az én véleményem!
Avatar
wraith
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.06.29. 21:33

Re: Épül a gépem

Hozzászólás Szerző: wraith »

Lassan de biztosan elkészül a család új tagja.

Íme egy kép róla
2726


Ma felkerült a helyére a motortartó is meg a kapcsoló, már csak be kell kötni, és már csak az ékszíjtárcsák hiányoznak..., ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem, hogy valaki tudja e, hogy kell megfelelően a tárcsa átmérőt kiszámolni? (ez kimaradt eddig az életemből)
Tárcsának van 90-es Danamid rudam és van egy 2800 at forgó motorom ebből szeretnék egy 1:1; 1:2; 1:4 fordulatot csak úgy, hogy ne sokat változzon a szíjhossz mert nem sok helyem van a játékra.
Ha valaki tud ebben segíteni azt megköszönném.
[color=#4000FF]Admin[/color] írta:A képeket ne csatolmányként tedd közkincsé, hanem az albumodba töltsd fel. Kérjük figyelj erre!
jmedvegy

Re: Épül a gépem

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Üdv!

A danamid nem éppen alkalmas ékszíjtárcsának, hamar feltükrösödik, és az ékszíj is könnyen megcsúszik, esetleg megég az oldal, megszakadhat.
Áttételnél az átmérő fordítottan arányos a fordulattal. Viszont figyelembe kell venned az alkalmazott ékszíj minimális görbítési sugarát, ennél kisebb tárcsaátmérőre nem érdemes menni, mert a gép "enni" fogja az ékszíjakat. Ez adattáblázatban megadott, ez alá nem mehetsz.
A "ne sokat változzon"-ra pedig az a megoldás, hogy kiszámítod a fordulatokhoz szükséges átmérőket, és a hajtott oldalon növekedő, míg a hajtó oldalon csökkenően alakítod ki, így a tengelytáv, adott szíjhossz esetén sem változik. Javaslom, ha a tengelyhossz engedi, egy negyedik áttételt is, ami az előző-nél is kisebb fordulatú, főként nagy, formátlan kiinduló anyagok esztergálásánál jöhet jól a kis fordulat, mert az 1/4 is majd 700/min-ra adódik.

További szép napot!
Avatar
csibibacsi
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.02.01. 20:06

Re: Épül a gépem

Hozzászólás Szerző: csibibacsi »

Szia wraith!
Előre bocsátom,hogy én nem építettem semmit,tehát gíbic vagyok akinek semmi sem drága.Nagyon jó erős orsót meg szegnyerget csináltál,csak én gyengének találom hozzá a vázat meg legfőképp kicsit gólyalábon áll rajta az erős felépítmény.Célszerű lenne megerősíteni saroklemezekkel vagy akár az egész oldalát beborítani.Gondolatom szerint így valószínűleg befog remegni.Megerősíteni ráérsz akkor is amikor kipróbáltad.Hátha nincs is igazam.Azért gratulálok jó kis gép lesz az és pörgess rajta sok szebbnél szebb dolgot.
Sok sikert és üdvözöllek csibibacsi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Épül a gépem

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia wraith!

Jól látom, hogy a gép ágyának 2 db 20x40 zártszelvényt használsz?
Üdv. Pozsi
Avatar
brutus
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2012.01.12. 20:54

Re: Épül a gépem

Hozzászólás Szerző: brutus »

Szía Wraith!
Bocsi,hogy kritizálok, de a szegnyereg így biztosan gyenge lesz! Az első meghúzásnál minden beállított méreted el fog deformálódni. Javaslom, hogy erősítsd meg a két függőleges tartólemez között
Üdv: brutus
Aki öt szóval mondja el, amit hárommal is el lehetne mondani, az egyéb gazságokra is képes.
Avatar
wraith
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.06.29. 21:33

Re: Épül a gépem

Hozzászólás Szerző: wraith »

Köszönöm a javaslatokat.

Az első próba után ki fog derülni, hogy szükséges e valahol módosítás és akkor azt megcsinálom addig nem faragom tovább.
Az ágy az 2 db 20x50 -es húzott laposvas, a csapágyházat pedig a "gólyalábon" belül 1-1 12 es csavar tartja beleragasztva rendesen meghúzva és bepontozva a vége, ami szerintem eléggé fogja na de majd kiderül menet közben.
Ma felkerült a motor és a kapcsoló a helyére már csak az ékszíjtárcsák hiányoznak, na de mindennek eljön az ideje.
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Épül a gépem

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia wraith!

Jól látom, hogy a laposvas vízszintes része az 50mm ?
Üdv. Pozsi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég