Felületkezelés.

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Szia kiscsiszi!
Szerintem jó lesz de tegyél rá újságpapírt is.
Üdv: farongáló.
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Kiscsiszi!

A rönköket legalább ketté ne feledd szétvágni hosszában, ha van rajta kéreg azt én rajta hagynám. Ha leszeded ott is gyorsan szárad, és reped.
A gyümölcs egyébként is hajlamos a repedésre.
Én olvasztott parafinba szoktam a végeket mártani.
Üdv, Robó
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Kiscsiszi: a gyümölcsfák (alma, szilva, ...) állítólag repedékenyek. Cseresznye 25 cm körüli átmérővel kentem be alaposan pvac ragasztóval, ami sok más esetben használt, de a cseresznye idővel összevissza repedt.
Szerintem az egyetlen igazi menekülési út, ha ha amit csak lehet mihamarabb kinagyolod 2-3 cm-es falvastagságra és utána kívül-belül lekened pvac ragasztóval, majd félreteszed száraz hűvös helyre 2-3-4 hónapra. Persze másnak lehet más tapasztalata is. Ugyanis a nagy belső anyagtömegre mikor "rászárad" a külső 2-3 cm-es "héj", annak muszáj elrepednie: kívül a száradástól már zsugorodik, belül a nedvességtől még tartja a méretét. Igaz, ez munkaigényes, egyszerre és gyorsan sok anyagot kell kiüregelned úgy, hogy igazából nem is nagyon tudod, hogy majd mit szeretnél belőle készíteni. Ehhez vagy van időd, energiád, vagy nincs. Ha mégis, akkor tapasztalatom szerint hatásos megoldás.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: kovi »

Sziasztok!

Első tapasztalatok a dióolajos kezelésről. :oops: 4 nap száradás után töltöttem vizet a kehelybe és sajnos semmi jó tapasztalatom nincs. A víz helye látszódik, a szálak felhzúzva. Igaz, viszonylag vékonyan kentem be olajjal, ami lehet, hogy kevés a megfelelő kezeléshez. Ezért most jó alaposan, és még 2x átkentem. Csak jó lenne tudni, hogy vajon hány nap kell az olaj kikeményedéséhez?

Ha van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata, vagy információja (Robo?) igazán megoszthatná velem!
Előre is köszi!


Kovi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Napokban a Facebookon egy képaláírásra lettem figyelmes: "Chris Pytlik wet polyester"
Az eredmény nagyon mutatós. Megosztottam az oldal nevében is így a portálon is lehet látni.
Milyen technika lehet a wet polyester?
Üdv. Pozsi
Avatar
Tibor
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.24. 12:33

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

A polyeszter lakkot a bútoriparban is használják.
Két komponensű lakk . Edzö segítségével keményedik ki, rövid idő alatt. Felhordható öntéssel ( öntő géppel), vagy szórással. (szoró pisztollyal).
Viz tiszta áttetsző felületet ad. Ezt követően a felületet megcsiszolják. Először 280, majd 500-as szemcse finomságú csiszoló papirral.
Ezután vörös ( durvább) majd fehér ( finomabb szemcséjű) polir pasztával , polirozó szönyeggel felpolirozák . Üveg szerű felület érhető el.
Viz és hő álló. A cigaretta csikket el lehet oltani rajta és nem látszik meg.
Ezt persze otthon házilag elég nehézkes megcsinálni megfelelő berendezés nélkül.
Nagyjából ennyit tudtam elmondani a polieszter felülettel kapcsolatba.
Üdv:Tibor.
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Mai nap találtam a Fb-on egy képsorozatot arról, hogy valaki nyers fából szál felhúzással. (remélem jól írtam) virágokat készít. Ezt a technikát ismertem eddig is, de a dolog sajátossága, hogy a virágokat megfesti. A festést nagyon egyszerűen kivitelezi Bernuli cső segítségével.
Mai nap kicsit nosztalgiáztam, mert eszembe jutott, hogy 3-5 éves koromban előszeretettel játszottam egy két csőből álló kis réz szerkezettel amit vagy összecsukni, vagy derékszögbe állítani lehetett. Húsvétkor kölnivel ha valaki locsolt akkor két módszer létezett az egyik az üvegből kicsorgattuk, a másik meg eme rézcsőbe belefújva került az illat anyag a leányzóra. Itthon feltúrtam minden olyan helyet ahol gondoltam, hogy lehet még ilyen szerkezet.
Esetleg egész véletlenül nincs ilyen fúvókája valakinek, a méretek érdekelnének, hogy a két cső milyen belső átmérővel rendelkezik, milyen hosszúak stb.
Üdv. Pozsi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Kedves Pozsi! A csövek átmérője - igyekszem nagyon pontos lenni :-) - kicsi, tehát a csövek vékonyak. Ezen belül meg mindegy hogy mekkorák. Kb akkora, mint a régebbi vékonyabb szívószál, tehát nem éri el a mai modernebb nagyon öblös talán inkább szívócsövek vastagságát. Fogsz két ilyen csövet - hogy mégis méretet írjak 2-3 mm-est - ahogy emlékszel összeilleszted, s ha belefújva működik, akkor éppen jó. Nem túl hosszú a szívócső, nem túl vastag egyik sem, stb. Illesztő zsanért pedig biztosan kitalálsz majd hozzá. Két nádszál is megteszi. Nos, elég precízen méreteztem?
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Szia Pozsi!
Próbáld meg szívószálat nem teljesen átvágni meghajlítod és már fújhatod is.
Pjanos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.09.06. 19:16

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: Pjanos »

Valamelyik kanyarban meg van nekünk, de nem tudom hol, ha nagyon kell előkeresem.
Viszont igy emlékszem: amelyikkel fújtuk, az rövidebb-- ez persze nem számit- s kb 2-szer olyan vastag, ami a
folyadékba merült, az kb szivószál vastagságú. Merőlegestől eltérően fújva különféleképpen porlasztott-nagyobb-kisebb cseppek.
üdv PJ
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég