Műgyanta

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Műgyanta

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Pozsi: Nagyon látványos az eredmény. És reakcióba lépett a kék festék a gyantával?
A körkörös csiszolatnyomok ellen: http://www.uni-max.hu/13-darabos-poliro ... -keszlet/d
http://www.uni-max.hu/pneumatikus-sarok ... entrikus/d
http://www.uni-max.hu/csiszolo-keszulek ... rcsakkal/d (Épp ma jár le a 29,8%-os árengedménye.)
Stb, a lényeg, hogy nem csak nekinyomod a a csiszolóanyagot a forgó munkadarabnak, hanem a csiszolóanyag is forog. Az a pneumatikus fej különösen érdekes lehet, persze csak ha van kompresszorod.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Műgyanta

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Mikapu!

Nem lépett reakcióba a műgyantával a festék.
Az a "Csiszoló készülék, cserélhető tárcsákkal"-t volt szerencsém kipróbálni nyáron, nem voltam elájulva tőle, a fúrógépbe fogott verzió nekem jobban bejön.
A "Pneumatikus sarokcsiszoló 50 mm, excentrikus"-t szívesen kipróbálnám, de most nincs hozzá "kedvem".
Láttam egy rövid videót valahol ahol egy alumínium lapot políroztak, úgy hogy egymás után merőlegesen csiszolták, majd polírozták a felületet Lehet, hogy álló helyzetben kellene csiszolnom és polírozni?
Üdv. Pozsi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Műgyanta

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Most lettem kész ezzel a mécsestartóval.
3102
Az eddigi tapasztalataimat felhasználva ismét neki kezdtem az öntésnek. Öntő formának egy pille palackot használtam. Az ág darabokat mielőtt a gyantába tettem volna a kazánházban a kéménycső mellett szárítottam. De ennek ellenére megjelentek az ág vágási végein a légbuborékok. A gyanta GY253/HY2963 párosítás.
3105
Forgácsolás során szép hosszú forgácsokat sikerült készíteni, mivel a súrlódás hatására feltöltődik ezért szépen odaragad mindenhez. Célszerű fejvédőt használni, bár arra is rátapad.
A csiszolást nem vittem túlzásba 280 finomságig csiszoltam, igaz rendesen felmelegítettem az anyagot közben. A végső polírozást autópolírozóval fejeztem be.
31043103
Kíváncsiság kedvéért megmértem a kiöntött gyanta mennyiséget 600 g a végeredmény 200 g lett.
Üdv. Pozsi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Műgyanta

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Elkészült az első kis videom. A képminőségen lesz mit javítani.
Az egész csak azért érdekes, mert az utolsó műgyantás tányérom készítésekor készült. Amire szeretném felhívni vele a figyelmet, hogyan változik meg a forgácsolás hangja amikor a műgyantához ér a kés, valamint a forgács hogyan viselkedik a fához képest.

Üdv. Pozsi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Műgyanta

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Pozsi: Videóban nincs tapasztalatom, de fényerő, azaz a megvilágítási probléma a videódon azonos, mintha fényképeznék.
A lámpával közvetlenül megvilágított rész, illetve a műhely összes többi része között 3-4-5 fényértéknyi különbség lehetett a felvételeden. Ezt pedig különösen a mai digitális technika nem képes (még) követni. Ha a szemed jól látja a nagyon világos és a sötétebb részeket is, a kamera ezt nem tudja, tehát a lámpa alatti rész annyira kiégett, hogy abból gyakorlatilag semmit sem lehet látni, csak világos foltot.
Ellenszerként:
(a) Vidd sokkal messzebb a lámpát, hogy a gépágy és az esztergált tárgy teteje közti megvilágítottság ne térjen el ilyen nagyon. Ennek hátránya, hogy nem fogod olyan jól látni a tárgyat esztergálás közben, hiszen nem olyan világos, ahogy megszoktad.
(b) Használj több (3-4) lámpát, amivel nem csak a munka-tárgyat, hanem a körülötte lévő dolgokat, melyek még a képmezőben vannak, azokat is azonos fényerővel megvilágítod. Lámpáid legyenek azonos fény-típusúak. Ne keverj hagyományos izzós, neoncsöves, takarékizzós, halogén, LED fényeket. Tehát a teljes képmező minden eleme egyformán (egyforma erősen) megvilágított legyen.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Műgyanta

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Mikapu: Köszönöm a tanácsot, majd a következő jobban sikerül remélem.
Üdv. Pozsi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég