Felületkezelés.

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
Jancsibá
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.11. 13:47

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: Jancsibá »

Szervusz Pozsi!
A padló és a sárlécek is 25mm.-es cserfából keszűltek.Sport állásban anyagminőség ellenőr voltam Törökbecse utcai kocsiszinben.Én vettem át a faanyagokat.A cserfát Fenyőfő meletti fűrészüzemből kaptuk.A sárlécek trapéz alakúak voltak.(rászögezve mert a csavar nehezen bontható) Felület kezelésük naturon padlóolaj átitatással történt.Ezt a kocsiszinekben takarításkor töbször megismételték.
Nyugottan kérdezz,múltra nagyon, tegnapra alig,tudod a koral jár.
Mások segítése,erkölcsi nagyságod növeli!
Üdv.:Jancsibá
Avatar
norbec25
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.02.15. 17:52

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: norbec25 »

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség!Egy reflexíj laminált középrészét szeretném felújítani és felület kezelni!Az lenne a gongom,hogy a középrész meg van repedve amit vásárláskor nem vettem észre,és becsapott az eladó:(
Egy hajszálrepedés külső részen,de ha felajzom az íjat akkor ez a vékony csíkocska már egy pici repedés,ami alá befér egy papírlap!Ezt szeretném valahogyan megragasztani epoxival és ezután felcsiszolni és valamilyen kopásálló anyaggal kezelni?!Segítséget és ötleteket szeretnék kérni a javításhoz!
Köszi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Érzésem szerint itt nem a ragasztó a lényeg. persze nem árt, ha erősebb, vízállót használsz. A fő problémád inkább az lesz: hogyan juttatod be a ragasztót a résbe. Mármint annak legbelsőbb mélyébe is. Talán lehetne ezt tenni: Felajzod, ettől már nyílik a rés, sőt valami módon a markolatot megfogva ( satu???) és az íjat teljesen megfeszítve (kötéllel, ???...stb???) megnyílik a ragasztási hiba. Most valami nagyon vékony acéllemezzel, vagy nem tudom mivel a rés fölé töltött ragasztót beszuszakolod a résbe. Eztán elereszted a feszítést, a felajzást. Így záródik a rés, sőt teszel rá szorítót. Ha szerencséd van, sikerül. Más ötletem nincs.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Norbec!

Szerintem a Mikapu ötlete a legcélravezetőbb. Én a ragasztót megpróbálnám befecskendezni, vékony injekciós tűvel. Ehhez folyékonyabb ragasztó kellene, vannak erős faragasztók ami megfelelhet. Tudom ajánlani a Titebond termékeket, nem tudom otthon elérhető e.
Én ilyet használok pl. tömbösített vágó deszkához, stb. Vízálló, és nagyon erős kötést ad.
Az epoxi szerintem nem olyan rugalmas, és nehezebb is a résbe juttatni.

Befecskendezed amennyire lehet, majd megpróbálhatod valamilyen pumpával levegővel beljebb juttatni a résbe a ragasztót.
Egy ötlet még ami eszembe jutott, esetleg működhet. Ha olyan a repedés, cérnával is beljebb kenheted a résbe. Úgy gondolom, a cérnát feszítve a repedés mélyébe húzod, belekenve ezzel a ragasztót. Csak nehogy elszakadjon és bent ragadjon a fában.

Sok sikert és jó íjazást!

Üdv, Robo

ui: hobbi szerüen én is ijászkodom, reflexel.
Üdv, Robó
Avatar
norbec25
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.02.15. 17:52

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: norbec25 »

Köszönöm!

Én arra gondoltam,hogy kompresszorral befúvatom a ragasztót....vagy csak egyszerűen,csak fúrok a középrész két részére a repedés felett 10-15mm-el egy 2-es fúróval egy lyukat a fejét besüllyesztem,teszek bele 3x40 facsavart amit beragasztok loctite 3430-al meghúzom mint állat:)A csavar fejét pedig eltakarom szarvasagancsból vágott koronggal vagy lapocskával!
De a felületkezelés még hátra van!Felcsiszolom 500majd 800 papírral ,de kellene valami méhviaszos anyag ami felkeményedik és kopásálló?Tudtok valami jó receptet!méhviasz korlátlan mennyiségben van::))))Vagy valami felületkezelő anyagot ami szép és kemény is?
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Az élő bőr, haj, köröm, ... úgy tűnik jól bírja a mindennapi megpróbáltatásokat, különösen mert folyton utánanő, lecserélődik. A viaszokkal is így tegyél legyen ásványi vagy természetes: mikor elhasználódik, lekopik, szükség szerint ismételd a felületkezelést, mely így "örök" lesz.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
norbec25
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.02.15. 17:52

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: norbec25 »

Sziasztok!A méhviaszt mivel tehetném,keménnyé,és ellenállóbbá!Valami jó recept kellene méhviaszkencére:)
Köszi!
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Olvaszd össze (fele-fele? tapasztald ki) karnauba viasszal. Keményebb lesz és fényesebbre lehet polírozni, de csodát ne várj tőle.
Amit így összeolvasztottam egy kis mártásmeregető acélkanálban, (a) ha abból valamilyen formába kiöntöttem, akkor az elegy kihűlve morzsává omlott szét; (b) csak akkor maradt egyben a kihűlő elegy, ha a melegítőkanálban hagytam lassan kihűlni.
Interneten vannak karnauba beszerzési helyek, főleg külföldi webáruházakban.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Jancsibá
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.11. 13:47

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: Jancsibá »

Szervusz Norberc!
Olvassz bele egy kevés parafint.Külömböző fajsúlyuak,ezért kell kihűlés előtt alapssan össze kell keverni!
Mások segítése,erkölcsi nagyságod növeli!
Üdv.:Jancsibá
Avatar
norbec25
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.02.15. 17:52

Re: Felületkezelés.

Hozzászólás Szerző: norbec25 »

Hi!
Ha viaszolás után lelakkozom,fújva?
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég