Re: Toll szett.

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Sziasztok!
Nem hiszem,hogy az a cél ,hogy egy botba fúrjunk lyukat és egy
fix tollbetétet ragasszunk bele. Morovik megoldása már elfogadható szerintem.
Üdv: farongáló.
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Kinek-kinek más a cél, mint ahogy mások a megvalósítási lehetőségei. ;)

Én is egyébként a Morovik féle toll verziót szeretném megcsinálni, eszerint próbálom a hozzávalókat összeszedni.... viszont eléggé idő hiányában vagyok.

Lehet ebből szép dolgokat kihozni...
Több fa ötvözése, különböző minták, tolltartóval, anélkül....stb.
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
JANIKA
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.01.12. 16:59

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: JANIKA »

Sziasztok.
Kiscsiszi a feltett képeden lévő két toll szerintem nemigazán alkalmas az átalakításra, de próbáld meg. Lehet hogy csak az én szakértelmem kevés hozzá :oops: . Én azért használtam 6-os fúrót mert a betét átmérője 5-ös és ilyen hosszúban nincs 5,5-ös fúróm. Egyébként ezt a tollat csak azért készítettem mert meg akartam nektek mutatni, hogy egyszerűen is lehet szépet készíteni. És igazad van. Ezt a tolltestet is lehet bárhogy kombinálni, ki-ki saját elképzelése és adottságai szerint.

A tollkészítés iskoláját elég régen kijártam. Magam készítettem hozzá a fúrót, a végeket derékszögbe marót és a tüskét is. A sárgaréz alkatrészek is saját gyártmányúak. Ebből tudom, hogy ha valaki nem veszi meg hozzá a gyári szettet nagy munka elkészíteni. Én szerencsés helyzetben voltam mivel akkor még működött a vasesztergám így meg tudtam csinálni hozzá mindent. Ha jól emlékszem a harmadik Vértesszőlősi találkozón ezt be is mutattam. Az ott készült tollakból egy darabot sem hoztam haza. Készült róla videó is, de sajnos ezt elnyelte a múlt. Most megkerestem a régi képeket (2008), hogy megmutassam azoknak akik még nem látták.
3726 3727 3728 3729 3730 3731 3732 3733 3734
farongáló írta:Nem hiszem,hogy az a cél ,hogy egy botba fúrjunk lyukat és egy
fix tollbetétet ragasszunk bele.
Kedves Farongáló. Szívesen látnék egy általad elkészített tollat (ami természetesen nem botból van), mert úgy vallom, hogy nem szégyen az ügyesebbektől tanulni.
Üdv. Janika
"Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta."
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Köszönöm Janika!

Az a kép, amit felraktam, csak a toll részeit tárgyalja. Valaki volt olyan kedves, hogy leírta, én meg felraktam, hogy ha már a toll részeiről beszélünk, akkor használjunk azonos terminológiát. :)

Szépek ezek a tollak, elismerésem, irigykedve nézek rájuk. Valami ilyesmit szeretnék jómagam is. Az átalakítandó tollak ügyében a hétvégén teszek egy túrát a szakboltokba (írószer), hogy lássam, mik a lehetőségek. Ezek után fogok a további megvalósításról dönteni.

Mindenesetre köszönöm mindenkinek az eddig útmutatásokat, ötleteket!
Majd csak odaérek én is egyszer...;)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nem tudjátok-e véletlenül, tollnak való "kit"-et Magyarországon lehet kapni, vagy csak külföldről beszerezhető?

Köszönettel!
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
jmedvegy

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Üdv!

Legjobb tudomásom szerint csak külföld. Idehaza, előbb megveszed, szétszereled, újrakészít...
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Sziasztok.

Kiscsiszi: Sajnos nekem is az a tapasztalatom hogy nem találsz. De ha német oldalakon van számodra kedvező ajánlat, segítek a beszerzésbe és haza szállításába. (persze ez az ajánlat mindenkinek szól)

Janika: Igen én még élénken emlékszem és azt hiszem valahol meg is van a videód (ígérem utána nézek). Nekem akkor mint kezdőnek egy élmény volt látni ahogyan elkészíted, és örömmel osztogattad. Páromnál is landolt egy. Mind a mai napig használatba van, talán látszik is rajta :)
3736

Azóta én is több megoldást kipróbáltam, hisz az otthoni fizetés mellet egy 4-5 Eurós kit nem igazán ideális tétel, és ha még a szállítási költséget is hozzáadom akkor főleg.
Így mikor, mit kaptam, de iparkodtam forgathatós toll beszerzését szorgalmazni. Sajnos .... vagy még sem :) egy kész darabom maradt amit megtudok mutatni.

Így néz ki amikor elkezdtem: 3739 a műanyag rész teljes amputálása és ennem elkészítése fából.
Aztán a felső rész megmunkálása melybe egy pászos furat segítségével megszorul a fej, így adva meg a funkcióját, ki - be kapcsolását. 3738 Ha jól emlékszem :) dióból készült ez a toll, narancs olajjal lett kezelve.3737
Tisztelettel: Varifer
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Szia Varifer!

Köszönöm, gondolkodom az ajánlatodon.

Csináltam egy esztergatüskét magamnak: M18 orsóra két M18-as anyát összehegesztettem, közepébe 6-s menetes szár került, mégpedig úgy, hogy a menetes szárat egy alátéten dugtam át. Szerencsére az orsóm végén ott van a vasesztergálásból visszamaradt felfogó lyuk, tehát ha egy kicsit csúcsosra köszörültem a menetes szárat, az pont beleilleszkedik abba a lyukba, tehát központos lett. Miután másik oldalról szegnyereggel megtámasztottam a szárat, az anyához hegesztettem az alátétet. majd a menetes szár mindkét oldalról kapott egy-egy 6-os anyát.

A szegnyereg felőli oldalhoz találtam egy bútorösszefogó csavaranyát (lásd kép: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... 4oKdF00b2n ), melyet 5,5-ös fúróval végigfúrtam, (a már létező menetes oldal felől) így remélhetőleg központos lett.. Így rá tudom tekerni a menetes szár végére, pont annyira, hogy a másik oldalról a csúcs beleilleszkedik a végébe, de az anya nem tud feltekeredni a menetes szárra. Tehát pont jó véglezáró.

Nyílván 6-os menetes szár toldóval ugyanez a trükk megoldható, csak akkor kell egy kontraanya.

Az egész szerkezet önmagában persze nem, de szegnyereggel megtámasztva jól működik. Persze, ha nagyítóval nézem, van a menetes szárnak némi ütése, hiába, tökéletesen egyenes menetes szárat képtelen voltam venni.

Készült is egy toll hirtelen vele, akácból, majd este lefényképezek mindent, és feldobom a képeket.

Most egy hasonlón gondolkodom :
http://www.drechslertreff.net/detail.ph ... php&v=n403

Azért ez mégiscsak valami gyári cucc, és remélhetőleg nem is üt. Sajnos a 40 EUR vételár mellé úgy néz ki, 35 EUR lenne a MO-ra szállítás.
Varifer, egy (vagy több, attól függ, érdekel-e még valakit) ilyen importja megoldható? ;)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Az ígért képek.

Adapter (a hegesztés minőségét nem ér kritizálni :) ):
3742

Toll:
3743

Javítanám magam:
Az http://www.drechslertreff.net/detail.ph ... php&v=n403 adapter szállítási költsége 15 EUR. Ha valaki tehát érdeklődne, jelezze felém, szerintem márciusban rendelni fogok ebből a boltból. Vannak itt toll "vázak" is.
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: Varifer »

kiscsiszi írta:
Varifer, egy (vagy több, attól függ, érdekel-e még valakit) ilyen importja megoldható? ;)
Persze megoldható, de nézz körül több helyen. PL: én ezt találtam ami nekem szimpatikus, ehhez ide hozzám csak 5,16€ a szállítási költsége. De ez csak egy gyors keresés eredménye biztos van olcsóbb is. Március végén megyek haza addig van még idő :)
Tisztelettel: Varifer
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég