IV. Ökumenikus találkozó

Lezárt
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

IV. Ökumenikus találkozó

Hozzászólás Szerző: fakéz »

IV. ÖKUMENIKUS FAESZTERGÁLYOS TALÁLKOZÓ


Szeretettel meghívom a faesztergályozás szerelmeseit
a 2013.12.28.-29-én az AIKSZ Zrt telephelyén, Székesfehérvár, Berényi út 30/a
tartandó találkozónkra.

A házi galérián bemutathatjátok kedvenc alkotásaitokat és a többiek önbizalmát erősítendő, legjobban félresikerült „affene” darabjaitokat.
Kisgépet, szerszámokat ki-ki lehetősége szerint hozzon,
faanyagot biztosítok.
Mindkét napon ebédet készít Kovács Gyuri.
Szállást 4000 Ft/fő/éj tudunk biztosítani.
A jelentkezést kopfjeno@gmail.com-ra küldjétek dec.15-ig, a szállásigény megjelölésével!

Várom a programjavaslatokat.

Találkozásunkig is sikeres pörgetést és szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánok



Üdv:fakéz
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: IV. Ökumenikus találkozó

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Minden érdeklődő / fórumozó nevében köszönöm a meghívást, és a lehetőséget!

A magam nevében egyenlőre annyit tudok mondani, hogy "megkezdtem az egyeztető tárgyalásokat" a családom többi részével.
Amennyiben megoldható, valamelyik napon - a kettő közül - megjelennék, és ha engeditek, ellesnék néhány fogást.
Biztosra ígérni azonan sajnos nem merek....

Köszönettel:
kiscsiszi
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: IV. Ökumenikus találkozó

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Itt http://www.azevfaja.hu már nem látom, bizonyára mert már véget ért a szavazás. Tehát 2014-ben az év fája a mezei juhar lesz. Acer campestre , bővebben: http://hu.wikipedia.org/wiki/Mezei_juhar
Nos, a Parkerdőtől kértem ilyen fát és kaptam 3 db 1 m-es, kb másfél arasz átmérőjű mezei juhart. Kicsit álgesztesek, hogy majd érdekesebb legyen az eredmény. Ha minden igaz, majd szeptember...októberben az Erdészeti Információs Központban (Bp. Budakeszi út 91.) lesz egy kiállítás a mezei juharról. (Egy terem.) Tablók, a fafaj bemutatása, erdészeti szempontú mindenféle, s ha lesz erre vállalkozó kedvű hobbi/amatőr faesztergályos, akkor a fafaj fáját esztergált tárgyakban is megcsodálhatja majd az érdeklődő közönség.
Apropó: a fákat már levittem Fakézhez, tehát aki jön a dec 28-29-i találkozóra hozzá, részelhet belőle. Teljesen friss kitermelésű az anyag.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Lacika
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.07.10. 09:35

Re: IV. Ökumenikus találkozó

Hozzászólás Szerző: Lacika »

Érdeklődnék, hogy hány órától kezdünk el találkozni?
( fehérvári vagyok, kényelmesen odasétálok kezdésre)
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: IV. Ökumenikus találkozó

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Lacika:reggel 8 órától folyamatosan érkeznek a fiúk. Ahogy Neked kedvező, várlak. üdv: fakéz
kali
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.01.12. 12:32

Re: IV. Ökumenikus találkozó

Hozzászólás Szerző: kali »

Sziasztok!
Úgy tűnik kapok kimenőt 28-án, így egy napra el tudnék menni. Ha van valaki érdeklődő Szolnok-Sz.fehérvár útvonalon el tudom vinni.
Üdv:Kali
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: IV. Ökumenikus találkozó

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Fakéz mester, hadd kérdezzem meg, hogy 29-én meddig tart az esemény? 28-án lenne egy baráti találkozóm, s bár Tamásiból kell hogy Sárvárra visszajöjjek (bár Szfvár ott van Tamásitól nem messze), nem tudom, hogy aznap beleférnék-e... :(
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: IV. Ökumenikus találkozó

Hozzászólás Szerző: fakéz »

A találkozót 28-án reggel 8 órától a vendégek kedve szerint- amíg csak kedvük tartja-estig tervezzük, délben Kovács Gyuri főztjétől felerősödve folytatjuk. Másnap reggel 8 órától ameddig erőnk engedi...
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: IV. Ökumenikus találkozó

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Köszönöm Fakéz!
Sajnos ez esetben megint nem sikerül elmennem... :(
De sebaj, lehetőleg lesz még hasonló esemény!
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: IV. Ökumenikus találkozó

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Szomorúan tapasztalom, hogy ezen a találkozón sem tanultatok semmit, nem láttatok új dolgokat.
Pedig a fotó alapján nem voltunk kevesen, nem lettetek gazdagabbak új élményekkel.


Nem én akartam az első lenni, de ha meg kell törni a jeget hát megteszem.
Nekem élmény volt ismételten találkozni veletek, jókat beszélgettünk régi és új barátokkal. Amit sajnálok, hogy igen kevés időm volt.
Viszont értékes információkkal lettem ismét gazdagabb. Köszönet ezért Mikapunak és Vándorsólyomnak.
Ezeket az infókat remélem lesz valaki aki leírja. ;)
Köszönet illeti a házigazdát Fakéz-t is, hogy már negyedszerre rendezi meg a fa szerelmeseinek találkozóját.
Színvonalas és energiát nem kímélt lendületével. Mindig ámulok mikor látom esztergálni, pedig volt már részem benne.


Tudom nagyon sokan fent vagytok a facebookon is. Arra kérlek benneteket, a találkozón készült nagy fotón jelöljétek be magatokat. Így talán még nagyobb ismeretségre tehettek szert ebben a szép szakmába.

Köszönöm, hogy elolvastátok.
Tisztelettel: Varifer
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég